Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas
Ježišu, ty sa postaraj - Joanna Bątkiewiczová-Brożeková
Ježišu, ty sa postaraj
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
9,90 €
Stíhame do Vianoc

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvá kniha o živote kňaza, ktorý zapísal nádhernú modlitbu odovzdanosti Ježišu, ty sa postaraj na Slovensku známu ako Novéna odovzdanosti.

Z toho, čo vyšlo spod pera pátra Dolinda, sa nemôže stratiť ani jedno slovo. Je to svätý kňaz! - Páter Pio.

Páter Dolindo Ruotolo (1882 1970) bol mystik so zvláštnym pohľadom na ľudskú dušu. Napísal viac ako 220 000 immaginette obrázkov s prorockým slovom nasmerovaným na konkrétnu osobu. Páter Pio k nemu často posielal kajúcnikov. Páter Dolindo bol hrdinsky verný Cirkvi, aj keď pre nespravodlivé obvinenia opakovane čelil Posvätnému ofíciu. Dlhé roky nemohol spovedať a slúžiť sväté omše. V súčasnosti prebieha jeho beatifikačný proces.

Táto kniha pravdepodobne zapôsobí a pohne každého, kto sa k nej dostane. Zapáli srdce láskou k Bohu a obetovaniu všetkého bez výnimky.

Joanna Bątkiewiczová-Brożeková je poľská novinárka, publicistka a prekladateľka, autorka niekoľkých kníh o pátrovi Dolindovi Ruotolovi a spoluautorka knihy Mam odwagę mówić o cudzie (Mám odvahu hovoriť o zázraku). V súčasnosti spolupracuje s portálmi Vatican Insider a Aleteia.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ježišu, ty sa postaraj - Joanna Bątkiewiczová-Brożeková
Agónia Ježiša v Getsemanskej záhrade - Páter Pio z Pietrelciny
11,10 €

Recenzie, kritiky

Správu o tom, že vznikla táto kniha, som prijal s veľkou radosťou a ešte s väčšou som si ju prečítal. A hneď nazačiatku chcem čitateľa varovať: autorka knihy je zlodejka. Ukradne vám každú voľnú chvíľu. Prečo? Pretože od svedectiev o neapolskom kňazovi sa nedá odtrhnúť. A po prečítaní knihy vo vás zostane dojímavá túžba spoznávať pátra Ruotola čoraz väčšmi.
Robert Skrzypczak, teológ

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Hmotnosť
346 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Zaex
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788081920547
Naše katalógové číslo
442443

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

3
12.1.2020
Inšpiratívne
Životopis o Dolindovi Ruotolovi rozpráva o jeho obrovskom dare viery a múdrosti, ktoré môžete spoznať cez úryvky jeho autobiografie, náboženských diel a z listov venovaných jeho duchovným dcéram. Nechýbajú ani svedectvá o zázrakoch, ktoré sa diali počas života tohto výnimočného človeka,
Joanna Bątkiewiczová-Brożeková spracovala životopis o Dolindovi Ruotolovi neobvyklou formou, ktorý miestami dokonca získaval nádych cestopisu. Joanna totiž nezaznamenáva čisto len život Dolinda Ruotola. Ozvláštňuje ho aj svojimi vlastnými dojmami z Neapola, v ktorom hľadá kúsočky skladačky Dolindovho bytia, aby ho mohla nakoniec pozliepať v nádherný, celistvý obraz znázorňujúci výnimočnú a bezhraničnú lásku jedného človeka voči Bohu.
(Ježišu, ty sa postaraj/ Joanna Bątkiewiczová-Brożeková /Zaex/kumran.sk)
Čítaj viac
Knihomolka
23.5.2019
Predčila všetky moje očakávania
Kniha Ježišu, ty sa postaraj vo mne zanechala hlboký dojem. Po prvé pre to, že mi odhalila veľkosť skromného Dolinda Ruotola a jednak pre to, že autorka napísala tento príbeh veľmi pútavo. Ďakujem kumran.sk, že ste mi dali možnosť knihu recenzovat! Čítaj viac
Mária
19.4.2019
Táto kniha je veľkým prínosom pre každého, kto sa chce zdokonaľovať v duchovnej oblasti. Život pátra Dolindu Ruotola je nám veľkým príkladom. Čítaj viac
Dominik Martinek
15.4.2019
Overený nákup
Kniha, ktorá vás donúti zamyslieť sa, na chvíľu sa zastaviť a premýšľať nad hodnotami života. Autorka vás vie krásne vtiahnuť do prostredia a situácie, keďže sama putuje miestami Neapola. Knihu určite odporúčam. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ježišu, ty sa postaraj - Joanna Bątkiewiczová-Brożeková
Agónia Ježiša v Getsemanskej záhrade - Páter Pio z Pietrelciny
11,10 €

„Žiadne dieťa, ktoré má dvoch rodičov a doma mnoho kníh, nie je chudobné.“

Sam Levenson