Xmas
Ako začať - Alex Harris, Brett Harris
Ako začať
6,56 €
Knihy
E-knihy

Ako začať

Robiť ťažké veci tam, kde práve si

Alex Harris
Dělat těžké věci - Alex Harris
Robiť ťažké veci - Balíček - Alex Harris, Brett Harris
Ako začať - Alex Harris, Brett Harris

Alex a Brett Harrisovci sú autormi bestselleru Robiť ťažké veci, ktorý napísali vo veku osemnásť rokov. Dnes sa tieto dvojčatá pravidelne prihovárajú tisíckam ľudí na turné Rebelúcie a prostredníctvom blogu TheRebelution.com udržiavajú obrovskú internetovú komunitu. Vystupovali v televíziách CNN...

Brett Harris
Robiť ťažké veci - Balíček - Alex Harris, Brett Harris
Ako začať - Alex Harris, Brett Harris
Robiť ťažké veci - Alex Harris, Brett Harris

Alex a Brett Harrisovci sú autormi bestselleru Robiť ťažké veci, ktorý napísali vo veku osemnásť rokov. Dnes sa tieto dvojčatá pravidelne prihovárajú tisíckam ľudí na turné Rebelúcie a prostredníctvom blogu TheRebelution.com udržiavajú obrovskú internetovú komunitu. Vystupovali v televíziách CNN...

Kumran, 2012
Vydavateľstvo
Kumran, 2012

Kniha Robiť ťažké veci inšpirovala tisícky mladých ľudí na svete, aby z tínedžerských rokov vyťažili čo najviac. Alex a Brett sú teraz naspäť a sú pripravení poradiť si s otázkami, ktoré ich prvá kniha vyvolala ...

Čítaj viac

6,56 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Robiť ťažké veci inšpirovala tisícky mladých ľudí na svete, aby z tínedžerských rokov vyťažili čo najviac. Alex a Brett sú teraz naspäť a sú pripravení poradiť si s otázkami, ktoré ich prvá kniha vyvolala: Ako mám začať? Čo mám robiť, keď strácam odvahu? Ako sa môžem stať inšpiráciou pre ostatných? Kniha Ako začať je plná príbehov a postrehov bratov Harrisovcov a ďalších skutočných rebelucionárov. Je praktickým sprievodcom v robení ťažkých vecí. Presne tam, kde práve si.

Konečne je tu kniha, ktorá iba nemotivuje, ale dáva praktické rady. Možno sme mali pocit, že kniha Robiť ťažké veci opisovala víziu a celé hnutie Rebelution, no neponúkla žiadne dobré tipy. Je čas nazrieť do tejto skvelej príručky. Praktické otázky, výborné nápady a inšpirujúce skúsenosti. Ak to s ťažkými vecami myslíte vážne, táto kniha sa vám zíde. — Peter Broz, líder spoločenstva Eliáš
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
206 g
Rok vydania
2012
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
138×218 mm
ISBN
9788089487264
Naše katalógové číslo
134131

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

10 hodnotení

9
1
0
0
0

Božena Fedorková
23.10.2013
Zmena
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha Ako začať ma hneď od začiatku veľmi zaujala. Hneď na prvých stránkach som bola milo prekvapená z faktu z knihy: koľko ťažkých vecí môžeme robiť aj jednoducho. Zo začiatku som si myslela, že to nebude nič pre mňa, pretože do ničoho takého náročného, ako je zbierka peňazí alebo robenie tých čiapok , sa určite nepustím. Nemala by som odvahu, hneď sa do toho pustí tak zhurta. Lenže stránka za stránkou menila moje myšlienky. Bola som prekvapená, keď som čítala, že už len to pomôže , ak sa budem lepšie učiť a viac pomáhať v domácnosti. Momentálne som už aj ja naladená robiť ťažké veci, ale najskôr len jednoduché a už sa nebojím, lebo viem, že je On vždy pri mne. Ďalej ma zaujala tá časť, kde sa hovorí o tom, že máme mať oči a uši otvorené aj pre Boha, lenže v dnešnom uponáhľanom svete sa to vôbec ešte dá? No zároveň verím, že ak sa človek o niečo trpezlivo usiluje, tak nakoniec, aj keby mal prekonať množstvo prekážok, dosiahne svoj cieľ. Všetko máme robiť na Božiu slávu a som v údive, koľkí mladí a energetickí ľudia Robia Ťažké Vecí. Je to fakt krásne a myslím si, že im to Boh určite raz odplatí či už tu alebo hore :) Čítaj viac
Eva Baranovičová
9.5.2013
Určite sa oplatí...
Túto knihu som prečítala už dosť dávno. Číta sa dosť ľahko. Vždy, keď som sa do nej pustila, hneď som prečítala niekoľko kapitol. A potom som ju zase na nejaký čas odložila. Nie je to kniha, ktorá by vás sama o sebe nútila prečítať ju jedným dychom od začiatku do konca a potom niekomu prerozprávať obsah. Aspoň ja som nepociťovala tú nedočkavosť, kedy znovu budem môcť po nej siahnuť a čítať ďalej. Ale keď som ju už mala v ruke, zase sa mi nechcelo odložiť ju. Je písaná veľmi ľahkým štýlom, písali ju dvaja teenageri pre iných teenagerov. Niekedy sa mi stávalo, že ak som začala čítať večer, vynorila som sa z nej až niekedy po polnoci, keď už bol viac ako najvyšší čas ísť spať.

Dozvedela som sa z nej veľa zaujímavých tipov, ako urobiť svoj život užitočnejším a zmysluplnejším tu a teraz - kde sa práve nachádzam. I keď priznávam, že nie všetky viem aplikovať na tú svoju situáciu. Ale poučiť sa a inšpirovať sa dalo vždy.

Na rozdiel od prvej časti (Robiť ťažké veci), ktorá sa venovala predovšetkým vysvetleniu o čo autorom ide a motivácii, prečo chceme robiť "ťažké veci", jej pokračovanie sa zaoberá praktickými radami ako uchopiť jednotlivé fázy svojej činnosti. Od motivácie a prvotného nápadu, cez spôsoby ako a s kým svoju aktivitu zorganizovať, fázy prvotnej eufórie i následného znechutenia, až po spracovanie prípadného "veľkého úspechu", alebo naopak kritiky nášho projektu. Tiež sa venuje otázke, čo robiť po zavŕšení toho, na čo sme sa podujali. Máme právo "odpočívať na vavrínoch", alebo sa treba hneď pustiť do ďalšieho projektu?...

Autori samozrejme nezabúdajú ani na "vedľajšie účinky" nášho snaženia, vplyv na náš "normálny život" a vzťahy v ktorých žijeme, alebo ťažkosti pri rozhodovaní, čo a kedy od nás Boh chce. "Mám všetko nechať tak a pustiť sa do práce na projekte o ktorom sa mi prisnilo? Alebo mám najskôr dokončiť školu a na "fantastické plány" zabudnúť? Môžem medzitým robiť niečo užitočné ako prípravu na svoje "veľké dielo"? Podľa čoho sa rozhodovať čo je správne, kedy poslúchnuť, kedy ísť proti prúdu...?" To sú často ťažké otázky, na ktoré ťažko hľadáme odpoveď. Alex a Brett Harrisovci radia vo svojej knihe vždy zodpovedný prístup. Nemusíme za sebou páliť mosty, ale nemáme ani opúšťať svoje sny a plány. Môžeme sa už počas školských rokov zodpovedne pripravovať a smelo sa pustiť do projektov, ktoré by sme mohli zvládnuť. Dokonca aj vtedy, keď nám okolie neverí, že to zvládneme. Ale nesmieme pritom opúšťať povinnosti, ktoré máme. Študenti a neplnoletí sú povinní študovať a rešpektovať názory rodičov. A my starší, tiež už vieme, akých povinností sa nesmieme vzdať - máme zodpovednosť za svoje deti, sľúbili sme vernosť svojmu manželovi/manželke a pod. Aj keby sme cítili volanie urobiť niečo veľké, nesmieme opustiť tých, ktorí sú nám zverení. Ale zároveň nie je dobré toto volanie udúšať. Skôr by sme mali vždy hľadať cestu ako ho naplniť a pritom nezradiť svoje povolanie, ktoré už máme.

Neviem, či som sa vyjadrila dosť presne. Lovila som spomienky z pamäte pretože knihu som dočítala už pred niekoľkými mesiacmi. Ale takýto dojem na mne zanechala do dnešných dní.
Čítaj viac
peter marák
8.4.2013
Názor čitateľa
Názov knihy “Ako začať” je pre mňa veľmi oslovujúci. Myslím, že práve robením ťažkých vecí, ktoré sa v knihe opisujú sa človek zušľachťuje, rozvíja, napreduje. A nielen to. Je to aj zmena sveta okolo seba a robenie vecí pre vyšší zmysel. Robenie ťažkých je tu zadefinované trochu inak než definícia na ktorú sme zvyknutí. Sú to veci ktoré človeka presahujú. Autori knihy rozlišujú ťažké a pritom malé veci a ťažké veľké veci. Tieto ťažké a veľké, alebo malé veci robia mladí ľudia a toto ich konanie je veľmi inšpirujúce…
Predstavte si, že mladý študent Joshua vo veku 16 rokov sa dopočul, že znečistená voda ohrozuje deväťsto miliónov ľudí na svete. A na následky znečistenej vody zomrie približne 3,5 milióna ľudí ročne. Mladík zobral túto informáciu ako výzvu a rozhodol sa niečo pre to urobiť. Dať vykopať studňu je dobrý nápad, ale zohnať na tento projekt osem až desať tisíc dolárov je takpovediac neuskutočniteľné. Joshua dostal nápad a oslovil kamarátov s myšlienkou, aby sa vzdali jedného drinku a ušetrený dolár venovali na stavbu studne. Na tento projekt si založil neziskovú organizáciu a webovú stránku “Dolár za drink”. Nakoniec túto ťažkú vec s Božou pomocou dotiahol do konca a dal postaviť studňu pre cca šesť tisíc Sudáncov.
Takýchto a iných príbehov je v knihe veľa. Sú to jednoduché nápady a neuveriteľné sny. Prvé kroky a obrovské zázraky. Obyčajní tínedžeri a Boh, ktorý neustále volá mladých ľudí, aby s ich pomocou dokončil svoje veľké plány.
Nie sú to len ťažké veci, ale oslava Boha prostredníctvom ťažkých vecí. Kniha opisuje veci, ktoré sú tak trochu mimo tejto doby, ale zároveň je vidno, že práve oni sú v poriadku a nie tento svet, kde ľudia chcú žiť ľahko, chcú sa mať dobre a myslia len a len na seba.
Ak si pripravený urobiť vo svojom živote ďalší krok a rozdrviť tak priemernosť svojich dní a premeniť ich na Božiu slávu, táto kniha ti poradí “ako začať”.
Čítaj viac
Mária
18.3.2013
Kniha Ako začať
Knihu "Ako začať (robiť ťažké veci tam, kde práve si)" som lúskala síce dlhší čas (čítanie knižiek pri troch deťoch je vždy beh na dlhú trať:), ale myslím, že to stálo za to. Dostala som sa k nej vďaka programu Knihovnička internetového kníhkupectva Kumran.

Hoci je knižka určená skôr tínedžerom a ja už mám toto obdobie dosť dávno za sebou, predsa len som si v knihe našla niečo pre seba. Vlastne vždy, keď som sa dostala k jej čítaniu, oslovila ma nejaká myšlienka, názor, iný pohľad na mnohé veci.
Mám pocit, akoby ma čítanie tejto knihy trošku priblížilo k Bohu, pomohlo mi dívať sa na rôzne veci trochu inak a pripomenulo mi, aké je dôležité zachovať si skromnosť a pokoru aj vtedy (alebo práve vtedy), keď máme pocit, že sa nám skvele darí, že sme samý úspech a šťastie.

Prečítala som veľa knižiek o úspechu a pozitívnom myslení a i keď nechcem knihu "Ako začať" prirovnávať k tomuto druhu knižiek, predsa len mi v mnohom tento druh literatúry pripomínala. Čo sa mi však najviac páčilo, že tu všetok úspech a dosiahnuté ciele boli s Bohom a cez Boha.

Určite si v tejto knižke nájdu mladí ľudia niečo pre seba. Môžu tu nájsť kopec inšpirácie, zaujímavých príbehov a osobných skúseností iných mladých ľudí, pomôže im odhodlať sa robiť rôzne ťažké veci a dá im praktické rady, ako na to. Túto knižku si jednoznačne odložím a keď budú moje deti v období dospievania, dám im ju prečítať.

Myslím, že keby som ju mala vo svojich tínedžerských časoch, pomohla by mi v mnohom.
Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro (ani na robenie ťažkých vecí:).
Čítaj viac
Katarína Koyš
7.1.2013
ako začať...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Robiť ťažké veci neznamená, že sa za všetky svoje úžasné diela čoskoro dostanem do televízie. Znamená to oslavovať Boha najlepšie, ako viem. V tichu aj na verejnosti. A moja snaha bude z

Keď som brala do rúk knihu Ako začať, bola som veľmi zvedavá na jej obsah.

Táto kniha je výbornou pomôckou, ktorá vás krok za krokom povzbudzuje a pripravuje robiť ťažké veci. Pretože, ak chceme robiť ažké veci a zdolávať veľké výzvy, musíme byť ochotní počúvať jemný hlások, ktorým hovorí Duch Svätý. Čím viac ho počúvame, tým je zreteľnejší. A aby sme mohli konať veľké veci, musíme najskôr slúžiť.

Radí, ako sa otvoriť vlastnej rebelúcii. Medzi prvé kroky odporúča, byť otvorený Božiemu vedeniu a jeho cieľom. Keď dostaneš nápad, dáva niekoľko rád potrebných na zrealizovanie ho. Upozorňuje na vedľajšie účinky, ako sa napríklad vyrovnať so zmenami, ktoré robenie ťažkých vecí so sebou prináša. Dôležité sú i priority, hlavne pamätať na Boha na každom kroku cesty. Harrisovci nezabudli ani na kapitolu, ktorá hovorí ako sa uprostred robenia ťažkých vecí nevzdať. Aký postoj zaujať, keď niektorí ľudia ťa budú pokladať za úžasného, ale nájdu sa však i takí, podľa tých budeš bláznom. Keď urobíš ťažkú vec, čo so svojími pocitmi. Aký nasleduje ďalší krok?

V každej kapitole je uvedený príbeh - životná skúsenosť teenegera, ktorý sa rozhodol robiť ťažké veci.

Veľmi vysoko hodnotím prílohu, v ktorej je zoznam 100 ťažkých vecí. Sú to nádherné príklady, ako... kde... sa môže mladý človek realizovať. Oceňujem tiež otázky na diskusiu.

Naším cieľom po prečítaní knihy už nebude robiť niečo neobyčajné, ale robiť všetko, dokonca aj tie obyčajné veci, neobyčajne dobre.

Robiť ťažké veci neznamená, že sa za všetky svoje úžasné diela čoskoro dostanem do televízie. Znamená to oslavovať Boha najlepšie, ako viem. V tichu aj na verejnosti. A moja snaha bude zbytočná, ak nedovolím Ježišovi, aby bojoval za mňa - čo on určite urobí. ALEX a BRETT HARRISOVCI: Ako začať. kumran.sk 2012 s. 69
Čítaj viac
Dominika Spodniaková
1.11.2012
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Robiť ťažké veci vyvolala šialenstvo. Doslova. Je zbytočné to zapierať... a koniec-koncov je to skvelé, pretože šialenstvo v tomto zmysle slova zväčša vyvolávajú veci, ktoré akýmsi zvláštnym spôsobom napĺňajú zvláštnu túžbu v našich srdciach (a povedzme si úprimne, kým to šialenstvo nevypukne, často si tú túžbu ani neuvedomíme, nie je tak?). Robiť ťažké veci jasne prezentovala koncept nutnosti mladých... veľmi mladých ľudí v aktuálnom svetovom dianí. Nie len v zapojení do malých vecí, každodenných aktivít, ale do gigantických vecí, ktoré dokážu švihom zvrtnúť chod sveta o 360 stupňov. A odrazu sme zistili, že jednou z našich najhlbších túžob je byť v centre niečoho veľkého, byť tam, kde sa píšu dejiny, mať príležitosť použiť v rozprávaní divokého príbehu svojim vnúčatám slovné spojenie: viem, že to bolo takto, pretože som tam bol. Presne to chceme, a len hlupák by si nahováral, že to tak nie je, pretože táto vlastnosť je jednou z najhlbšie zapísaných túžob v našom srdci. Veď ako hovorí Jarrid Wilson (a to veru už je kapacita, ktorej slová môžeme brať vážne), „sme povolaní, aby sme svet menili,...“
Lenže niekedy nie je až tak celkom jednoduché začať, pretože človek často azda až tak presne nevie s čím má začať, ako má začať a kde vlastne ten začiatok je. A začiatok čoho. Základné otázky, ktoré sa môžu zdať až absurdne irelevantné a smiešne. A predsa sú často práve tieto otázky dôvodom, prečo sa do ničoho veľkého nepustíme, prečo sa na to vykašleme skôr, akoby sme sa do toho vôbec ponorili, a prečo nevytrváme. A teraz hovorím aj o sebe. Presne tak. Na obyčajné otázky kladené správnym spôsobom je veľakrát najťažšie odpovedať. Ale výhodou je, že ak sa už k tej odpovedi dopracujeme, posunie nás ďalej, zabezpečí základ pre to, aby sme sa mohli robiť veľké veci (a tým myslím VEĽKÉ VECI) a aby tie veci boli úspešné.
Chvála Bohu, že na svete existujú ľudia, ktorí tieto otázky zodpovedali za nás, lebo, nech zdvihne ten, kto by si naozaj hľadal vo svojom extrémne nabitom rozvrhu čas na to, aby zisťoval, ako sa má do ťažkým vecí pustiť. Ako začať je uhoľný kameň, základný panel, ak chcete, celého projektu robenia ťažkých vecí. Škrupina motivačnej teórie sa odlúpila a ostali holé fakty, ktoré prinášajú oveľa viac ako milión krásne napísaných, ale prázdnych motivačných slov. Učebnica odvahy. Presne tak.
Ako začať nestavia svoju kvalitu na štýle, ani na beletristickom prejave (hoci... klobúk dolu, páni), ale na realite, ktorú podčiarkuje množstvo svedectiev mladých rebelucionárov o tom, ako oni sami vošli a kráčali v klíme robenia ťažkých vecí. Ako oni robili ťažké veci.
Presne tak. Kniha na viac prečítaní. Kniha, ktorá by sa mala stať jedným zo sprievodcov života.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“