Šoková doktrína - Naomi Klein, Dokořán, 2010

30,14 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Šoková doktrína

Vzestup kalamitního kapitalismu

Válka v Iráku, tsunami na Cejlonu, zátopy v New Orleans… těchto a podobných neštěstí umí dobře využít podnikání jistého typu, jež Kleinová nazývá „kalamitním kapitalismem“.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Dokořán, 2010
546 strán
8-9 hodín čítania

Válka v Iráku, tsunami na Cejlonu, zátopy v New Orleans… těchto a podobných neštěstí umí dobře využít podnikání jistého typu, jež Kleinová nazývá „kalamitním kapitalismem“. Zatímco se postižení vzpamatovávají z otřesu, nadnárodní kapitál... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Čeština
Vypredané
Kniha je dostupná v troch knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
The Shock Doctrine - Naomi Klein, Penguin Books, 2007
Pevná väzba
Angličtina, 2007
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

55 trpkých právd, ktoré ti osladia život - Dušan Kadlec, Motivation-Man, 2023

Viac o knihe

Válka v Iráku, tsunami na Cejlonu, zátopy v New Orleans… těchto a podobných neštěstí umí dobře využít podnikání jistého typu, jež Kleinová nazývá „kalamitním kapitalismem“. Zatímco se postižení vzpamatovávají z otřesu, nadnárodní kapitál už se usídluje na zpustošeném území, a tam, kde byla před katastrofou veřejná zařízení sloužící nejširšímu obyvatelstvu, rostou hotely, kanceláře a další budovy a podniky v soukromých rukou, rozhojňující soukromý kapitál. Zkrátka přicházejí obvyklé demokratické mechanismy, protože v krizové situaci je přece třeba sáhnout k mimořádným, rychlejším prostředkům. Stejně jako ve své předchozí knize Bez loga (2005) dokládá autorka tyto alarmující skutečnosti množstvím statistických dat, faktů, rozhovorů s účastníky řečených událostí i vlastních výzkumů. Kniha poprvé vyšla v roce 2007, a dnes, kdy celý svět debatuje o ekonomických problémech, ještě získává na aktuálnosti.
Čítať viac
Originálny názov
The Shock Doctrine
Počet strán
546
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
988 g
ISBN
9788025703571
Rok vydania
2010
Edícia
Zip
Naše katalógové číslo
96239
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Dokořán
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Martin Jurčík
Overený nákup
12.1.2014
Skvelá kniha
Výborná a velmi aktuálna kniha. Autorka poukazuje na spojitosti rôznych udalostí s politikou. Všímavejší si dokážu všimnúť, že neoliberalizmus už vlastne funguje celosvetovo a štát do trhu v podstate nezasahuje, takisto neposkytuje "zdarma" sociálnu podporu, minimálna mzda je pod hranicou minima.... viac v knižke ;) Čítať viac
Pištík
Neoverený nákup
8.11.2011
Pre všetkých antiglobalistov
Dobrá kniha. Človek získa slušný prehľad politických a korporatívnych príčin a dôsledkov dôležitých udalostí na medzinárodnej scéne v druhej polovici 20. storočia ako Pinochetov prevrat v Chile, Gorbačovovo Rusko alebo ukončenie apartheidu v Južnej Afrike. Miestami je to trochu moc konšpiračné, ale prehľad, ktorý človek z tejto knihy získa je úctihodný.

Nemalo by chýbať v knižnici každého, kto sa zaujíma o globalizmus (a hlavne antiglobalizmus).
Čítať viac
Marika
Neoverený nákup
10.1.2014
Názor čitateľa
súhlasím s názorom, mala by byť v každej knižnici, hlavne u ľudí tzv. strednej triedy (ak ešte u nás je) a to preto aby sme boli ostražití voči tým politikom, ktorí nám ťahajú medové motúze, myslím, že už poctivých politikov niet.
To čo sa stalo v krajinách menovaných v knihe sa stalo a deje sa i u nás, až je z toho zle na žalúdku, lebo som si uvedomila ako nás roky oblbovali a my sme trpezlivo čakali: no nech si ešte utiahneme opasok, veď trošku vydržme a potom už bude len dobre. Modré oči ! Mám pocit, že aj náš p. Mikloš bol žiakom Friedmena, nejdem to zisťovať, lebo sa mi nechce, ale dostal nás tam kde chcel a všetci jemu podobní pred ním aj po ňom. On asi ale spí dobre.
Trošku je tá kniha písaná až moc podrobne, s veľmi veľa údajov a odkazov, čo z nej robí ťažké čítanie, no ale nejde o román, ale o ťažkú realitu.
Čítať viac

Vydavateľstvo Dokořán

Čítať viac

„Ak by som bola priateľka, povedala by som lož. Ak nepriateľka, tak pravdu. A ak špiónka, mlčala by som.“

Hrobár z Paríža - Barbora Šedíková, 2019
Hrobár z Paríža
Barbora Šedíková