Šoková doktrína - Naomi Klein
Šoková doktrína
25,76 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Šoková doktrína

Vzestup kalamitního kapitalismu

Vydavateľstvo
Dokořán, 2010

Válka v Iráku, tsunami na Cejlonu, zátopy v New Orleans… těchto a podobných neštěstí umí dobře využít podnikání jistého typu, jež Kleinová nazývá „kalamitním kapitalismem“. Zatímco se postižení vzpamatovávají z otřesu, nadnárodní kapitál...

Čítaj viac

25,76 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Válka v Iráku, tsunami na Cejlonu, zátopy v New Orleans… těchto a podobných neštěstí umí dobře využít podnikání jistého typu, jež Kleinová nazývá „kalamitním kapitalismem“. Zatímco se postižení vzpamatovávají z otřesu, nadnárodní kapitál už se usídluje na zpustošeném území, a tam, kde byla před katastrofou veřejná zařízení sloužící nejširšímu obyvatelstvu, rostou hotely, kanceláře a další budovy a podniky v soukromých rukou, rozhojňující soukromý kapitál. Zkrátka přicházejí obvyklé demokratické mechanismy, protože v krizové situaci je přece třeba sáhnout k mimořádným, rychlejším prostředkům. Stejně jako ve své předchozí knize Bez loga (2005) dokládá autorka tyto alarmující skutečnosti množstvím statistických dat, faktů, rozhovorů s účastníky řečených událostí i vlastních výzkumů. Kniha poprvé vyšla v roce 2007, a dnes, kdy celý svět debatuje o ekonomických problémech, ještě získává na aktuálnosti.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Shock Doctrine
Počet strán
546
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
988 g
ISBN
9788025703571
Rok vydania
2010
Edícia
Zip
Naše katalógové číslo
96239
Jazyk
český
Preklad
Vydavateľstvo
Dokořán

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Martin Jurčík
12.1.2014
Skvelá kniha
Overený nákup
Výborná a velmi aktuálna kniha. Autorka poukazuje na spojitosti rôznych udalostí s politikou. Všímavejší si dokážu všimnúť, že neoliberalizmus už vlastne funguje celosvetovo a štát do trhu v podstate nezasahuje, takisto neposkytuje "zdarma" sociálnu podporu, minimálna mzda je pod hranicou minima.... viac v knižke ;) Čítaj viac
Pištík
8.11.2011
Pre všetkých antiglobalistov
Dobrá kniha. Človek získa slušný prehľad politických a korporatívnych príčin a dôsledkov dôležitých udalostí na medzinárodnej scéne v druhej polovici 20. storočia ako Pinochetov prevrat v Chile, Gorbačovovo Rusko alebo ukončenie apartheidu v Južnej Afrike. Miestami je to trochu moc konšpiračné, ale prehľad, ktorý človek z tejto knihy získa je úctihodný.

Nemalo by chýbať v knižnici každého, kto sa zaujíma o globalizmus (a hlavne antiglobalizmus).
Čítaj viac
Marika
10.1.2014
Názor čitateľa
súhlasím s názorom, mala by byť v každej knižnici, hlavne u ľudí tzv. strednej triedy (ak ešte u nás je) a to preto aby sme boli ostražití voči tým politikom, ktorí nám ťahajú medové motúze, myslím, že už poctivých politikov niet.
To čo sa stalo v krajinách menovaných v knihe sa stalo a deje sa i u nás, až je z toho zle na žalúdku, lebo som si uvedomila ako nás roky oblbovali a my sme trpezlivo čakali: no nech si ešte utiahneme opasok, veď trošku vydržme a potom už bude len dobre. Modré oči ! Mám pocit, že aj náš p. Mikloš bol žiakom Friedmena, nejdem to zisťovať, lebo sa mi nechce, ale dostal nás tam kde chcel a všetci jemu podobní pred ním aj po ňom. On asi ale spí dobre.
Trošku je tá kniha písaná až moc podrobne, s veľmi veľa údajov a odkazov, čo z nej robí ťažké čítanie, no ale nejde o román, ale o ťažkú realitu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green