Ako sa robia noviny - Andrej Tušer
Ako sa robia noviny
21,91 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ako sa robia noviny

4. prepracované vydanie

Andrej Tušer

Prof. PhDr. Andrej Tušer, CSc., univerzitný profesor, spoluzakladateľ Fakulty masmédií Bratislavskej vysokej školy práva v Bratislave (od roku 2007) a externý profesor na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (roky 2000 – 2010). Špecializuje sa na metódy...

Eurokódex, 2010
Vydavateľstvo
Eurokódex, 2010

Ide o štvrté, prepracované a plnofarebné vydanie úspešnej, doteraz vždy rýchlo vypredanej knihy. Okrem toho, že je prehľadná, má kultivovaný a zrozumiteľný, každému záujemcovi prístupný jazyk, množstvo farebných grafov, ...

Čítaj viac

21,91 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor knihy je držiteľom ocenenia Slovenského syndikátu novinárov Mercurius Veridicus ex Slovakia za novinársky čin roka 2010. Ocenenie je slovenským ekvivalentom americkej najvyššej prestížnej Pulitzerovej ceny.

Ide o štvrté, prepracované a plnofarebné vydanie úspešnej, doteraz vždy rýchlo vypredanej knihy. Okrem toho, že je prehľadná, má kultivovaný a zrozumiteľný, každému záujemcovi prístupný jazyk, množstvo farebných grafov, tabuliek, schém a príkladov, je v súčasnosti zrejme i jediným spoľahlivým faktografickým zdrojom zo všetkých sfér periodickej tlače, zachytávajúcim vývoj až po rok 2010. Nejde o dotlač, ale o kompletne aktualizovaný titul, ktorý prináša najnovšie informácie o systéme a typológii novín a časopisov na Slovensku, zo zákulisia tvorby najčítanejšieho denníka Nový Čas i z novinárskej tvorby všeobecne, zasvätené informácie o najmodernejšej technológii výroby periodík v týždenníku TREND. Všetko s farebnými ukážkami.

Vychádzajúc z doterajšieho záujmu odbornej i laickej verejnosti o publikáciu, autor Andrej Tušer popri osvedčených prílohách profesionálneho charakteru (malý novinársky slovník a etický kódex) zaradil aj legislatívne a ďalšie odborné prílohy (nový tlačový zákon, zákon o slobodnom prístupe k informáciám, rokovací poriadok Tlačovej rady SR, príručka úpravy textov a dokumentov podľa noriem Európskej únie, najčastejšie používané nesprávne výrazy v novinárskych prejavoch s odvolaním sa na správne výrazy). To všetko predurčuje dynamicky a moderne riešenú knihu na opätovný úspech vo všetkých vrstvách publika.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba, Eurokódex, 2010

Vypredané

Kniha brožovaná väzba, SOFA, 2007
-5 %

Vypredané

Kniha pevná väzba, SOFA, 2003

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
593 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eurokódex
Rozmer
151×216 mm
ISBN
9788089447237
Naše katalógové číslo
90812

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

7 hodnotení

6
1
0
0
0


Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka