Komunikace s lidmi s postižením - Josef Slowík
Komunikace s lidmi s postižením
12,17 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
12,17 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dát se do řeči s cizím člověkem není pro každého jednoduchou samozřejmostí, ovšem dát se do řeči s člověkem s handicapem nebývá jednoduché pro většinu lidí. Tato kniha by měla pomoci nejenom profesionálům, kteří se při své práci bezprostřednímu setkání s lidmi s postižením nevyhnou, ale i všem, kteří jsou ochotni a odhodláni odstraňovat nebo alespoň překračovat bariéry mezi tzv. společenskou většinou a těmi, co třeba právě kvůli obtížím v komunikaci zůstávají nezřídka spíše na okraji společnosti, nebo jsou dokonce ohroženi sociální izolací a vyloučením. Kniha je psána pro pracovníky pomáhajících profesí, ale také pro rodinné příslušníky lidí s handicapem.

PhDr. Josef Slowík, Ph.D., působí jako odborný asistent v oboru speciální pedagogika na Západočeské univerzitě v Plzni a zároveň jako speciální pedagog v praxi.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
168
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
160×229 mm
Hmotnosť
264 g
ISBN
9788073676919
Rok vydania
2010
Naše katalógové číslo
87744
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Portál

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Lucia Slejzáková Mgr.
19.5.2015
Názor čitateľa
Overený nákup
Pre mňa skvelá kniha, ktorá jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom podáva ľuďom bez zdravotného postihnutia (ZP) možnosti nadväzovania kontaktu s človekom so ZP bez zbytočného strachu, obáv a zároveň s ohľadom na rešpektovanie ich odlišnosti od zdravých ľudí. Je to výborná pomôcka pre všetkých, ktorí sa stretávajú alebo budú stretávať vo svojej práci s ľuďmi so ZP. Odporúčam prečítať aj odborníkom v oblasti medicíny (predovšetkým v čakárni rôznych odborných ambulancií býva neraz úplne nevhodná komunikácia s ľuďmi so ZP), sociálnym pracovníkom, pedagógom a študentom humanitných aj prírodných vied (výborná pomôcka pri vykonávaní priebežnej študijnej praxe = poznanie spôsobov prístupu k ľuďom so ZP a komunikácii s nimi). Túto problematiku poznám z vlastného profesijného hľadiska a zároveň aj z pohľadu človeka so ZP, pre mňa bola táto publikácia veľkým prínosom najmä počas vysokoškolského štúdia. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka