Vianoce
Štefánik - Muž činu - Adam Berka, Anna Hájková (ilustrátor)
Štefánik - Muž činu

19,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Štefánik - Muž činu

Štefánik - Muž činu je ilustrovaná kniha o dobrodružnom a činorodom živote jednej z najdôležitejších osobností našich dejín. Čítať viac

Vydavateľstvo
82 Book and Design Shop, 2021
70 strán
59 minút čítania

Štefánik - Muž činu je ilustrovaná kniha o dobrodružnom a činorodom živote jednej z najdôležitejších osobností našich dejín. Čítať viac

  • Kniha
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Štefánik - Muž činu je ilustrovaná kniha o dobrodružnom a činorodom živote jednej z najdôležitejších osobností našich dejín.
Vieme, kto boli ženy jeho života? Čím si krátil voľný čas? S akými ťažkosťami v živote bojoval alebo kam sa upierala jeho pozornosť, keď sníval? Kniha rozpráva príbeh o chlapcovi z malej dediny, ktorý si získal rešpekt a uznanie ľudí na celom svete. Ukazuje Štefánika ako nebojácneho, odhodlaného a činorodého človeka, no okrem príbehu diplomata, generála a štátnika, približuje Štefánika aj ako človeka z mäsa a kostí.
Jeho životný príbeh je v knihe popretkávaný množstvom kurióznych a miestami aj vtipných historických súvislostí z prelomu 19. a 20. storočia – obdobia nazývaného La Belle Époque.
Čitateľ sa vďaka nim dozvedá o tom, prečo bolo kedysi bežné mať veľa detí; dozvedá sa o absolventoch Evanjelického lýcea; o úteku profesora Janssena v balóne; o prvom metre v Paríži; o prvej svetovej vojne; o boľševickom prevrate v Rusku; o elektrických autách z konca 19. storočia a priekopníkoch letectva; ale aj o množstve dôležitých mílnikov, ktoré viedli k vzniku Československa.
Plne ilustrovanú knihu talentovanej ilustrátorky Anny Hájkovej a autora Adama Berku uzatvára historický kalendár a prehľadná mapa zobrazujúca všetky Štefánikove cesty, od rodných Košarísk až po exotický ostrov Tahiti a späť.

Čítať viac
Počet strán
70
Rozmer
187×250 mm
Hmotnosť
950 g
ISBN
9788097268695
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
862701
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
82 Book and Design Shop
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

6 hodnotení

4
0
0
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7
Zem ľudí - Antoine De Saint-Exupéry
Práve čítam
Zem ľudí

Som mama, detská psychologička a milovníčka kníh, hudby a koláčov

Monika Kubičáková
pred týždňom
Krásna kniha
Overený nákup
Nádherne a hodnotne spracovaný životný príbeh M. R. Štefánika. Prekrásne ilustrácie dopĺňajú pútavý text, z ktorého sa naozaj dozvieme veľmi veľa. Kniha je podľa mňa skvelou pomôckou na dejepis v škole, aj výborná voľba pre všetkých nadšencov letectva, vesmíru a / alebo histórie. Čítať viac

„„Čím chceš byť, keď vyrastieš?“ „Chcem byť láskavý,“ povedal chlapec.“