Vianoce
Štefánik - Muž činu - Adam Berka, Anna Hájková (ilustrátor)
Štefánik - Muž činu
19,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Štefánik - Muž činu je ilustrovaná kniha o dobrodružnom a činorodom živote jednej z najdôležitejších osobností našich dejín.

Čítaj viac
19,90 €
Stíhame do Vianoc
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Tento titul bol vydaný s podporou Fondu na podporu umenia
Táto kniha sa sa pýši tým, že sa dostala do výberu najlepších kníh roka 2021. Všetky knižky a informácie o projekte nájdete na www.martinus.sk/knihyroka.

Viac o knihe

Štefánik - Muž činu je ilustrovaná kniha o dobrodružnom a činorodom živote jednej z najdôležitejších osobností našich dejín.
Vieme, kto boli ženy jeho života? Čím si krátil voľný čas? S akými ťažkosťami v živote bojoval alebo kam sa upierala jeho pozornosť, keď sníval? Kniha rozpráva príbeh o chlapcovi z malej dediny, ktorý si získal rešpekt a uznanie ľudí na celom svete. Ukazuje Štefánika ako nebojácneho, odhodlaného a činorodého človeka, no okrem príbehu diplomata, generála a štátnika, približuje Štefánika aj ako človeka z mäsa a kostí.
Jeho životný príbeh je v knihe popretkávaný množstvom kurióznych a miestami aj vtipných historických súvislostí z prelomu 19. a 20. storočia – obdobia nazývaného La Belle Époque.
Čitateľ sa vďaka nim dozvedá o tom, prečo bolo kedysi bežné mať veľa detí; dozvedá sa o absolventoch Evanjelického lýcea; o úteku profesora Janssena v balóne; o prvom metre v Paríži; o prvej svetovej vojne; o boľševickom prevrate v Rusku; o elektrických autách z konca 19. storočia a priekopníkoch letectva; ale aj o množstve dôležitých mílnikov, ktoré viedli k vzniku Československa.
Plne ilustrovanú knihu talentovanej ilustrátorky Anny Hájkovej a autora Adama Berku uzatvára historický kalendár a prehľadná mapa zobrazujúca všetky Štefánikove cesty, od rodných Košarísk až po exotický ostrov Tahiti a späť.

Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
7059 minút čítania
Rozmer
187×250 mm
Hmotnosť
950 g
ISBN
9788097268695
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
862701
Ilustrácie
Téma
učenie
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
82 Book and Design Shop
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

4 hodnotenia

2
0
0
0
2


Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth