Digitálna architektúra - Martin Uhrík
Digitálna architektúra
18,68 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
18,68 €

Bežná cena Bežne 19,60 €

Ušetríte 5 %

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia Digitálna architektúra vovedie čitateľa do širokej a dynamickej oblasti digitálnej architektúry. Skúma dialóg architektúry s kultúrou a sleduje zmeny smerovania kultúry a architektonického myslenia. Vysvetľuje vznik digitálnej podoby architektúry, definuje hlavné teoretické rozhrania (geometrické, výpočtové a percepčné), ktoré ohraničujú koncept digitálnej architektúry. Hľadá hranice architektúry v jej súčasnej podobe i jej budúce formy, ktoré sú rôznorodé, posúvajú architektonické myslenie rôznymi smermi – od nových geometrií cez simulácie živých organizmov až po prepojenia hladkých povrchov a obrazu do architektonických prvkov.
Text knihy je pútavý s množstvom faktov a referenciami o postupoch mnohých súčasných architektov či ateliérov, ktorými dokumentuje jednotlivé pokroky v tejto oblasti.
Publikácia je určená odborníkom, študentom architektúry i širšej verejnosti zaujímajúcej sa o architektúru, ale aj počítačovú techniku.

Obsah publikácie:

I Technologický argument
II Reaktívne prostredie
III Kyberpriestor – digitálne stroje
IV Geometrické rozhranie
V Výpočtové rozhranie
VI Percepčné rozhranie
VII Hranice architektúry
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
148
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
160×230 mm
Hmotnosť
293 g
ISBN
9788089228256
Rok vydania
2010
Naše katalógové číslo
86199
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Eurostav

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev