Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jedinečná práce na téma moderní Evropy přehledně zachycuje jak celkový vývoj Evropy tak i protikladné zkušenosti Evropanů na Východě a na Západě. Nabízí pochopení smyslu moderní evropské historie a identity, tedy toho, jaká Evropa je a jaká byla. Časově je dovedena až po válku v Iráku a volbu papeže Benedikta XVI.

V roce 1945 byla Evropa na kolenou. Značnou část evropských zemí těžce postihlo válečné ničení, masové vraždění, letecké bombardování a rozvrat. Prakticky celá východní polovina kontinentu upadla pod sovětskou nadvládu, takže jednu totalitu tam nahradila druhá. Dnes už Sovětský svaz neexistuje a enkláva demokratických států Evropské unie v současnosti sahá až k hranicím samotného Ruska. Příběh vzkříšení Evropy, která povstala z trosek; příběh sestupu a pádu sovětského komunismu a vzestupu Evropského společenství a Evropské unie; příběh konce evropských říší a obtížného a proměnlivého vztahu Evropy k válečné minulosti a ke dvěma supervelmocím, které jej vymezují, Rusku a Americe. Jasně a přehledně zachycuje jak celkový vývoj Evropy tak i protikladné zkušenosti Evropanů na Východě a na Západě.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Postwar
Rozmer
150×240 mm
ISBN
9788073910259
Naše katalógové číslo
83043
Počet strán
986
Hmotnosť
1148 g
Rok vydania
2007
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Slovart CZ

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

33 hodnotení

29
3
1
0
0

24.5.2013
Názor čitateľa
Mimoriadna kniha. Množstvo faktov podaných objektívne. Bez snahy o skrytů indoktrináciu akejkoľvek ideológie. Autor prezentuje udalosti komplexne, v sůvislostiach, ale závery ponecháva na čitateľa. Najvhodnejšie mi pripadá hodnotenie: poctivá kniha
Čítaj viac
Peter Mitter
29.9.2011
Veľmi užitočná kniha
Kniha síce neprináša pre sčítaného človeka (najmä mojej generácie) nič nové a s výnimkou niekoľkých prípadov ani nový pohľad, prípadne nový výklad známych vecí, no je veľmi užitočným súborom dosť podrobných a všetematických informácií o dejinných udalostiach a vývoji Európy a jej štátov ("zápaných" aj "východných") po 2. svetovej vojne vrátane miesta USA v tomto vývoji. Je napríklad celkom vzrušujúce čítať o udalostiach, na ktoré sa človek sám pamätá, ktorých bol generačným "účastníkom" - a ktoré sa už považujú za dejiny. Ako ten čas letí! A tak teda aj keď kniha nie je typickým akademickým historiografickým dielom, má veľkú informačnú hodnotu a preto je priam predurčená na to, aby ju čítali najmä mladí ľudia - a z nich najmä tí, ktorí sa narodili po roku 1989 alebo takých desať rokov pred ním.
Čítaj viac
daniel moško
25.8.2010
Skvele
Tuto knihu som uz cital 3x a zakazdym som nou prechadzal ako prvy raz, je pisana skvelym az romanovym stylom a naslednost faktov a udalosti je perfektna. Pri castiach knihy ako vychodny blok ci ceskoslovensko bolo zaujimave porovnat prezite skusenosti s nazorom cloveka zvonku.
Čítaj viac
Ján Šurkala
27.6.2008
Názor čitateľa
Odborná, nestranná a rozsiahla publikácia, ktorá ma veľa naučila o historii Európy po roku 1945. Odvtedy sa môj pohľad na Európu zmenil, sú mi jasné následky predošlých katastrof aj súčastné politické ťahy jednotlivých štátov. Odporúčam prečítať každému, koho zujíma história, politika či ekonomika.
Čítaj viac
Štefan Jančička
29.9.2007
Detektívka
Tak toto je bomba.Prečo?Doteraz som držal vela kníh o histórii po 1945-tom roku.Suché čísla kto ,kedy a s kým....Tak túto knižku by zhltli aj teengeri nie ročník 1961.Číta sa to ako detektívka,prekvapili ma niektoré fakty o ktorých ,márne hľadám informácie ",...Doporučujem !!!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Knihu robí dobrou jej dobrý čitateľ.“

Ralph Waldo Emerson