Vianoce
Čakanie na sneh - Peter Gärtner
Čakanie na sneh

12,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čakanie na sneh

Zima bez snehu nie je zima Hlavným hrdinom príbehu je malý chlapec, ktorý netrpezlivo čaká na prvé poriadne sneženie. Spolu s ním zažijete všetky detské tradície a rituály... Čítať viac

Vydavateľstvo
Peter Gärtner, 2020
64 strán
54 minút čítania

Zima bez snehu nie je zima Hlavným hrdinom príbehu je malý chlapec, ktorý netrpezlivo čaká na prvé poriadne sneženie. Spolu s ním zažijete všetky detské tradície a rituály začiatku zimy a predvianočného obdobia v prostredí sídliska na okraji malého... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Zima bez snehu nie je zima

Hlavným hrdinom príbehu je malý chlapec, ktorý netrpezlivo čaká na prvé poriadne sneženie. Spolu s ním zažijete všetky detské tradície a rituály začiatku zimy a predvianočného obdobia v prostredí sídliska na okraji malého mesta. V lyrickom rozprávaní spoznáte jeho kamarátov, ich detský svet plný drobných radostí, a možno zažijete aj jeden malý vianočný zázrak.
Celé sídlisko čaká na sneh. Už niekoľko dní je sneženie cítiť vo vzduchu, a keď ťahajú rodičia svoje deti domov zo školy, všetky sa pozerajú do neba, kedy začne padať. Ráno, hneď keď rozlepím oči, bežím k oknu, ale vonku stále nie je bielo.
Aj v škole pozerám z okna a myslím na sane, ktoré čakajú v zamknutej pivnici. Keď sa poobede vrátim, idem ich do kočikárne skontrolovať. V kočikárni je plno rárohov: bicykle, kvetináče, detská ohrádka, lopatky do piesku, a tam vzadu sa skrývajú aj moje sane.
Čítať viac
Počet strán
64
Väzba
pevná väzba
Rozmer
163×230 mm
Hmotnosť
342 g
ISBN
9788057023067
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
7+
Naše katalógové číslo
819311
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Peter Gärtner
Účel knihy
na čítanie spolu
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

16
6.12.2021
Áno, v tejto knihe sa čaká na sneh. Občas je to poriadne dramatické. Malý hlavný hrdina je nedočkavý!

"Hnevám sa na sneh. Som urazený! Je to nespravodlivé. Tam hore za polárnym kruhom, tam majú kopy snehu, videl som to v telke na športovom programe, sneh si hovie na konároch stromov, celé záveje snehu. Tam sa už bežkuje ostošesť, a my tu máme stále sychravo a sneh sa neudrží ani na tráve. Je tá ukrutná nespravodlivosť. Keď raz budem veľký, odsťahujem sa na Severný pól!"

Ak máte cez 30 rokov, veľmi veľa epizód z tejto knihy ste zažili aj na vlastnej koži, čo je príjemne nostalgické (televízor, ktorý sa prepínal manuálne, nie ovládačom! <3), prípadne niektoré dodržiavate aj teraz (veľké predvianočné upratovanie). Obsahuje viacero rozprávaní zo života malého hrdinu, ktorého hlavným prianím je, aby poriadne nasnežilo. Stretneme sa tu so sušením pančúch na radiátore, s odovzdávaním mikulášskych balíčkov samotným Mikulášom, so zarachom za neskorý príchod domov, s kreslením vianočných prianí na papier, s hraním hokeja na ulici, s vyrábaním sviečok zo škrupiniek orechov, s prášením kobercov... Kapitolky/príbehy sú v takej akurát dĺžke, aby stačili ako čítanie pre deti pred spaním. Knihu bravúrne dopĺňajú červeno-modré ilustrácie.
Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“