Lavinia
- Vydavateľstvo
- Slovart, 2010
- 300 strán
- 4 hodiny čítania
Vo Vergíliovej Eneide bojuje hrdina o ruku kráľovskej dcéry Lavinie, s ktorou je predurčený založiť kráľovstvo. Lavinia v jeho básni nikdy neprehovorí... Čítať viac
Vo Vergíliovej Eneide bojuje hrdina o ruku kráľovskej dcéry Lavinie, s ktorou je predurčený založiť kráľovstvo. Lavinia v jeho básni nikdy neprehovorí... Čítať viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.
Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.
Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.
Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.
A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?
"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."
„Antonín a Anna sbalili to nejnutnější a vydali se na svou pouť na sever, do města mezi kopci, kde kupodivu ani jedna ulice nevede z vršku ani do vršku, ale jinak tam žijí lidé úplně stejně jako jinde a ani jim se nevyhýbají rány, které tak rádi připisují osudu, i když za většinu špatného nemůže osud, nýbrž zlo v nás.“