V tieni tretej ríše - Bohunka Koklesová
V tieni tretej ríše
24,84 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia na veľmi aktuálnu tému, ktorú sme vydali v spolupráci s VŠVU, vychádza opäť pri príležitosti 25. výročia založenia Vydavateľstva SLOVART.
Oficiálne fotografie Slovenského štátu sú pomerne neznámou veličinou v dejinách slovenskej fotografie. Publikácia Bohunky Koklesovej s fotografickými reportážami z archívu Slovenskej tlačovej kancelárie predstavuje výber 450 fotografií. Autorka sa sústredila na sformulovanie vzťahu medzi fotografiou a históriou, definuje pojem oficiálna fotografia, tlač, propaganda, cenzúra, interpretuje jednotlivé fotografické reportáže. Mnohé historické udalosti tak zobrazuje v inom, novom svetle.
Čítaj viac
Kúpte spolu
V tieni tretej ríše - Bohunka Koklesová
Chlapec, krtko, líška a kôň - Charlie Mackesy
40,11 €
Ušetríte 2,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
239
Hmotnosť
1097 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
220×230 mm
ISBN
9788080859381
Naše katalógové číslo
80860

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

20
23.5.2020
V tieni...
Zahľaďte sa na moment na obálku tejto knihy. Hneď vám musí byť jasné, že väčšina ľudí žijúcich v Slovenskom štáte sa s politikou jeho vrchných predstaviteľov jednoducho nestotožňovala (čo neskôr aj logicky vyústilo do ozbrojeného povstania). Neviem, či som niekedy videl výstižnejšiu titulnú fotografiu ako tú, ktorú zvolila pani Koklesová.

V knihe samotnej autorka zhromaždila úctyhodné množstvo fotografií z tohto obdobia, pričom väčšinu z nich som nikdy predtým nevidel. Dobrá práca.
Čítaj viac
HistoryWeb .sk
4.7.2019
Kniha Bohunky Koklesovej predstavuje výber 450 fotografií z obdobia Slovenského štátu. Pri ich výbere zohľadňovala autorka predovšetkým estetické kritériá, no nezabudla ani na dejinný kontext a interpretačnú hodnotu fotografií. Pri výbere tiež reflektovala spôsob a cieľ, s akým jednotlivé fotografie vznikli. Všetko potom v jednotlivých podkapitolách knihy vysvetľuje. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
V tieni tretej ríše - Bohunka Koklesová
Chlapec, krtko, líška a kôň - Charlie Mackesy
40,11 €
Ušetríte 2,69 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka