Mapa mojich snov - Reif Larsen
Mapa mojich snov
18,91 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
18,91 €

Bežná cena Bežne 19,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Môže mapa zachytiť trajektórie pocitov, osamelosť, lásku? Dajú sa zmapovať rodinné tajomstvá? Rodíme sa s kompletnou mapou sveta v hlave? Trávime väčšinu života skúmaním, ako sa k nej dostať? Pohodové čítanie pre dospelých, ktorí v sebe nezakríkli zvedavú dušu dieťaťa, ktorí cez úprimný pohľad chlapca dokážu objaviť mnoho dôverne známeho, intímneho, vypovedaného napriek neraz vážnym súvislostiam humorne a s bravúrou.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Hmotnosť
854 g
Vydavateľstvo
Ikar
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
78776
Rozmer
195×232 mm
Rok vydania
2010

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

32 hodnotení

20
6
5
1
0

4
30.7.2011
Krásna kniha
Jedna z najlepších kníh akú som doposiaľ mala v ruke, doplnená o zaujímavé obrázky máp. Hlavný hrdina má len dvanásť rokov ale je nezvyčajne ,,dospelý", prosto T.S. si vás dostane :) Taktiež to nie je kniha, ktorá sa prečíta raz-dva... Určite sa k nej niekedy vrátim a opäť si prečítam myšlienky malého Spiveta :) ODPORÚČAM !! Čítaj viac
Ivan A.
4.4.2011
Celkom veselé opisy dosť vážnych vecí
Ku knihe som sa dostal cez české weby, kde bolo dosť rôznorodých ukážok, spolu s ocenením odborno-encyklopedického prekladu tohto pozoruhodného literárneho formátu. Zaujímavé je, že je tam pramálo hodnotení čitateľov.
Siahol som napokon po slovenskej verzii a myslím, že ničím nezaostáva - naopak, dokonca ma (na rozdiel od českého vnímania recenzentov) upozornila popri naozaj úsmevnom a úprimne vzjadrenom priebehu príbehu T.S.Spiveta na neprehliadnuteľný hlbší (filozofický) aspekt diela. Toto podľa mňa aj odpovedá na CZ-výhrady "straty konzistencie príbehu" v poslednej časti; nikde som tam totiž zachytenie tejto dimenzie nenašiel, čo je škoda.
Prerod do zrelšieho levelu videnia sveta v rámci príbehu odkrýva úplne novú dimenziu (osobná úloha Spiveta opustiť jaskyňu tieňov) a už to nie je len opisný odkaz 12-ročného génia. Podľa mňa kniha nádherne vrcholí a Larsen do nej vložil veľmi veľa svojo úprimného ja. To popri nepopierateľných literárno-výpovedných kvalitách autora robí z tohto prvostupňovo nenápadného dielka naozaj nový fomát: Myslím, že čas na takúto kvalitku určite príde...
Dovtedy sa možno pokojne baviť, prežívať naivitu neraz blízku vlastným zážitkom, stavať do kontrapunktov čisté videnie exaktného detského vedca a vymýšľať trebárs interpretácie obrazov :-)
Čítaj viac
Veronika Odziomková
1.12.2010
Názor čitateľa
Overený nákup
ja sa na nu tak strasne tesim :) uz nech su Vianoce...dnes dorazila, ale musela mi ju mamka schovat :D:D Čítaj viac
Zuzana Lacová
17.11.2010
velmi dobra kniha
Overený nákup
uprimne sa musim priznat, ze som cakala trosku viac a bola som nastavena (ocakavala som) na iny styl pisania. T.S. je skvely chalan, ako inak, ked vlastne pise o pocitoch dospeleho cloveka..neviem si ani len predstavit, ze by sa v tejto dobe pohyboval po svete podobny trinastrocny chlapec ako on. Kto ma rad rychly spad knihy alebo vela dialogov, v tejto knihe sa toho nedocka. Ale bude bohatsi o velmi vela pozoruhodnych uvah a teorii, ktore vas donutia zamysliet sa. Isto to nie je kniha na jedno zhltnutie a kto to tvrdi, je barbar! Obcas si od nej treba oddychnut, lebo myslienky ktore dava su na zamyslenie a nie mechanicke citanie :) odporucam dospelym, nie detom Čítaj viac
Andrea
22.10.2010
Názor čitateľa
Overený nákup
tuto knihu som zatial nedocitala ale ten trinastrocny chlapec ma moc komplikovane uvahy ako niaky vedec ale o tom vlastne ta kniha je
(tak neviem je dobra ale je moc tam pouzivany mozog =l)
Čítaj viac
Peter Murár
26.7.2010
Zmiešané pocity
Mám z tejto knihy zmiešané pocity. Originálna a veľmi príjemná grafika zaujme na prvý pohľad. Automaticky predpokladáte nemenej príťažlivý obsah, ibaže s čitateľnosťou je to zďaleka nie je také ružové. Nečakajte žiadny prudko dynamický dej a la Dan Brown. Táto kniha stavia skôr na opisoch. Text je bohatý na zložité vetné konštrukcie plné vsuviek a sofistikovaných výrazov. Vety nezriedka presiahnu tri riadky, ba aj viac, čo dá zabrať. Intelektuálne čítanie vie byť fajn, ale mám pocit, že v tomto prípade je to "prekorenené". Inovatívnosť je nespochybniteľná, Mapa mojich snov stopercentne vybočuje z radu. A aj napriek všetkému si ju plánujem prečítať znova. Zvedavý, ako to budem vnímať s odstupom času. Čítaj viac
P.H.
22.4.2010
Kniha, na ktorú sme (ne)dorástli!?
Vyšla u nás – na Slovensku! Dobrá kniha, ktorá je skutočne "viac než pozoruhodná". Kniha – zrkadlo, multidimenzionálna, čistá kniha, kniha – poklad.
Údajne už promo v Amerike bolo nečakané, vlastná webová stránka ešte pred vydaním a forma uvedenia na trh maximálne netypická –, a v tomto prípade naozaj opodstatnená.
Je to knižka všímavého a nadaného dokumentaristu, ktorý svoje videnie zrejme nemohol podať inak ako očami dvanásťročného chlapca. Len tak sa totiž dá vyjadriť čistota, úprimnosť, až "naivnosť" pohľadu dopeláka na svet okolo, aby ho popritom ostatný svet nezaškatuľkoval ako dajakého podivína či retardovaného nepragmatika (dosť smutné poznanie, no nepopierateľne pravdivé: Často chcieť byť „prostým samým sebou“ treba svoje naiv...-ideály, čo nestihli opustiť dieťa v nás a ktorých esencialitu stále pociťujeme, schovať za Foresta Gumpa, Rainmana či Spiveta (alebo aspoň dať do konfrontácie s ich svetom)).
Preto najvýraznejšiu emóciu čo pociťujem pri tejto knižke, je vďaka takýmto ľuďom, ako je Reif Larsen, ich „dobrým“ knihám a hrdinom v nich, že hladia, nezraňujú a zároveň zodpovedajú osobnú intímnu otázku, či má - či nemá ideál v živote zmysel. Robia to láskavo, nenásilne, s humorom vyvolávajúcim úsmev, za ktorým je však hlboké zamyslenie.
Taký je nepopierateľne aj T.S.Spivet tejto knihy. Jeho „výber z diela“ je výberom ľudskosti toho najrozmanitejšieho druhu v súčasnosti.
Nech máte akékoľvek vzdelanie, nech sa zidentifikujete s ktoroukoľvek postavou (alebo ju odmietnete, či sa len pobavíte), nech prežívate vzostup alebo pád, vždy nájdete kúsok seba, kúsok ľudskosti, kúsok zrkadla čo nezraňuje, ale pohladí.
T.S. je hrdina nášho vnútra, našich zážitkov z detstva (u niektorých aj z dospelosti), je sympaťák, nenormálne normálny podivín... No zároveň je nepopierateľnou osobnosťou – možno práve takou, akou sme chceli voľakedy byť my sami.
Tým je T.S.Spivet neskutočne blízky – no najmä uveriteľný.
Keď pridáte autorov nevšedne široký rozhľad, zakomponovaný v reáliách takmer každej vety (ktoré sa oddá dolovať), uvedomíte si, že držíte knihu, čo aj pri opakovanom čítaní – systematickom i náhodnom – opäť a znova približuje niečo, čo sme si predtým nevšimli.
Zároveň teda ukazuje, aký bohatý je a môže byť svet, aké bohaté je vnútro a prežívanie a ako blízko majú ľudia k sebe - kdesi v tej hlbšej vrstve pod povrchom.
„Táto kniha je poklad.“ Absolútne sa stotožňujem s týmto výrokom.
Ak sa raz zaradí do povinného čítania a stane sa predmetom dišpút a hľadania bádateľov ešte celkom nestrateného sveta, spivetovský životný prístup určite potrafí do svojho cieľa aj v našom malom srdci (Európy).
Vďaka!
Čítaj viac
Dadina
18.3.2010
Nádherná kniha!
Výborná a najmä originálna knižka, hoci sa zdá, že sa už v literatúre toho veľa inovovať nedá. Hlavný hrdina, mimoriadne nadaný chlapec, vášnivo rád kreslí mapy, ktoré sú súčasťou deja a vytlačené sú na okraji strán v knihe. Teda už graficky kniha zaujme, je jednoducho INÁ. Hrdina má 12 rokov, ale nie je to kniha pre deti, asi by jej nerozumeli. Dej má viac vrstiev aj časových rovín, všetko veľmi zaujímavo prepletené a pospájané. A navyše skvelý štýl. Príbeh nesie obrovské humanistické posolstvo, ale je tu aj napätie a zábava, chvíľami sa človek neudrží a zasmeje sa nahlas. Je to fakt výnimočná kniha, nečudo, že práva na jej vydanie vydražili na 900 000 dolárov, čo je u debutovej knižky nevídané-neslýchané aj na pomery v USA. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Človeka možno poznať podľa kníh, ktoré číta.“

Samuel Smiles