Knihy
E-knihy
16,68 €

Bežná cena Bežne 17,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Staré pohľadnice nie sú len objektom záujmu zanietených zberateľov. Sú aj dobovými dokumentmi, ktoré slúžia celému radu odborníkov, od historikov až po architektov a dizajnérov.
Kniha ,,Tatry v časoch monarchie,, vznikla z nostalgie a úprimného obdivu k ľuďom, ktorí sa zaslúžili o vybudovanie tatranských kúpeľných osád. Obsahuje unikátne a zriedkavé zábery z tatranských kúpeľných obcí z prelomu 19.teho a 20.teho storočia. Veľká časť z pohľadníc, ktoré kniha obsahuje neboli ešte nikdy uverejnené v podobných publikáciach.
Okrem toho sa na rozdiel od kníh podobného žánru zaoberá nielen architektúrou ale aj ľuďmi, ktorí žili v ich okolí, či priamo v nich. Nemalá časť je venovaná doprave a rozvoju športového života v našich veľhorách. Autorka čerpala z dobovej literatúry písanej v anglickom, maďarskom, nemeckom, slovenskom a českom jazyku a snažila sa priblížiť čitateľovi Tatry tak, ako ich videli cudzinci, ktorí sem prichádzali.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tatry v časoch monarchie - Zuzana Demjánová
Klub nerozbitných detí - Slávka Kubíková
28,45 €
Ušetríte 2,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
780 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Premedia
Rozmer
250×250 mm
ISBN
9788097026738
Naše katalógové číslo
78355

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tatry v časoch monarchie - Zuzana Demjánová
Klub nerozbitných detí - Slávka Kubíková
28,45 €
Ušetríte 2,85 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev