Knihy
E-knihy

Testy 2010 - Matematika

Testy s riešeniami

  Didaktis, 2009
  Vydavateľstvo
  Didaktis, 2009
  Séria
  Testy 2010

  Publikácia prináša 10 modelových cvičných testov z matematiky na prijímacie skúšky na stredné školy. Zároveň je užitočnou zbierkou riešených príkladov z matematiky na preverenie vedomostí a schopnosti žiakov ZŠ využiť poznatky...

  Čítaj viac

  7,97 €

  Bežná cena Bežne 7,99 €

  Posielame do piatich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  7,97 €

  Viac o knihe

  Publikácia prináša 10 modelových cvičných testov z matematiky na prijímacie skúšky na stredné školy. Zároveň je užitočnou zbierkou riešených príkladov z matematiky na preverenie vedomostí a schopnosti žiakov ZŠ využiť poznatky nadobudnuté počas štúdia na základnej škole.
  Vzhľadom na veľký záujem žiakov aj učiteľov o riešené testy na prijímacie skúšky (TESTY 2008 - MATEMATIKA, ktoré sú vypredané) sme tentoraz pripravili publikáciu venovanú výlučne modelovým testom na prijímačky - 5 testov z roku 2008 sme ponechali a doplnili o ďalších 5, s dôrazom na podrobné vysvetlenie riešenia každej úlohy a upozornenia, ako sa vyhnúť častým chybám.
  každý test obsahuje 10 až 15 úloh
  rozmanitá štruktúra úloh umožňuje dôkladne si precvičiť celé učivo, ktoré by mal absolvent 9. ročníka ZŠ ovládať
  zadania úloh sú zostavené s cieľom navodiť situácie, ktoré treba riešiť v bežnom živote s využitím poznatkov z matematiky
  zastúpené sú aj úlohy na počítanie v eurách
  Prednosťou testov je podrobné spracovanie riešení všetkých úloh. Pri niektorých príkladoch sú dokonca uvedené dva rôzne postupy riešenia, čo podporuje tvorivý prístup žiaka k analýze príkladu a ukazuje, že k výsledku možno dospieť rôznymi cestami (niekedy aj netradičným spôsobom). Pomocou pre žiaka sú aj rady a vysvetlenia, ako sa pri riešení vyhnúť chybám.
  Dvojfarebný dizajn prispieva k ľahšej čitateľnosti. Farebné odlíšenie často pomáha lepšie pochopiť súvislosti medzi jednotlivými krokmi riešenia.
  Publikácia je určená žiakom 9. ročníka ZŠ, ale vybrané príklady možno využiť aj v nižších ročníkoch. Knihu môžu žiaci a učitelia využiť aj na opakovanie a precvičovanie počas celého školského roka a na prípravu na celoplošné testovanie žiakov v 9. ročníku ZŠ.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Testy 2010 - Matematika -
  Homo Deus - Yuval Noah Harari
  23,87 €
  Ušetríte 3,02 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  64
  Hmotnosť
  120 g
  Rok vydania
  2009
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Didaktis
  Rozmer
  165×240 mm
  ISBN
  9788089160686
  Naše katalógové číslo
  77067

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,6 / 5

  15 hodnotení

  12
  1
  1
  1
  0

  Nina
  27.1.2013
  Nespokojnosť s knihou Testy 2010 - matematika
  Kniha Testy 2010 - matematika je podľa môjho názoru veľmi jednosmerne zameraná. Väčšina príkladov vyžaduje ovládanie Pytagorovej vety, a preto nie je vhodná pre ôsmakov uchádzajúcich sa o štúdium na päťročnom biligválnom gymnáziu. Kniha ma sklamala, za tú cenu si môžete vybrať z ponuky Martinusu aj lepšie.
  Čítaj viac
  Sandra
  22.10.2012
  Veˇmi dobré!
  Táto kniha je naozajstnou pomôckou pre žiakov, ktorý sa chcú dostať na gymnázia alebo pripraviť na monitor. Ja osobne nie som matematik a tejto vede sa vyhýbam, ako sa dá, ale táto kniha mi dosť pomohla. Testy sú pomerne komplikované a zamerané na čítanie s porozumením, no veľkou výhodou je rozbor príkladov, vysvetlenie častých chýb a pomôcky, ako sa im vyvarovať, presne, ako je napísané v popise. Odporúčam, hlavne tým, ktorý idú na bilingválne alebo štvorročné gymnázia, toď ôsmakom a deviatakom. Mladší študenti by neboli schopný riešiť takéto typy úloh, preto si myslím, že nižším ročníkom nie je táto kniha ani určená. Tiež si nemyslím, že by bola pomôckou len ku klasickému učeniu, vzhľadom na to, že s niektorými typmi príkladov sa stretávame vyslovene len na príjmačkách a testovaniach.
  Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Testy 2010 - Matematika -
  Homo Deus - Yuval Noah Harari
  23,87 €
  Ušetríte 3,02 €

  „Knihy sú mŕtvym materiálom, dokiaľ v nás nezasejú niečo, čo v nás vyklíči a prinesie úžitok nášmu okoliu.“

  Mahen