Jašo na jarmoku - Soňa Uriková, Tomáš Kompaník, Dominika Šikulincová (ilustrátor)
Jašo na jarmoku
14,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Jašo na jarmoku

50 minút čítania
Vydavateľstvo
aha.slovakia, 2020

Malej Barborke a jej psíkovi Jašovi sa doma nechce upratovať, a tak odídu na jarmok, ktorý sa práve koná v meste. Prostredníctvom ich vyjašených dobrodružstiev chce kniha deťom ukázať, v čom spočíva práca remeselníkov a čo vyrábajú...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Jašo na jarmoku rozpráva príbeh malej Barborky a jej psa Jaša. Tým sa jedného dňa nechce doma upratovať, a tak odídu na jarmok, ktorý sa práve koná v meste. Ich vyjašené dobrodružstvo sa začína, keď sa náhodou rozdelia a každý si ide svojou cestou. Kým sa znovu stretnú, spoznajú na jarmoku medovnikárku, čipkárku, majolikára, hrnčiara, drotárku, tkáčku, rezbára, košikára, kováča a kožušníka.

Remeselníci boli súčasťou každodenného života na Slovensku po celé stáročia. V súčasnosti sa s nimi stretávame iba počas špeciálnych udalostí, ako sú jarmoky, folklórne festivaly či kurzy remesiel. Ich práca však pokračuje aj dnes. Preto chce kniha prostredníctvom dobrodružstiev Barborky a Jaša deťom ukázať, v čom práca remeselníkov spočíva a čo vyrábajú. Veď niektoré ich výrobky mnohí používajú v bežnom živote a ani o tom nevedia!
Čítaj viac
Kúpte spolu
17,81 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
6050 minút čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
230×250 mm
Hmotnosť
488 g
ISBN
9788097294670
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
+5
Naše katalógové číslo
755623
Ilustrácie
Téma
dejiny, učenie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
aha.slovakia
Pre koho
pre prvákov
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

11 hodnotení

10
1
0
0
0

8

Recenzie a ukážky kníh : instagram : baby_books_life facebooku : Baby Books Life

Michaela baby_books_life
16.4.2021
Jašo na jarmoku
Slovensko naše ľúbezné prepáč nám, že často zabúdame čo máme doma.

Jašo na jarmoku je príbeh o Barborke a jej psíkovi Jašovi (psík je z útulku). Mama ich ráno s krikom pošle von lebo doma len vystrájajú. Zatúlajú sa spolu na jarmok, kde sa nechcene rozdelia. Kým sa opäť stretnú zažije každý z nich svoje dobrodružstvo.

Kniha prechádzka od remesla k remeslu : medovnikárstvo , čipkárstvo , majolikárstvo, drotárstvo, tkáčstvo, rezbárstvo, kováčstvo, košikárstvo, kožušníctvo.

Ak chcete deťom predstaviť naše tradične remeslá, toto je ideálna kniha.
Príjemne ma prekvapilo, že kupou tejto knihu putuje rovno jedno euro na pomoc psíkom.
Kniha je vhodná od 5,6 rokov. Má už celkom dosť textu.

IG : baby_books_life
Čítaj viac
Lucia L
24.2.2021
Jašo na jarmoku
Krásna detská kniha s nádherným pútavým príbehom a kresbami tiež.
Čítať takéto detské knižky je radosť pre deti aj dospelých.
Jednoznačne odporúčam a kupujem ďalšiu ako kvalitný darček pre deti od 4 rokov.
Potešilo by pokračovanie alebo nový príbeh :) !
Čítaj viac
Lenka
19.8.2020
5*
Nádhera. Krásna knižka na pohľad, aj svojím obsahom. Vrelo odporúčam! Tak komplexne krásnu knižku sme už dávno nečítali :))) Čítaj viac
Sabína Schubertová
28.7.2020
Malé dobrodružstvo so sladkým koncom
... aj tak sa dá opísať JAŠO NA JARMOKU.
Krásna knižka nielen pre malých-veľkých remeselníkov, ale aj všetky tvorivé deťúrence, ktoré sa rady niečo nové dozvedia. Malá Barborka a jej štvornohý kamarát Jašo oslovia, prostredníctvom nádherných ilustrácií od Dominiky Šikulincovej, aj tích najmenších.
A my dospelí sa spolu s nimi rozpamätáme na jarmoky z našich detských čias plných vône cukrovej vaty, smiechu z retiazkových kolotočov a veselého kriku remeselníkov snažiacich sa predať svoje výrobky.
Do knižky sa jednoducho zamilujete. A kto vie, možno sa vám toho ozajstného Jaša podarí zazrieť v bratislavskom vinohrade.
Čítaj viac
5
18.7.2020
Nádherne ilustrovaná knižka nielen pre deti. Pripájam ju k svojej zbierke ostatných AHA titulov - Hádanky, Príslovia, Porekadlá... a podobne ako tieto aj "Jašo" nás prepája s našimi tradíciami, pripomína zabudnuté a opomínané, podmanivou grafikou a láskavou formou. Každá stránka vás prevádza šikovnými rukami ľudových remeselníkov, hoci je knižka ideálna ako darček, určite sa do nej začítate hneď ako ju dostanete do ruky:) A veľmi ma potešilo, že z každej predanej knižky ide časť na konto nechcenych psíkov. Teším sa na ďalšie krásne AHA knižky. Čítaj viac
Júlia
16.7.2020
Jašo určite áno!
Ak má niekto blízko k tradičným remeslám a chce ich nenásilnou formou predstaviť detskému čitateľovi, tak táto knižka rozhodne stojí za to. Veľmi milý príbeh, nádherná grafika a spojenie s remeslami vytvárajú spoločne naozaj pútavú formu, ako priblížiť to, čo už dnes pre deti nie je samozrejmosť. Autorom sa to dokonale podarilo a kniha v sebe nesie hodnoty aj zážitok. Vrelo odporúčam! Čítaj viac
Marta
15.7.2020
Jašo je super
Knižku sme čítali s mojou šesť ročnou dcérou a tá si Jaša zaľúbila. Hravo sa v nej vysvetľuje práca remeselníkov a dokonca aj ja som sa dozvedela nové veci :) Plus je knižka dobrým príkladom kamarátstva dieťata a psa. Odporúčam. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
17,81 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“