Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Pirátske rozprávky - Veronika Dianišková
Pirátske rozprávky
7,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Táto kniha sa sa pýši tým, že sa dostala do výberu najlepších kníh roka 2020. Všetky knižky a informácie o projekte nájdete na www.martinus.sk/knihyroka.

Viac o knihe

Pirátske rozprávky sú prvou rozprávkovou knihou poetky Veroniky Dianiškovej a to takou, z ktorej môžu mať pri čítaní spoločný zážitok deti aj ich rodičia. Dianišková pri tvorbe textu s ľahkosťou a prirodzenosťou využila detský zmysel pre neskutočné podoby sveta, pre fantazijnosť, odchýlku, zveličenie a nonsens. V jej texte sa obyčajný dom mení na pirátsku loď a jeho obyvatelia na jej posádku. Prelínanie medzi oboma rovinami je plynulé a autorka ho produktívne využíva. V jednotlivých príbehoch sa každodenný jednotvárny život mení na dobrodružstvá plné nečakaných situácií, napätia i humoru. Zvyčajné rodinné vzťahy medzi sestrami a deduškom striedajú vzťahy medzi pirátkami, ale aj pirátmi z iných lodí či podivuhodnými morskými bytosťami. Text citlivo a umelecky presvedčivo aktualizuje hodnoty lásky, priateľstva a vzájomnej dôvery. Knihu ilustrovala Jaroslava Džuppová.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pirátske rozprávky - Veronika Dianišková
Vlastnou hlavou 1 + 2 (kolekcia) - Marek Vagovič
30,83 €
Ušetríte 4,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Modrý Peter
Rozmer
150×228 mm
ISBN
9788089545810
Naše katalógové číslo
737767
Hmotnosť
10 g
Rok vydania
2020
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pirátske rozprávky - Veronika Dianišková
Vlastnou hlavou 1 + 2 (kolekcia) - Marek Vagovič
30,83 €
Ušetríte 4,11 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev