Vianoce
Science of Running - Chris Napier
Science of Running

18,78 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Science of Running - Chris Napier
Science of Running - Chris Napier

Science of Running

Analyse your Technique, Prevent Injury, Revolutionize your Training

Discover the hard science that will help you run faster, endure for longer, and avoid injury. Analyse your running style and learn how to enhance your gait for optimum... Čítať viac

Vydavateľstvo
Dorling Kindersley, 2020
Počet strán
224

Discover the hard science that will help you run faster, endure for longer, and avoid injury. Analyse your running style and learn how to enhance your gait for optimum efficiency and safety.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
19,50 €

18,78 €

-4 %
Dodanie môže trvať viac ako tri týždne
Ďalšie knižné vydania (2)
Beh - Chris Napier
Pevná väzba
Slovenčina, 2021
Do dvoch dní

22,90 €


Běh z pohledu anatomie - Chris Napier
Pevná väzba
Čeština, 2022
Do štyroch dní
-5 %

18,87 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Discover the hard science that will help you run faster, endure for longer, and avoid injury. Analyse your running style and learn how to enhance your gait for optimum efficiency and safety. Transform your performance with exercises targeting strength, flexibility, and recovery - each exercise annotated to reveal the muscle mechanics so you know you're getting it right. Understand the science behind your body's energy systems and how to train to maximise energy storage and conversion. Follow training and exercise programmes tailored to different abilities and distances, from 5K to marathon. Whether you are new to running or an experienced racer, this book will help you achieve your goals and stay injury-free.
Čítať viac
Počet strán
224
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
205×238 mm
Hmotnosť
678 g
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
726879
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Dorling Kindersley
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

3 hodnotenia

1
1
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jozef
16.4.2022
Najprv nadšenie, nakoniec sklamanie
Pri prvom prelistovaní som bol nadšený z tých farebných obrázkov postáv s kosťami, svalmi, cievami, orgánmi. Lenže keď máte 5 takýchto obrázkov na každej dvojstránke (napr. postava so zakrúžkovaným kolenom, aby sme vedeli, kde sa nachádza), tak to začne nudiť. Dôležité su fakty. A tých je tam práve pre zanalyzovanie a zlepšenie techniky veľmi málo. Máte tam miesto toho latinské názvy každého svalu a kosti, ale kniha ma úplne stratila keď tvrdí, že dopad na pätu je rovnako dobrý alebo trochu lepší ako dopad na stred/predok chodidla. Alebo genderizmus, že to nie ženy majú širšiu panvu, ale nižší ľudia všeobecne. Veľká časť knihy je o cvikoch na silu a o zraneniach. No a záver knihy tvoria zbytočné tréningové plány, ktorých je všade milión. Perlička: zakladajú sa na maximálnom pulze, ktorý si máte vypočítať ako 220 mínus vek. O nejakom LTHR sa tam ani nechýruje. Záver: kniha o technike hovorí žalostne málo a aj to zamlžuje pochybnými štúdiami. Čítať viac
Jakub
14.8.2021
Kniha je napísaná na vysokej vedeckej úrovni. Rozdelená do 4 častí a to :
1. Anatómia behania- tu sa rozoberá biológia človeka v spojení s behaním, čiže svaly, kĺby, vnútorné orgány a žľazy. Vyobrazené je to dôkladne na obrázkoch.

2. Ako predísť bežeckým zraneniam- táto časť rozoberá druhy bežeckých zranení a cviky, ktoré pomáhajú znížiť náchylnosť na bežecké zranenia, všetko je znázornené na obrázkoch anatómie človeka a dôkladne vyznačené svaly, šlachy zapájajúce sa do cvičenia.

3. Posilňovacie cvičenia - znovu sú tu obrázky anatómie človeka pre každý cvik vyznačená svalová skupina ktorá sa posilňuje.

4. Ako trénovať - posledná časť, ktorá sa zaoberá tréningovými plánmi, stravovaním a dobrými radami pre behanie.
Knihu by som odporučil ľuďom, ktorí sa venujú behu s cieľom sa chcieť zlepšovať. Takisto ľuďom ktorý sa chcú dozvedieť o behu niečo nové a ktorý chcú poznať anatómiu behu do vedeckej hĺbky.
Čítať viac

„Miliardy a miliardy hviezd. Miliardy a miliardy svetov. Zdanlivo nekonečné možnosti- nie fiktívne, ale skutočné. Tam hore. Teraz. Oveľa viac, ako v živote uvidí. Oveľa viac, ako stihne navštíviť. Stačí mu jediný letmý pohľad, aby vedel, že to všetko je navždy mimo jeho dosahu.“

Niečo viac - Patrick Ness
Niečo viac
Patrick Ness