Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Spomienka z detstva Leonarda DaVinci - Sigmund Freud, Slovenský spisovateľ, 2020

10,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Spomienka z detstva Leonarda DaVinci

Vo svojom diele z roku 1910 sa významný neurológ, psychológ a psychiater Sigmund Freud pomocou psychoanaly- tickej metódy a na základe dostupných údajov pokúša pochopiť osobnosť... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2020
Počet strán
104

Vo svojom diele z roku 1910 sa významný neurológ, psychológ a psychiater Sigmund Freud pomocou psychoanaly- tickej metódy a na základe dostupných údajov pokúša pochopiť osobnosť a tvorbu Leonarda da Vinci... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

10,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Vlčí brloh - Elodie Harper, Ikar, 2023

Viac o knihe

Aj keď nám psychoanalýza nevysvetlí, prečo sa stal Leonardo umelcom, aspoň nám umožní pochopiť prejavy a medze jeho umenia.
Sigmund Freud

Vo svojom diele z roku 1910 sa významný neurológ, psychológ a psychiater Sigmund Freud pomocou psychoanalytickej metódy a na základe dostupných údajov pokúša pochopiť osobnosť a tvorbu Leonarda da Vinci. Jeho pohľad na detstvo renesančného génia a rekonštrukcia dramatického citového života slávneho umelca mu umožnili vysloviť zaujímavé hypotézy o zmenách a vývine jeho osobnosti v dospelosti, o záhade úsmevu Mony Lisy a iných obrazov a zároveň objasniť vnútorný konflikt umelca a vedca a jeho neskorší odklon od umenia. Hĺbkou pohľadu na človeka a originálnymi závermi skúmania sa Freudova práca zásadne odlišuje od všetkých kníh, ktoré boli o Leonardovi napísané, a poskytuje nevšedný čitateľský zážitok.
Čítať viac
Počet strán
104
Väzba
pevná väzba
Rozmer
137×207 mm
Hmotnosť
219 g
ISBN
9788022021890
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
714445
Vydanie
2
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Spomienka z detstva Leonarda DaVinci - Sigmund Freud, Slovenský spisovateľ, 2020
Varila som pre Picassa - Camille Aubray, Slovenský spisovateľ, 2020
25,80 €

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Monika Weissová
Overený nákup
23.12.2020
Spomienka z detstva Leonardo da Vinci
Knihu citam pomalsie, je to narocne citanie,vlastne ako vsetky Freudovky ????,ale je to ????????????. Odkryva nepoznane komnaty Da Vinciho zivota. Knihu ale neodporucam zaujemcom i historiu a fakty ak ich zaujmom nie je zaroven psychologia. Čítať viac
Marek Jánoš
Overený zákazník
2.8.2014
Vynikajúce čítanie
Úžasná publikácia od Sigmunda Freuda!!! Podobné knihy sa veľmi ťažko recenzujú, hlavne mne, nakoľko nie som (aspoň zatiaľ) odborník na psychológiu a psychoanalýzu.
Aby som nejako začal, tak musím iba chváliť. Kniha je napísaná trošku zložitejšou formou a teda ak nikto ešte nečítal odbornú literatúru, tak veru, mal by si prečítať ešte niečo ľahšie, kým sa pustí do týchto strán, aj keď to nie je najťažšie dielo, písané z pod Freudovho pera.
Kniha je písaná ako celkový rozbor, teda psychoanalýza Leonardovho detstva, rozbor jeho homosexuálnych názorov, asexuality, výchovy, straty rodičov a občas sa autor zaplietol aj do rozboru jeho diel, či problematiky nedokončovania diel, ktorá bola pre Leonarda da Vinci charakteristická.
Keďže je publikácia od Freuda, nemôžu chýbať aj rôzne vysvetlenia orálneho sexu, či spojitosť medzi výchovou maloletých a ich neskorším sexuálnym životom.
Aj keď sme slováci, neodvracajme zrak od podobných písmen. Človek sa dozvie nie len veľa o opisovanej osobe, ale aj sám o sebe a preto môžem knižku odporučiť každému, kto je otvorený novým myšlienkam a vysvetleniam istých, niekedy intímnych udalostí.
Takže nakoniec recenziu môžem zakončiť len tým, že jej dávam 6* z 5*
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac
Kúpte spolu
Spomienka z detstva Leonarda DaVinci - Sigmund Freud, Slovenský spisovateľ, 2020
Varila som pre Picassa - Camille Aubray, Slovenský spisovateľ, 2020
25,80 €

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes