Marketér - Oleg Sencov
Marketér

12,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Marketér

Oleg Sencov sa prostredníctvom autobiografickej zbierky poviedok predstavuje slovenskému čitateľovi ako spisovateľ. Najskôr vstúpil do nášho priestoru ako statočný bojovník so... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artforum, 2020
140 strán
2 hodiny čítania

Oleg Sencov sa prostredníctvom autobiografickej zbierky poviedok predstavuje slovenskému čitateľovi ako spisovateľ. Najskôr vstúpil do nášho priestoru ako statočný bojovník so zlovôľou putinovskej verchušky namierenej proti Ukrajine... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,00 €

Posielame do troch dní
Ďalšie knižné vydania
Маркетер - Oleg Sencov
Pevná väzba
Ukrajinčina, 2019
Vypredané

77,65 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Oleg Sencov sa prostredníctvom autobiografickej zbierky poviedok predstavuje slovenskému čitateľovi ako spisovateľ. Najskôr vstúpil do nášho priestoru ako statočný bojovník so zlovôľou putinovskej verchušky namierenej proti Ukrajine, držiteľ Sacharovovej ceny a neskôr aj ako filmár. Zbierku Marketér napísal v ruskom väzení. Odohráva sa v neprehľadných, hnusných 90. rokoch, keď sa zrútil Sovietsky zväz a démoni sa odtrhli z reťazí.

Hrdinami poviedok – okrem tej poslednej a najkrajšej – sú mladí muži, občas aj ženy. Opúšťajú rodinné vidiecke hniezda, ocitajú sa na vysokej škole, študujú, pracujú, túžia zbohatnúť, objavujú lásku, priepastne sa opíjajú, plodia deti, hľadajú zmysel a smer cesty, budujú aj ničia vzťahy, brodia sa v bahne, zabíjajú lásku, chcú mať auto, stavajú sa na hlavu aj na vlastné nohy... Zrkadlia krutosť doby a cenu jednotlivca v nej. Kniha vychádza v rámci edície – klad, ktorá prináša čerstvú a kvalitnú prekladovú beletriu.
Čítať viac
Originálny názov
Маркетер
Počet strán
140
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×190 mm
Hmotnosť
298 g
ISBN
9788081502910
Rok vydania
2020
Edícia
-klad
Naše katalógové číslo
707885
Štýl
životopisný, tragický, psychologický, filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Ukrajina
Vydavateľstvo
Artforum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

4 hodnotenia

2
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

26
11.7.2021
Oleg Sencov, alebo ako som ho začala nazývať ja – autor, ktorý si vás získa už úvodnými vetami, sa zaryje pod kožu nejednému čitateľovi. Jeho autentický štýl vás doslova vtiahne do deja a vy sa tak ocitnete v 90. rokoch 20. storočia po páde ZSSR, kde sa do popredia dostávajú príbehy obyčajných, odrazu slobodných, ľudí, ktorí hľadajú zmysel života, pijú, zabávajú sa, trpia, skúšajú, prosto žijú svoje ničím nerušené a napriek tomu jedinečné životy.

V jeho krátkych poviedkach napísaných spoza múrov lágru by sa našli mnohí z nás. Jeho cieľom nie je ponúkať nám nepremožiteľných hrdinov hravo riešiacich každý problém, práve naopak, sústredí sa predovšetkým na každodenný život, čím sa stáva čitateľovi ešte o niečo bližší. Niektoré z nich ako Moskovič, Narodeniny či Pioniersky tábor si v mojom srdci našli špeciálne miesto, niektoré boli o niečo slabšie, no môžem vám zaručiť, že všetky stoja za to a ani jedna si nezaslúži označenie podpriemerná.

Rozhodne sa v budúcnosti nebudem brániť autorovým ďalším knihám, patrí k jedným z tých, od ktorých by ste so záľubou čítali aj telefónny zoznam. Ak máte chuť na podmanivé, miestami pomalé, ale za to nezabudnuteľné príbehy ľudí ocitajúcich sa na hrane svojich možností, najlepšie urobíte, ak siahnete po Marketérovi v preklade Jána Štrassera, ktorému sa bravúrne podarilo vystihnúť tú pravú podstatu a nenechať kontext stratiť v preklade.
Čítať viac
15
20.2.2021
Sencov vo svojej autobiografickej zbierke poviedok prostredníctvom príbehov obyčajných ľudí (seba a svojich známych) mapuje situáciu na Ukrajine po rozpade ZSSR, reflektuje meniace sa politické, spoločenské, kultúrne i hospodárske pomery, poukazuje na typickú mladícku nerozvážnosť, testovanie neprebádaných vôd, flirt s alkoholom a pofidérnymi zákutiami biznisu či (nie vždy úspešnú) túžbu po úspechu. Niektorí skončili vo väzení, niektorí mali zase problém s dlhmi, iní nedokázali nájsť šťastie v partnerskom či manželskom spolunažívaní... Jedno však mali spoločné - ambíciu (a problém s alkoholom). Ako to už pri poviedkových knihách býva, niektoré texty oslovia viac (Narodeniny, Odznak, Moskvič...), iné o čosi menej, no Sencovov autorský štýl mi bol sympatický a už teraz viem, že sa pustím aj jeho ďalších kníh (najmä tých, kde popisuje život v ruskom zajatí). Čítať viac

Čítať viac

„Samozrejme že sa to deje v tvojej hlave. Ale prečo by to nemalo znamenať, že je to skutočné?“