Čím horšie, tým lepšie + Motivačný diár Cynickej obludy 2020 -
Čím horšie, tým lepšie + Motivačný diár Cynickej obludy 2020

23,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Čím horšie, tým lepšie + Motivačný diár Cynickej obludy 2020 -
Čím horšie, tým lepšie + Motivačný diár Cynickej obludy 2020 -

Čím horšie, tým lepšie + Motivačný diár Cynickej obludy 2020

Cynická obluda, prvých sedem rokov

  Kolekcia titulov: Čím horšie, tým lepšie a Motivačný diár Cynickej obludy 2020. Čítať viac

  Vydavateľstvo
  Premedia, 2019
  Počet strán
  400 + 160

  Kolekcia titulov: Čím horšie, tým lepšie a Motivačný diár Cynickej obludy 2020. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
  27,95 €

  23,50 €

  -16 %
  Posielame do troch dní

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Viac o knihe

  Čím horšie, tým lepšie:
  Všelijako sa dá listovať v dobe, ktorú sme všetci spoločne, v tejto malebnej krajine na hornom výbežku Karpatskej kotliny, prežili. Môžete si prechádzať sedem rokov staré noviny, keď sa vám chce. Alebo sa ňúrať v grafoch a štatistikách, ak máte dojem, že váš život nie je dostatočne nudný. Ale nič z toho tak dokonale a autenticky nezachytí tú tupotu, ktorou sme boli obklopení, ako vtipy, na ktorých sme sa po celý čas priebežne smiali. Všetky tie postavičky a ich tragikomické prúsery, ktoré sa nám tu, slovami klasika, trtošili a pregrciavali, vystihne jednoduchý vtip oveľa lepšie, než komplikovaná analýza.

  Cynická obluda ich za prvých sedem rokov svojej existencie spravila viac ako tritisíc. Z nich jej autor starostlivo vybral štyri stovky tých najlepších, najobľúbenejších, najvýstižnejších a tých, ktoré najviac pobúrili Andrej Danka. Roztriedil ich tematicky do desiatich kapitol podľa toho, ktorým z fenoménov sa zaoberali – od Fica, cez historky z krajiny potácajúcej sa medzi Ruskom a civilizáciou, kresťanského boja za návrat do stredoveku, vzostup náckov, trápenia komickej opozície, figúrky viac smiešne než vtipné, až po šport a dejiny mafiánskeho štátu. Ku každej z nich napísal krátku esej a vy tak do rúk dostávate dokonalú kroniku siedmich rokov, kde je všetko podstatné namiesto zdĺhavých omáčok vyrozprávané údernými pointami v stručných bublinkách. Históriu siedmich rokov Slovenska, jeho obyvateľov, okolitého sveta aj vás samých, nad ktorou by objektívne možno bolo treba skôr zaplakať, ale v takto spracovanej podobe sa budete v prvom rade kráľovsky baviť.

  Motivačný diár Cynickej obludy 2020:
  Najzábavnejší diár, aký kedy táto krajina na svojich prsiach mohutných nosila a nadájala, vychádza aj tretí rok po sebe! Prečo? Lebo Motivačný diár Cynickej obludy je každým rokom lepší a tisíce nadšených občanov sa už nevedeli dočkať, ako ho budú môcť darovať svojim úhlavným priateľom, najbližších nepriateľom a predovšetkým sami sebe.

  Ročník 2020 opäť oplýva množstvom mimoriadne tupého, dušu drásajúceho humoru, presne takého akým ťa Cynická obluda každodenne pohoršuje, ba ešte horšieho. Tohtoročným klenotom je epická realistická verzia rozprávky O Červenej čiapočke a spolu s ňou desiatky vtipov drobného rozsahu avšak mohutného ducha, opäť kopa obrázkov od Kukučky vytvorených špeciálne pre túto hodnotnú publikáciu, politická párty hra, ktorá ťa zaručene rozháda s kamarátmi, bingo nešťastných udalostí, návod na rozcvičku, s ktorou začneš v roku 2020 každé ráno a množstvo iného, vrátane praktickej šnúrky, zvýšeného počtu strán na tvoje zápisky a samozrejme denného kalendára s meninami a štátnymi sviatkami, kde si zapíšeš všetky tie veci, ktoré ti život bude v roku 2020 hádzať pod nohy.

  A teraz pozor, mimoriadna akcia. V porovnaní s predchádzajúcimi vydaniami Motivačného diára Cynickej obludy má Motivačný diár Cynickej obludy 2020 o jeden celý deň navyše a to všetko pri nezmenenej cene!
  Čítať viac
  Počet strán
  400 + 160
  Väzba
  pevná väzba
  Rozmer
  130×180 mm
  Hmotnosť
  751 g
  Rok vydania
  2019
  Edícia
  Kolekcie
  Naše katalógové číslo
  702139
  Štýl
  humorný
  Jazyk
  slovenčina
  Vydavateľstvo
  Premedia
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Kúpte spolu
  33,40 €
  Ušetríte 4,45 €

  Hodnotenia

  Ako sa páčila kniha vám?

  Čítať viac
  Kúpte spolu
  33,40 €
  Ušetríte 4,45 €

  „Anna mu bola privysoko nie pre vonkajšie okolnosti, ale pre to, že ju nechápal, že mu bola hádankou. Taká čistota sa rozprestierala okolo nej, že sa bál k nej pristúpiť aj s najčistejším citom, aby po ňom nezostala nejaká škvrna. “

  Suchá ratolesť - Svetozár Hurban Vajanský
  Suchá ratolesť
  Svetozár Hurban Vajanský