Knihy
E-knihy
5,23 €

Bežná cena Bežne 5,49 €

Ušetríte 5%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha o Blanche a Marii od popredného švédskeho spisovateľa a dramatika P.O. Enquista je románom o láske, o "láske, ktorá premôže všetko". Jej hlavnými postavami sú dvojnásobná laureátka Nobelovej ceny Maria Sklodowska-Curieová a celebrita medzi hysteričkami Blanche Wittmanová, pacientka profesora Charcota. Dve ženy, dva osudy na úsvite eochy s modravým svetlom vražedného rádia v laboratóriách a s obrovskými hríbmi rádioaktívneho prachu, epochy, ktorá prinesie viac otázok než odpovedí. Dve ženy, ktoré sa pýtajú a konajú. Spisovateľ, ktorý ešte nikdy nebol v románe taký osobný. A čitateľ, ktorý má odvahu vstúpiť do knihy, do príbehu.

Knihu preložil Milan Richter (rovnako ako Enquistove divadelné hry Zo života dážďoviek, Obrázkari a Noc tribádok - poslednú pod názvom Noc lesbičiek možno vidieť na scéne Divadla a.ha).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kniha o Blanche a Marii - Per Olov Enquist
Kniha podobenství - Per Olov Enquist
16,56 €
Ušetríte 0,26 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Hmotnosť
338 g
Vydavateľstvo
MilaniuM
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
69188
Rozmer
145×200 mm
ISBN
9788089178292

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,3 / 5

3 hodnotenia

1
0
1
1
0

Zuzana Š.
31.7.2009
Názor čitateľa
V tomto románe o láske mi paradoxne chýbalo viac citu. Avšak toto negatívum určite nepatrí celé autorovi. Autor dedukoval vnútorný svet Blanche z jej troch zošitov- kníh , takže sa nemohol dokonale vcítiť do jej hĺbky . A ako aj sám v knihe píše , nie je si celkom istý povahou hlavnej hrdinky , raz o nej píše ako o hĺbavej rozumnej žene ,inokedy ako o dedinskej dievočke - z toho usudzujem , že sa v jej osobnom živote nevyznal , však ani nemohol.
Historický podklad knhy a jeho spracovanie je na veľmi dobrej úrovni , ale knihe ako celku chýba súvislosť.
príliš neodporúčam
Čítaj viac
jednoducho mária
7.7.2009
Enquista musíte čítať
Ak ste nečítali Enquistov veľký román Návšteva osobného lekára, prišli ste o brilantný vhľad do postáv na "doskách" dejín. Rovnako treba prečítať Knihu o Blanche a Marii - je to tuším Enquistova najosobnejšia kniha o láske. Nie je to však nič pre ženičky pri sporáku, skôr pre tie, čo chcú aj rozmýšľať a snívať.
Čítaj viac
Mária
23.6.2019
Z Tvojho príspevku je jasné,že nie každý ,čo číta knihy je aj múdry.Urazil si ženu pri sporáku!Skús sa najesť z taniera,kde namiesto vareného jedla máš naservírované snívanie a krásne myšlienky.Aj žena pri sporáku sníva a rozmýšľa,ale záleží jej aj na iných .Skús snívať a rozmýšľať nad prázdnym tanierom!
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kniha o Blanche a Marii - Per Olov Enquist
Kniha podobenství - Per Olov Enquist
16,56 €
Ušetríte 0,26 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green