Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Kdo ví, kde budu zítra

Vyšehrad, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Vyšehrad, 2019
Edícia
Rozhovory

Tomáš Etzler (* 1963) je český novinář, který v letech 2007 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv a poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN na...

Čítaj viac

6,58 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tomáš Etzler (* 1963) je český novinář, který v letech 2007 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv a poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně Ceny Emmy, kterou získal jako první Čech v roce 2008. Během svého působení v Číně připravil a prezentoval přes pět set reportáží a živých vstupů.
 
 
Jindřich Šídlo (* 1972) je český novinář a politický komentátor. Dlouhodobě působil v týdeníku Respekt a v deníku MF DNES, dále řídil domácí zpravodajství v Hospodářských novinách a v České televizi. Od roku 2016 působí v redakci videozpravodajství portálu Seznam Zprávy, kde uvádí satirický pořad Šťastné pondělí. V roce 2007 získal Cenu Ferdinanda Peroutky, v roce 2013 pak Novinářskou cenu za nejlepší komentář. Za svůj internetový pořad obdržel v roce 2018 ocenění Křišťálová lupa.
 
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kdo ví, kde budu zítra - Tomáš Etzler, Jindřich Šídlo
Bentley - Melanie Moreland
14,48 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Vydavateľstvo
Vyšehrad
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
686563
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

6
9.3.2020
Dôchodok v podstate považujem za čakáreň na smrť...
Toto bola, tak skvelá chuťovka, ktorú som zhltol za dva večery pred spaním. Rozhovry s Tomášom Etzlerom sú rozhovory bývalého učiteľa telocviku a zemepsiu, ktorý v 1991 odletel z Ostravy do Ameriky doslova s holou riťou a presadil sa ako jeden z mála Čechoslovákov v CNN v 90tych rokoch a vďaka novinárčine precestoval a hlavne spoznal celý svet. Sú to rozhovory o Amerike, vojnách, o prežívaní, o žurnalizme, o zlých profesných voľbách, Číne, kde strávil 8 rokov, ako spravodaj pre ČT, klíme, populizme, financovaní médií a mnoho ďalších zaujímavých vecí. Jedinou nevýhodu, že je to také krátke a kĺže to po povrchu, preto sa teším na jeho ďalšie knihy, ktoré sú vraj na ceste.

Vedeli ste, že napríklad najväčšie kapacity v novinárčine presedlali z vojnových tém na tie o klíme, pretože počas tých 20-30 rokov, čo boli v teréne videli, ako sa im svet mení pred očami a uvedomili, si, že jedny vojny raz skončia a ďaľšie začnú, dobrí a zlí politici sa budú striedať, ale planétu máme len jednu a hrozí nám veľké nebezpečenstvo. Medzi nimi aj Ingrid Formanek rodáčka z Československa, ktorá bola za posledných 30 rokov snáď pri všetkom dôležitom, čo sa udialo vo svete sa teraz venuje čisto správam o klíme, možno ste zachytili článok o 6tom vymieraní živočíšnych druhov na zemi pred dvoma rokmi - jej práca.

Čo najviac zarezonovalo vo mne je ako sa z novinárčiny stala honba za ziskom a snažiť sa zapáčiť publiku a vo väčšine prípadov aj v tých tradičných médiach je to o názoroch a kometároch a menej o neutrálnej žurnalistike. Kdežto v minulosti to bola skôr služba ľuďom, ktorá si mala v prvom rade na seba zarobiť a prinášať správy, na základe, ktorých sa mal človek rozhodnúť a neboli to pekné správy. Malo to svoje muchy, ale nie až také aké vidíme dnes.

Čo to znamená ostať neutrálnym novinárom? Držať sa faktov a nepodľahnúť emóciam. Samozrejme, že je človek naštvaný na veľa vecí. Spravodajstvo je od toho, aby poskytovalo ľuďom objektívne informácie, aby si ľudia urobili o danej veci samy úsudok. Zanadávať, alebo poplakať si môžeš doma. Nie je to, ale ľahké. Keď to nedokážeš, tak by si to nemal robiť a ísť robiť niečo iné, napríklad sa pridať k jednej strane a robiť im PR, tam môžeš
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kdo ví, kde budu zítra - Tomáš Etzler, Jindřich Šídlo
Bentley - Melanie Moreland
14,48 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia