Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Kúzelné čítanie: Vesmír, Albi, 2019

18,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kúzelné čítanie: Vesmír

  Čo by asi povedali starovekí hvezdári a astronómovia na dnešné poznatky o vesmíre? Poďme sa pozrieť akú dlhú cestu prešiel výskum vesmíru od prvotných pozorovaní hviezd až po... Čítať viac

  Výrobca
  Albi, 2019

  Čo by asi povedali starovekí hvezdári a astronómovia na dnešné poznatky o vesmíre? Poďme sa pozrieť akú dlhú cestu prešiel výskum vesmíru od prvotných pozorovaní hviezd až po lety na Mesiac a ešte ďalej... Čítať viac

  • Hra
  • Slovenčina

  18,99 €

  Posielame do šiestich dní

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Spievankovo 8: Angličanina 3 (DVD) - Tonada, 2023

  Viac o produkte

  Čo by asi povedali starovekí hvezdári a astronómovia na dnešné poznatky o vesmíre? Poďme sa pozrieť akú dlhú cestu prešiel výskum vesmíru od prvotných pozorovaní hviezd až po lety na Mesiac a ešte ďalej.

  Profesor Pulzar, Albína, Jonáš, pes Ajnštajn a mačka Eris budú našimi sprievodcami knihou, ktorá prináša pohľad na vesmír od dávno minulých dôb až po súčasnosť.
  Obsah knihy

  Hviezdy a hvezdári
  Kto bol priekopníkom vedy o vesmíre a vďaka komu toho toľko vieme? Zoznámte sa so starovekými grékmi akými boli Pytagoras, Ptolemaios, Hérakleitos alebo notoricky známymi Galileom Galileim, Johannesom Keplerom a ďalšími.

  Astronómovia a galaxie
  Zaujíma vás, ako vznikol vesmír, z čoho sa skladá, prečo planéty obiehajú okolo Slnka, čo sú čierne diery a čo všetko ešte môžeme vo vesmíre nájsť? Môžete sa tu zoznámiť s niekoľkými významnými astronómami a fyzikmi, ktorí svojimi objavmi prispeli k poznaniu a pochopeniu vesmíru.

  Slnečná sústava
  Poďte sa s profesorom Pulzarom pozrieť, ako planéty v slnečnej sústave obiehajú okolo Slnka. V slnečnej sústave sa všetko točí. Planéty, trpasličie planéty a planétky obiehajú okolo Slnka po rôzne dlhých eliptických dráhach a každá sa pri tom pohybuje inou rýchlosťou. Preto má každá inú obežnú dobu okolo Slnka.

  Na obežnej dráhe zeme
  Na obežných dráhach v rôznej vzdialenosti od Zeme sa dnes pohybujú stovky umelých družíc, čiže satelitov, ktoré vyrobili ľudia a raketami ich vyniesli do vesmíru. Poďte sa pozrieť, ako to všetko začalo a ako to funguje.

  Ľudia na obežnej dráhe
  Poďte sa s profesorom Pulzarom pozrieť, ako pokračovali preteky v dobývaní vesmíru, tentoraz v disciplíne: Kto dostane prvého človeka na obežnú dráhu. V 60. rokoch 20. storočia začali vesmírne preteky medzi Spojenými štátmi americkými a Sovietskym zväzom naberať na obrátkach. Poďte sa pozrieť, ako to prebiehalo od prvých zvieracích kozmonautov až po dlhodobo obývané orbitálne stanice.

  Spolupráca na obežnej dráhe
  Po ustálení pretekov v dobývaní rivalita medzi národmi ustála a vo vesmíre začali medzi sebou národy konečne spolupracovať. Dokonca spojením síl postavili prvú medzinárodnú vesmírnu stanicu.

  Letíme na mesiac
  Profesor Pulzar vám aj povie, ako to bolo so súťažením o to, kto bude prvý na Mesiaci.

  K planétam a ešte ďalej
  Vesmír, to nie je len slnečná sústava - v nekonečnom priestore sa nachádza množstvo útvarov, ktoré ešte nepoznáme, a tie majú za úlohu preskúmať vesmírne sondy. Zoznámte sa s množstvom z nich!

  Knižka obsahuje viac ako 2600 zvukov a textov

  Knižku nahovorili Lucia Vráblicová a Marián Miezga.

  Elektronická ceruzka funguje so všetkými produktmi edície Kúzelné čítanie

  POZOR!!! IDE O SAMOSTATNÚ KNIŽKU. BALENIE NEOBSAHUJE ELEKTRONICKÚ CERUZKU ALBI!!!

  Kúzelné čítanie je unikátny vzdelávací koncept, ktorý funguje na základe špeciálneho kódu ukrytého priamo na stránkach kníh. Vďaka tejto technológii ceruzka dokáže prečítať text, ktorý je vytlačený v knihe, ale aj ten, ktorý je pod ikonami či obrázkami.

  Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
  Povoliť cookies a zobraziť

  Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
  Povoliť cookies a zobraziť
  Čítať viac
  Rozmery krabice
  230×270 mm
  Hmotnosť
  509 g
  Katalógové číslo výrobcu
  49989
  Jazyk
  slovenčina
  Edícia
  Kúzelné čítanie
  Naše katalógové číslo
  671585
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Kúpte spolu
  Kúzelné čítanie: Vesmír, Albi, 2019
  Kúzelné čítanie: Dinosaury, Albi, 2018
  37,98 €

  Hodnotenia

  4,8 / 5

  9 hodnotení

  8
  0
  1
  0
  0

  Ako sa páčila hra vám?

  Recenzie čitateľov

  Katarína Novotná
  Overený nákup
  12.1.2022
  Kúzelné čítanie vesmír
  Martinus opäť nesklamal, sklamala Slovenska pošta, neviem prečo sa vždy nechám nachytať... Knižka je výborná, veľa sa naučíme aj my, dospelí. Čítať viac
  Zuzana
  Neoverený nákup
  29.12.2020
  Vesmír
  Ďalšia knižka do synovej zbierky.
  Zabaví sa, naučí sa veľa nových vecí.
  Som rada, že niekto mal dobrý nápad a kopec ľudí sa snaží prísť na trh s novými nápadmi.
  Čítať viac
  Ady
  Neoverený nákup
  28.12.2020
  Kúzelné čítanie o vesmíre
  Pekný sprievodca vesmírom pre deti. Je to pre nich zaujímavé a aj tie staršie si pospomínali, čo sa o vesmíre učili v škole. Kombinácia hovoreného slova a obrázkov napomáha zapamätaniu. Čítať viac
  zilmi
  Neoverený nákup
  29.5.2020
  Kúzelný vesmír
  Som veľmi spokojná s Vaším obchodom, tak e-shopom, ako aj kamennými predajňami. Držím palce aby sa Vám aj v roku 2020 darilo minimálne tak, ako v roku za nami, veľa predaných titulov a hlavne len spokojných zákazníkov. Ďakujem Čítať viac
  Katarína Špániková
  Overený nákup
  4.1.2020
  Kúzelné čítanie vesmír
  Pekná kniha, vhodná aj pre malých školákov. Syn 4.5 ročný ju má rád ale neviem či úplne všetko chápe. Čítať viac

  Vydavateľstvo Albi

  Čítať viac
  Kúpte spolu
  Kúzelné čítanie: Vesmír, Albi, 2019
  Kúzelné čítanie: Dinosaury, Albi, 2018
  37,98 €

  „Každý deň bol niečím zvláštny. Napríklad som robil všetko, čo ma bavilo, a prial som si, aby to nikdy neskončilo. A potom som si uvedomil, že neskôr môžem robiť niečo iné, rovnako zábavné, a že sa na to môžem rovnako tešiť.“