Vieš pískať, Johanna? - Ulf Stark, Anna Höglund (ilustrátor)
Vieš pískať, Johanna?
11,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Tento titul bol vydaný s podporou Fondu na podporu umenia

Viac o knihe

Starí otcovia sú výnimočné osoby, že? Možno máte jedného, a ak ste šťastlivec, aj dvoch. Ale čo keď nemáte vôbec žiadneho? Presne tak je to aj so sedemročným Kallem, ktorý tiež po jednom zatúži, keď počúva o skvelom dedkovi svojho najlepšieho kamaráta Ulfa, ako s ním chodí na ryby a pri každom stretnutí mu daruje nejaké peniaze. Čo by to však bolo za najlepšieho kamaráta, keby niečo nevymyslel? Kalle si teda jedného dňa adoptuje osamelého dedka, ktorý žije v domove dôchodcov. A tak sa začína príbeh nevšedného priateľstva, ktorý je podľa samotného autora jeho najlepší, aký kedy napísal.

Dielo Vieš pískať, Johanna? preložili do viac ako dvadsiatich jazykov, bolo nominované na August Prize a získalo cenu Nemeckej ceny za literatúru pre mládež. Podľa knižky natočili aj film, ktorý sa už 25 rokov premieta vo Švédsku každé Vianoce.
Čítaj viac
Kúpte spolu
24,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
6050 minút čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×215 mm
Hmotnosť
290 g
ISBN
9788089956838
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
661131
Ilustrácie
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Verbarium
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
1
0

Kristína
9.4.2021
smutne krásna kniha
Knihu sme čítali so synmi 7r a 4,5r. Bola som prekvapená, ako ich veľmi zaujala. Zhodnotili, že je to smutná, ale veľmi pekná kniha. Mladší syn ju chce čítať stále dookola. Myslím, že veľmi pekne zachytáva emócie, aj vzťah ku starším ľuďom, túžbu mať starého rodiča, aj byť milovaným a mať niekoho rád. Kniha s hlbokým posolstvom, ku ktorej sa dá kedykoľvek vrátiť. Nadčasová. Hodnotím veľmi pozitívne. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
24,98 €

„Knihy sú nemí učitelia.“

Aulus Gellius