Knihy
E-knihy

Petržalka – Engerau – Ligetfalu

Marenčin PT, 2019
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2019

Petržalka leží na území troch osád na pravom brehu Dunaja. Kedysi najväčšia dedina v Československu, dnes jedno z najväčších panelákových sídlisk v strednej Európe. Autor opisuje históriu Petržalky od počiatkov osídlenia, cez rímske obdobie...

Čítaj viac

12,29 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Petržalka leží na území troch osád na pravom brehu Dunaja. Kedysi najväčšia dedina v Československu, dnes jedno z najväčších panelákových sídlisk v strednej Európe. Autor opisuje históriu Petržalky od počiatkov osídlenia, cez rímske obdobie, príchod Slovanov a Pečenehov, etnický a sídelný vývoj v rámci Uhorska, odpor Budapešti odovzdať územie Československu v r. 1918, anexiu Nemeckou ríšou až po pripojenie Petržalky k Československu. Medzi historické pramene vsúva spomienky starých Petržalčanov a ilustruje dobovými fotografiami ľudí, domov, ulíc, obchodov, manufaktúr, tovární, ihrísk, kúpaliska Lido, parku, kaviarní, lodeníc, lunaparkov, bálov, kasární a uličiek totálnej biedy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Petržalka – Engerau – Ligetfalu - Ján Čomaj
Súboje s prekliatím - Ján Čomaj
20,95 €
Ušetríte 0,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
ISBN
9788056905128
Naše katalógové číslo
644555
Väzba
pevná väzba
Rok vydania
2019
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Viera Némethová
1.11.2008
Názor čitateľa
Výborná kniha, prezreli sme si ju zatiaľ celá rodina. Začala som ju aj čítať. Sú tam spomienky už nežijúcich petržalčanov, ktoré majú skutočne dobrú výpovednú hodnotu. Našla som tak aj citácie z knihy" Kavka z prérie " , ktorá sa mi veľmi páčila a je v nej veľa krásnych spomienok pani učiteľky z Petržalky. V knihe sú pekné fotografie, niektoré sú už uverejnené aj v iných knihách, ale je tam jedna, ktorú som nikde inde a nikdy nevidela. Je na nej odkrytie masového hrobu pri starom petržalskom cintoríne. Ukázala som ju svojej mame, ktorá nám túto udalosť často spomínala, poznala ju sama len z rozprávania svojej rodiny a niekoľkých pamätníkov, ale ani ona neverila že z tejto udalosti existuje foto. Odporúčam všetkým, ktorým nie je ľahostajná ich minulosť, hlavne potomkom starých petržalčanov, aby sme vedeli odkiaľ sme a kde sme sa narodili.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Petržalka – Engerau – Ligetfalu - Ján Čomaj
Súboje s prekliatím - Ján Čomaj
20,95 €
Ušetríte 0,85 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev