Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Hľadanie pravdy - Josh McDowell, Thomas Williams
Hľadanie pravdy
4,27 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Hľadanie pravdy

Porta Libri, 2009
Vydavateľstvo
Porta Libri, 2009
Preklad

Má fráza "tvoja pravda" vôbec nejaký význam? Môže pravda existovať ako realita výlučne pre osoby, ktoré sa jej rozhodli veriť, a pre ostatných nie?...

Čítaj viac

4,27 €

Bežná cena Bežne 4,50 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Má fráza "tvoja pravda" vôbec nejaký význam? Môže pravda existovať ako realita výlučne pre osoby, ktoré sa jej rozhodli veriť, a pre ostatných nie? Zamyslime sa nad jednoduchou ilustráciou. Vy a váš priateľ nájdete na stole jablko. Váš priateľ verí, že je plné červíkov, no vy veríte, že je zdravé a bez červíkov. Môžu tieto dva rozdielne názory vytvoriť dve rozdielne pravdy, ktoré každý z vás môže prežiť ako realitu? Spôsob, akým zistíme skutočnosť, je rozrezať jablko. Potom zistíme, či je zdravé, alebo plné červíkov. Vo chvíli, keď ho rozrežete, vaša „pravda“ alebo „pravda“ vášho priateľa sa preukáže ako omyl. Samotná pravda o jablku je nezávislá od toho, čomu vy alebo váš priateľ veríte.

Pravda a istota o nej idú ruka v ruke. Ako môžem mať istotu, že to, čomu verím, je pravdivé? Na základe čoho môžem zistiť, čo je pravda? Dá sa urobiť racionálny krok viery? Aký je vzťah medzi vierou a rozumom? Autori odhaľuju omyly všeobecne rozšíreného názoru: že všetky pravdy platia, že to, čo je pravdivé si určujeme sami, a že zmysel existuje aj mimo Boha. Budú vás viesť k záveru, že jedna, absolútna pravda existuje – nielen ako teoretický koncept, ale v osobe Boha. A práve vzťah s absolútnou Osobou Pravdy môže dať istotu, zmysel a cieľ vášmu životu.

Josh McDowell začal v roku 1964 pracovať pre Hlas pre Krista (Campus Crusade for Christ), a nakoniec sa stal jeho medzinárodným misionárom, ktorý sa zameriava predovšetkým na problémy dnešných mladých ľudí. Jeho najpopulárnejšie práce sú The New Evidence That Demands a Verdict (Nové dôkazy, ktoré vyžadujú rozhodnutie), More Than a Carpenter (Viac ako tesár), a iné.

Thomas Williams najprv študoval za kazateľa, potom sa vydal na dráhu spisovateľa a umelca. Už dvanásť rokov má vlastný výtvarný ateliér, v ktorom graficky vytvoril alebo ilustroval viac ako 1500 obalov kníh pre mnohé známe kresťanské vydavateľstvá. Štrnásť rokov pôsobil ako art director pre Word Publishing a je päťnásobným víťazom ceny za najlepší obal knihy vyhlasovanej Asociáciou predajcov kresťanskej literatúry. Jeho portrét C. S. Lewisa je súčasťou Wadovej zbierky na Wheaton College. V súčasnosti sa na plný úväzok venuje písaniu a poskytuje kreatívne konzultačné služby knižným vydavateľom.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
In Search of Certainty
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788089067510
Naše katalógové číslo
64259
Počet strán
108
Hmotnosť
113 g
Rok vydania
2009
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Porta Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Kniha je obsahom duše. Duša je obsahom sveta.“

Gondal