Freud - Louis Breger, Vydavateľstvo F, 2019

19,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Freud

temnota uprostred vízie

Veľmi obsažná a zrozumiteľným jazykom napísaná štúdia Freuda od Louisa Bregera ponúka rozvážny a komplexný opis veľkého, ale chybujúceho muža. Kniha je mimoriadne významnou... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo F, 2019
Počet strán
530

Veľmi obsažná a zrozumiteľným jazykom napísaná štúdia Freuda od Louisa Bregera ponúka rozvážny a komplexný opis veľkého, ale chybujúceho muža. Kniha je mimoriadne významnou prácou o osobnej psychológii... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

19,00 €

Posielame do 25 dní
Kniha je dostupná v 12 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ozvena v kostiach - Diana Gabaldon, Zelený kocúr, 2023
Freud - Louis Breger, Vydavateľstvo F, 2019
19,00 €

Viac o knihe

Veľmi obsažná a zrozumiteľným jazykom napísaná štúdia Freuda od Louisa Bregera ponúka rozvážny a komplexný opis veľkého, ale chybujúceho muža. Kniha je mimoriadne významnou prácou o osobnej psychológii Sigmunda Freuda. Brilantným spôsobom objasňuje, ako bola psychoanalytická história ovplyvnená temnotou vo Freudovej vízii. Táto kniha bude mať počas nasledujúcich dekád centrálny význam pre psychoanalytické vzdelávanie.
Čítať viac
Počet strán
530
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
167×235 mm
Hmotnosť
875 g
ISBN
9788088952985
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
620747
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo F
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Freud - Louis Breger, Vydavateľstvo F, 2019
Súčasná dlhodobá analytická psychoterapia - Louis Breger, Vydavateľstvo F, 2016
28,99 €

Hodnotenia

4,6 / 5

8 hodnotení

7
0
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Emilia Justanova
Neoverený nákup
15.11.2022
STUDNICA VZDELÁVANIA V PSYCHOANALÝZE S ČO NAJVERNEJŠÍM PREKLADOM
Kniha neprináša iba zaujímavé informácie o živote Freuda. Praktizujúcu terapeuti môže profitovať aj z toho, že v knihe nájdu Freudove omyly, ktoré neskoršie štúdie opravili a skorigovali do funkčnej psychoterapie. Breger v texte skvele vysvetľuje rôzne psychoanalytické koncepty, na ktorých dodnes stojí moderná psychoterapia a citlivo ich oddeľuje od prvotných - vedou-neoverených - Fredových hypotéz . Čo sa týka prekladu, chybičky tu sú, ale významný prínos vidím v tom, že prekladateľ konfrontoval anglický preklad Freudových písomností, z ktorých vychádzal Breger. Porovnáva ich s nemeckými originálmi a korešpondenciou a v poznámkach pod čiarou nám ponúka alternatívy prekladu oproti tomu, ako ich v angličtine použil a vykladal Breger. Na základe toho si čitateľ môže urobiť objektívnejšie predstavy. Táto snaha o čo najvernejší preklad nám prináša text, na ktorý sa môžeme spoľahnúť bez toho, aby sme riskovali, že Freuda nesprávne pochopíme alebo odcitujeme. Ďakujeme vydavateľstvu-F za tento počin. Čítať viac
10.3.2022
Chýba korekcia textu / kniha je nečitateľná
Lacnú väzbu, nevkusnú a papierovú, rovnako ako grafickú úpravu by človek aj vydavateľovi odpustil.
Ale kniha tejto úrovne, o významnej osobnosti, by mala prejsť štylistickou úpravou a korekciou textu!

V knihe je nesmierne množstvo nečitateľných viet, súvetí, štylisticky nesprávne formulovaných viet, akoby sa jednalo o vydanie surového doslovného prekladu.

Prekladatelia majú svoje miesto, naozaj by im malo byť umožnené robiť svoju prácu.

Toto vydanie by malo byť stiahnuté z predaja a po úpravách opäť vrátené na pulty.
Čítať viac
JD
Neoverený nákup
26.7.2019
Excelentný, pútavý a výživný životopis
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Breger toho musel veľa naštudovať i zažiť, aby zosnoval tento životopis. Freuda spoznávame v reálnejšej podobe. Kniha je chronologicky rozdelená do kapitol, ktoré sa dobré čítajú. Občas máte pocit, že čítate detektívku –- postupne sa dozvedáte sa, čo sa udialo v jeho vzťahu s Jungom, Adlerom, Rankom či Ferenzim. Dozvedáme sa o Fredových raných stratách a traumách, chudobných podmienkach v ktorých vyrastal o jeho chladnom vzťah s dominantnou matkou – to všetko formovalo jeho doktríny. Freudova nenasýtená potreba po láske a prijatí, jeho fanatický sklon k písaniu, jeho averzia k hudbe, jeho sny o hrdinstve, jeho geniálne náhľady do fungovania našej psychiky, jeho zásluhy, jeho manipulatívnosť vo vzťahoch ako i jeho ľpenie na svojich doktrínach.

Vďaka tejto knihe som si uvedomil, aký zásadný dopad môže mať na vedu a poznatky autor-objaviteľ-dobyvateľ (akým bol Freud), ktorý má sám nevyriešené svoje osobné otázky (slepé škvrny v psychike), alebo ak jeho nasledovníci slepo a poslušne ľpejú na neoverených hypotézach autorov (aká zvodná no deštrukčná môže byť poslušnosť voči autorite). Breger presvedčivo ukazuje, ktoré z Freudovych hypotéz boli skutočnými prínosmi a náhľadmi do našej psychiky, a ktoré z jeho postojov chápanie psychiky skôr deformovali.

Autor Breger je sám psychoanalytik a vychádzal nielen z Fredových diel, ale aj jeho korešpondencie, iných biografií a empirických výskumov. Poznámky na konci knihy – odhaľujú aký rozsiahli bol jeho výskum. Hoci Berger zjavne nie je fanúšikom Freuda a niekedy máte pocit, že je voči Freudovi tiež tendenčne zameraný, tomuto životopisu máte sklon uveriť, lebo z neho cítiť snahu o vyváženosť, transparentnosť a objektivitu. Životopisy od Jonesa, Gaya či Whitebooka pôsobia na čitateľa tak, že majú sklon Freuda idealizovať, iné životopisy Freuda nedôvodne deformujú a zhadzujú, pričom mnohé sú zastarané, pretože boli písané v čase kedy nebola dostupná značná časť Freudovej korešpondencie a modernejšie vedecké poznatky.
Čítať viac

Kúpte spolu
Freud - Louis Breger, Vydavateľstvo F, 2019
Súčasná dlhodobá analytická psychoterapia - Louis Breger, Vydavateľstvo F, 2016
28,99 €

„Človek má toľko rozumu, aby zistil, že nemôže žiť len podľa neho. Žije z citov - a s tými pravda nepomáha. “

Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, 2021
Nebo nepozná obľúbencov
Erich Maria Remarque