Knihy
E-knihy

Príbeh filozofie

Kľúč ku klasickým dielam

Slovart, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2019

Odpovede na veľké otázky ľudstva z pera popularizátora filozofie Roberta Zimmera dopĺňajú edíciu literatúry faktu k 25. výročiu Vydavateľstva SLOVART. Utvárali dejiny...

Čítaj viac

8,39 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Odpovede na veľké otázky ľudstva z pera popularizátora filozofie Roberta Zimmera dopĺňajú edíciu literatúry faktu k 25. výročiu Vydavateľstva SLOVART.

Utvárali dejiny a udomácnili sa vo svetových knižniciach – väčšinou ich však málokto číta – klasické diela filozofie, ako je napríklad Kantova Kritika čistého rozumu alebo Nietzscheho Tak vravel Zarathustra. Nemecký filozof Robert Zimmer sa ujal týchto významných kníh a spracoval ich prístupným spôsobom. V krátkych esejach predstavuje 16 kľúčových diel filozofie: Platón – Štát, Augustinus – Vyznania, Machiavelli – Vladár, Montaigne – Eseje, Descartes – Rozprava o metóde, Pascal – Myšlienky, Locke – Dve rozpravy o vláde, Kant – Kritika čistého rozumu, Schopenhauer – Svet ako vôľa a predstava, Kierkegaard – Buď – alebo, Marx – Kapitál, Nietzsche - Tak vravel Zarathustra , Wittgenstein – Tractatus logico-philosophicus, Heidegger – Bytie a čas, Popper – Otvorená spoločnosť a jej nepriatelia, Rawls – Teória spravodlivosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Príbeh filozofie - Robert Zimmer
Zadná izba - Jorn Lier Horst
16,29 €
Ušetríte 8,61 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
601055
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


Ivan Sekáč
21.2.2017
Vstup do sveta filozofie
Kniha je výborným sprievodcom na ceste do fascinujúceho sveta filozofického myslenia a dá sa čítať aj ako román. Chválim tiež preklad pána docenta Kiczka.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Príbeh filozofie - Robert Zimmer
Zadná izba - Jorn Lier Horst
16,29 €
Ušetríte 8,61 €

„Ak stretnete výnimočného človeka, mali by ste sa ho opýtať, aké knihy číta.“

Ralph Waldo Emerson