Knihy
E-knihy

Jana Eyrová

  SUN, 2018
  59 minút čítania
  Vydavateľstvo
  SUN, 2018

  Jana Eyrová je sirotek, kterého vychovává jeho teta, paní Reedová. Teta dá malou Janu do internátní školy, kde se s dětmi nikdo nemazlí, je s nimi zacházeno přímo nelidsky. Jana si najde kamarádku Helenu, ale ta umírá.

  Čítaj viac

  6,22 €

  Bežná cena Bežne 6,53 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do piatich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  6,22 €

  Viac o knihe

  Jana Eyrová je sirotek, kterého vychovává jeho teta, paní Reedová. Teta dá malou Janu do internátní školy, kde se s dětmi nikdo nemazlí, je s nimi zacházeno přímo nelidsky. Jana si najde kamarádku Helenu, ale ta umírá. Poté, co Jana opustí školu, pracuje jako vychovatelka. Poznává pana Rochestera, majitele sídla, kde pracuje. Zamilují se do sebe. Je však jejich lásce přáno?
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Jana Eyrová -
  Agnes Greyová - Anne Brontë
  18,56 €
  Ušetríte 0,92 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Originálny názov
  Jane Eyre
  Rozmer
  140×200 mm
  ISBN
  9788075672360
  Naše katalógové číslo
  587909
  Počet strán
  70
  Hmotnosť
  240 g
  Rok vydania
  2018
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  český
  Vydavateľstvo
  SUN

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,7 / 5

  490 hodnotení

  221
  33
  10
  1
  3

  Simona
  10.4.2019
  Knižka mi dala najskôr trošku zabrať, keďže som si pri objednávke nevšimla, že je česky, a zatiaľ som čítala len slovenské knihy.
  Keď som sa dostala do deja, nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Dávno som nečítala žiadnu klasiku a jednoznačne je odteraz Jana Eyrová mojou top knihou. Po prečítaní som si musela aj pozrieť film, príbeh má veľmi zaujal a upútal. Zaujímavé čítanie, odporúčam hlavne romantickým dušiam.
  Čítaj viac
  Amalka
  11.1.2017
  Názor čitateľa
  Nadčasová kniha, ktorá bude mať navždy miesto v mojej knižnici. Jej pútavosť a jedinečné vykreslené (nielen) vnútro postáv vás okamžite pohltia. Hlboký príbeh a pozoruhodné rozhovory hlavných postáv (do ktorých sa občas pripletie aj jemná irónia:) ) sú zárukou toho, že sa k tejto knihe budem vždy s láskou vracať.
  Čítaj viac
  Monielda
  20.4.2016
  Toto je Literatúra s L!
  Kráska knižka, najmä zvnútra. Dostane sa vám pod kožu, až priamo do srdca.
  Pre mňa neprekonateľný román. Sladký, úprimný, tvrdý, ťažký, veselý, príjemný, smutný...taký aký je život.
  Čítaj viac
  Eva Ostrolucká
  25.2.2016
  Myslím, že tento román nie je vôbec nutné zdĺhavo predstavovať. Je to krásny poklad, ktorý si od roku 1847 podmanil milióny čitateľov, a to zaslúžene. Na dobu, v ktorej román vznikol, to bolo prevratné dielo. Autorka veľmi viditeľne a pritom nenútene kombinuje prvky doznievajúceho romantizmu s prichádzajúcim realizmom, čo vytvára toto bravúrne dielo!

  Kniha je kompozične rozdelená do troch častí, pričom ja som si zamilovala každú z nich. Jane Eyrovú ako sirotu bez majetku, som veľmi ľutovala. Bola vychovávaná v dome jej tety, ktorá ju nenávidela a nemala pre útle stvorenie ani štipku lásky či zľutovania. Ďalej Jane ako študentku lowoodskej školy, kde ju čakajú ďalšie útrapy a neutíchajúca bieda. Nájde konečne vytúžené šťastie ako guvernantka na starom panskom sídle pána Rochestera alebo bude pre ňu Thornfield len ďalším míľnikom plný nešťastia?

  Tento znamenitý a brilantný príbeh odporúčam naozaj každému či mužovi, či žene. Romantickej duši, rojkovi, skalopevnému bojovníkovi za pravdu alebo tvrdému človeku, ktorý si myslí, že ho slová nemôžu zasiahnuť priamo do duše. Budem sa opakovať, ale naozaj tento príbeh vnímam ako nadčasový, na dobu, v ktorej bol napísaný. Diela napísané v 19. storočí sú, podľa mňa, tie najkrajšie klenoty, ktoré nám klasika, ako taká prináša. Táto kniha sa určite stala jednou z mojich najmilších, ku ktorej sa určite ešte s radosťou vrátim. Som veľmi hrdá na to, že ju mám vo svojej knižnici, pretože si uvedomujem aký poklad v sebe skrýva.
  Čítaj viac
  Katarina Jurenkova
  1.12.2015
  Názor čitateľa
  Geniálna...nádherne vykreslené postavy s nie prázdnými rozhovormi. Očarujúci príbeh so silnými myšlienkami. Jana je ako anjel, čo sa vkradne do srdca. Kniha Vás vtiahne a ešte veľmi dlho bude "držať "...Milujem ju !!!
  Čítaj viac
  Eva Švabčíková
  7.8.2015
  Najobľúbenejší historicko-romantický príbeh
  Jana Eyrová je klasika, po ktorej by malo siahnuť každé dievča. Po úvodných sto stranách, ktoré opisujú detstvo Jany sa dostávame k zásadnému momentu, a to k príchodu Jany do Thornfield Hall. Príbeh lásky Jany a Rochestera je jedným z najkrajších na aké narazíte, preto si knihu určite prečítajte. Hlavnú hrdinku aj napriek nie príliš priaznivému zovňajšku musíte mať radi. Je to neskutočne silná osobnosť s pevnými názormi. Knihu som čítala asi trikrát a každý raz som si ju vychutnala a niečím ma obohatila. Preto som bola veľmi sklamaná, keď som sa nemohla dostať k slovenskej verzii, keďže bola beznádejne vypredaná. Vydavateľstvo Slovart ma úprimne potešilo, keď sa rozhodli opäť ju vydať. Navyše ide o krásne spracovanie. Obzvlášť som oceňovala vysvetlivky a preklad francúzskych textov.
  Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Jana Eyrová -
  Agnes Greyová - Anne Brontë
  18,56 €
  Ušetríte 0,92 €

  „Prevratné myšlienky ku mne vždy prišli v knihách.“

  Bell Hooks