Knihy
E-knihy

Postrehy emigrantky

Aspekt, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Aspekt, 2019

Písanie švajčiarsko-slovenskej spisovateľky a novinárky Ireny Brežnej formovala zlomová skúsenosť emigrácie v roku 1968. Vynútená aj zvolená viacdomosť sa pre ňu stala zdrojom nevšedných postrehov o spoločnosti na Východe i Západe.

Čítaj viac

6,25 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Písanie švajčiarsko-slovenskej spisovateľky a novinárky Ireny Brežnej formovala zlomová skúsenosť emigrácie v roku 1968. Vynútená aj zvolená viacdomosť sa pre ňu stala zdrojom nevšedných postrehov o spoločnosti na Východe i Západe. Texty v tomto výbere, ktorý je už šiestou autorkinou knihou vychádzajúcou v slovenčine, vznikali v rozpätí rokov 1981 až 2017. Prinášajú rozmanité témy prepojené premýšľavo esejistickým, hravo poetickým a zároveň reportážne konkrétnym uvažovaním o zneužívaní, ale aj o (sveto)občianskom využívaní moci, o strachu z inakosti a vytváraní spoločenstva, o lžiach a ideáloch, o odstupe a blízkosti, o spolužití či jednoducho o jedinečnosti života – v Československu, Rusku, Guinei, Čečensku, vo Švajčiarsku, na Slovensku...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Postrehy emigrantky - Irena Brežná
Zadná izba - Jorn Lier Horst
14,15 €
Ušetríte 7,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Aspekt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
585857
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

2,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
1
0

Gabriela Lamprechtova
29.5.2019
Vážim si prácu pani Brežnej v emigrácii, rada čítam rozhovory s ňou, ale priznám sa, že kniha ma nenadchla a veľmi mi pripomínala jej predchádzajúce knihy.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Postrehy emigrantky - Irena Brežná
Zadná izba - Jorn Lier Horst
14,15 €
Ušetríte 7,70 €

„Knihy sa majú vyberať ako priatelia — uvážene a nadlho.“

Michail Larionovič Michajlov