Knihy
E-knihy
3,81 €

Bežná cena Bežne 4,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Laureát prestížneho literárneho ocenenia Dominika Tatarku 2008
Tento príbeh chce byť inšpiráciou pri hľadaní odpovedí na v knihe nadhodené otázky a dilemy. K tejto ambícii nás oprávňuje pocit, že v objektívne nepríjemných až deprimujúcich časoch sme dokázali nerezignovať a nájsť zmysel života, ktorý bol spojením príjemného s užitočným, vážneho s humorným, osobného s nadosobným, ako aj duchovného s fyzickým, slobodného so zodpovedným, intelektuálneho s emocionálnym a zmyslovým. Nie náhodou tí, ktorí mali to šťastie byť pri tom, spomínajú na tento dávno-nedávny príbeh ako na najkrajšie chvíle svojho života, (ktoré sa zvlášť vynímali na pozadí škaredej doby). Úprimne želám všetkým o jednu a viac generácií mladším, aby zažili niečo podobné (s výnimkou toho nepekného pozadia).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ideál, skutočnosť, mýtus - Mikuláš Huba
Donbas - Tomáš Forró
14,17 €
Ušetríte 2,73 €

Recenzie, kritiky

Bratislavská Obec božia

V roku 1977 patril k zakladateľom Sekcie pre ochranu ľudovej architektúry geograf Mikuláš Huba. O tridsať rokov neskôr spísal jej históriu. Za knihu dostal tohoročnú Cenu Dominika Tatarku. Porota zdôraznila, že cenu nedostala len kniha, ale celý príbeh bratislavských ochranárov. Príbeh jedného pokusu o Obec božiu na zemi. Bol ten pokus úspešný?

Stodvadsať strán spomienkového textu doplňuje temer sedemdesiat strán reprodukujúcich dobové dokumenty – pre čitateľa asi nudné, pre študenta potenciálne cenný materiál na diplomovú prácu. Tá kniha je svedkom doby. Nemôže poskytnúť radu či návod pre dnešných ochranárov. Dnes sú iné pomery. Dokonca sa čitateľovi môže zdať, že „vtedy“ to bolo ľahšie či lepšie. Nebolo, ale to je už príbeh porozprávaný v iných knihách.

Celú recenziu Luby Lacinovej nájdete na www.inland.sk

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
380
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
PRO
Rozmer
220×220 mm
ISBN
8089057191
Naše katalógové číslo
54604

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Jan Soltes
25.6.2009
Názor čitateľa
V dnesnej kulture, ktora hlboko nechape ludsku prirodzenost, co sa okrem ineho prejavuje v skolskom systeme a sposobe chapania zdravia a choroby a kde okazale chramy s mramorom, sklom a kovovym leskom su banky, mi kniha autora pripada ako ziva voda.
K uputavke by som rad pripojil motto tejto skvelej knihy od Jana Sefranka, ktore ju dokonale vystihuje:
...Chcem vyslovit podakovanie bratislavkym ekologickym fundamentalistom (ako im nadavaju politikari). Ich apostolsky priklad mi pomohol pochopit mnohe veci. Ak niekto v poslednych desatrociach pracoval a pracuje pre slovensky narod, su to prave oni. Presne pochopili, v com je najdolezitejsi bod usilia o zachovanie a rozvoj naroda. Popri sympatiach k ich obdivuhodnemu usiliu citim, ze prave z tejto strany prichadza duchovna inovacia do nasej civilizacie...
Po prekonani zdravotnych tazkosti, ktore boli podla lekarov neprekonatelne, viem, ze ubeznik k zdraviu a spokojnosti, ktory som nasledoval je zhodny s tym, co pan Sefranek nazyva "duchovnou inovaciou do nasej civilizacie." Radost z tohto diela mi znasobuje fakt, ze je presiaknute fluidom stareho Slovenska, ktore od detstva (vtedy samozrejme nevedome) vnimam ako nieco prave, nefalsovane a krasne.
Na koniec je nutne dodat, ze kniha je graficky vyborne zvladnutna, je prijemna na dotyk a tiez velmi pekne vonia.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ideál, skutočnosť, mýtus - Mikuláš Huba
Donbas - Tomáš Forró
14,17 €
Ušetríte 2,73 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka