Mlčení - Endó Šúsaku
Mlčení
11,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mlčení

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Vyšehrad, 2019

Ďalšie formáty

Audiokniha
od 10,95 €

Mlčení japonského spisovatele Šúsakua Endóa (1923-1996) je drsný a zároveň poetický i myšlenkově bohatý příběh o zániku křesťanské misie v Japonsku v 17. století. Téma, které o něco dříve zpracoval i český spisovatel Jaroslav Durych v rozsáhlé epopeji...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Světoznámý román slavného japonského spisovatele

Mlčení japonského spisovatele Šúsakua Endóa (1923-1996) je drsný a zároveň poetický i myšlenkově bohatý příběh o zániku křesťanské misie v Japonsku v 17. století. Téma, které o něco dříve zpracoval i český spisovatel Jaroslav Durych v rozsáhlé epopeji Služebníci neužiteční, Endó pojal z neobvyklé perspektivy japonského katolického křesťana.

Kniha sleduje cestu evropského jezuitského kněze, který se se svým spolubratrem vydává na beznadějnou misijní výpravu, je zajat, vězněn, nakonec veřejně odpadne od víry, když tak jako mnozí další šlápne na Kristův obraz. Učiní to ani ne tak z vlastní slabosti, byť tu si stále bolestněji uvědomuje, ale hlavně proto, že kvůli němu jsou mučeni a zabíjeni japonští věřící, ti pevní i ti, kteří již podlehli slabosti a Krista zapřeli. Nakonec se mu zjeví živá tvář Kristova, kterou celý život hledal, v neumělém a sešlapaném obličeji na desce, na kterou šlapaly a budou šlapat dál tisíce prostých věřících nucených křesťanství opustit. Dochází poznání v té největší poníženosti a naprosté bezmoci, která zároveň neúprosně odhalila povrchnost jeho dosavadní víry a představ o životě.

Mlčení je považováno za nejzávažnější Endóovo dílo a byly podle něj natočeny již dva filmy. Svou aktuálnost si bezpochyby zachovává dnes stejně jako v době svého vzniku.

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba s prebalom, Vyšehrad, 2019
11,99 €

Posielame do troch dní

Kniha pevná väzba, Vyšehrad, 2017

Vypredané

E-knihy a audioknihy

Audiokniha (CD) CD obal, Voxi, 2020
MP3 na CD
-3 %
13,53 €

Posielame do troch dní

Novinka
MP3 na stiahnutie
10,95 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
22,19 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Čimmoku
Počet strán
2323-4 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
428 g
ISBN
9788076010895
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
459005
Filmové spracovanie
Mlčení
Téma
misionári, kresťanstvo, väzenie
Štýl
duchovný, historický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Vyšehrad

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

21
28.3.2021
Mlčanie
Mám rád, keď mi kniha sprostredkuje, pripomenie alebo ma zoznámi s myšlienkou o ktorej potom dlhodobo rozmýšľam. Tu sa jedná o myšlienku, že v samote a v utrpení je viera v niečo čomu sme zasvätili celý život silná. Ale momentom ako sa ľudia čo nás obklopujú začínajú rozchádzať v názoroch, začína sa štruktúra našej viery rozpadať.
Potvrdenie starého známeho ľudia menia presvedčenie a svet, sa dá aplikovať aj v tomto prípade, hoci Rodrigues si svoju vieru snaží zubami nechtami udržať. Inak je to dielo štruktúrou a formou zaujímavé, presné a hlavne silné. Určite stojí za prečítanie.
Čítaj viac
rechr
10.2.2019
Knihu jsem si přečetla na základě stejnojmenného filmu z r. 2016 (režie: Martin Scorsese). Pro mě byl film nadmíru silný a tak kvalitní režisér by jistě nesáhl po "druhořadé" knize. A tak jsem si ji přečetla, pak jsem si ji koupila a musím říct, že jsem nelitovala. Kniha je ukázkou jiné kultury, střetu křesťanství s východní spiritualitou a provokuje vlastně tak trochu dnešního Evropana k otázkám, za čím si vlastně stojím, čemu věřím, co má pro mě takovou hodnotu, že bych dokázala pro to i zemřít...Rozhodně to není "plytké" a jednoduché čtení. Ale doporučuju. Čítaj viac
Ing. Š.R.
11.5.2018
POZORUHODNÉ DIELO
Je to pozoruhodné dielo. Čo ma najviac fascinovalo je pohľad do inej kultúry. Neverila som, že román ktorého obsahom je vlastne náboženská tématika a prenasledovanie kresťanov môže byť tak zaujímavý, že som sa od neho nevedela odtrhnúť. Som zvedavá na film. Ale kniha je predsa kniha. Každému, kto je aspoń trošku intelektuálne zameraný skutočne doporučujem.
Š.R.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
22,19 €

„Človeka možno poznať podľa kníh, ktoré číta.“

Samuel Smiles