Hry s rečou - Mária Horecká
Hry s rečou
6,03 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
6,03 €

Bežná cena Bežne 6,35 €

Ušetríte 5 %

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zameraná na precvičovane výslovnosti hlások, ktoré spôsobujú deťom najväčšie problémy: C, S, Z, Dz, Č, Š, Dž, L, R.

Navštevujete so svojim dieťaťom logopedickú poradňu? Máte pocit, že by vaše dieťa mohlo rozprávať lepšie? Vy mu síce v rodine rozumiete, ale jeho dorozumievanie sa s ostatnými je problematickejšie? Trápi Vás, ako sa dohovorí s kamarátmi a ako zvládne dorozumievanie sa v škole? Teraz, keď majú komunikačné zručnosti stále väčší vplyv na uplatnenie sa človeka v spoločnosti a na trhu práce, mali by sme deťom poskytnúť čo najväčšiu podporu aj z tohto hľadiska.

Ponúka sa Vám príležitosť získať kvalitného pomocníka v tejto knižke. Ten, kto sa chce so svojím dieťaťom hrať, stráviť pekné chvíľky zábavného učenia, nájde v knihe fundované rady, ako s dieťaťom pracovať. Autorka uplatnila odborné zásady, umožňujúce upevnenie správnej výslovnosti a rozvíjanie vyjadrovacích schopností dieťaťa. V knižke ďalej nájdete súbor hier, krátke poviedky a básničky, všetko je doplnené ilustráciami, ktoré dieťa určite zaujmú. Publikácia teda obsahuje všetko dôležité pre rozvoj reči ako základ pre správne používanie materinského jazyka a aj cudzích jazykov. Začínajúci čitateľ si môže obrázkové texty neskôr čítať a tak si súčasne upevňovať výslovnosť a precvičovanie čítanie.

Vhodne zvolené slová, vtipné príbehy, milé ilustrácie priťahujú záujem detí. Jednoduché slová na začiatku dieťa ľahko zvládne, čo mu umožní postupne upevňovať správnu výslovnosť vo vetách a následne aj v bežnej reči. Je však nutné zdôrazniť, že táto publikácia nenahrádza logopedickú starostlivosť, je určená ako doplnok na domáce precvičovanie. Presvedčte sa, že táto zaujímavá a motivujúca knižka pomôže predísť možnej nechuti dieťaťa voči pravidelným cvičeniam správnej výslovnosti.
Knižka obsahuje:
  • prípravné cvičenia (na precvičovanie schopností, ktoré vo veľkej miere ovplyvňujú osvojovanie si správnej výslovnosti)
  • konkrétne hlásky (podrobne rozpísaný postup vyvodenia hlásky, návod na sluchové rozlišovanie hlások, cvičenia na upevňovanie výslovnosti jednotlivých hlások)
  • súbor hier a obrázkov k precvičovaniu hlások (môžu pomôcť k obohateniu slovnej zásoby, precvičovaniu pamäti, rozvíjaniu fonematického sluchu, uľahčeniu počiatočného čítania)
  • krátke poviedky a básničky zo zvýšenou frekvenciou danej hlásky (pre upevňovanie preberaných hlások a k napodobneniu modulačných faktorov reči: rytmu, tempa, dynamiky)
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha CPRESS, 2008
-5 %

Vypredané

Kniha CPRESS, 2017

Vypredané

Kniha Albatros, 2020

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
62
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
210×295 mm
Hmotnosť
234 g
ISBN
9788025118054
Rok vydania
2008
Edícia
Detská náučná edícia - Predškoláci
Vekové odporúčanie
4+
Naše katalógové číslo
45589
Téma
výchova detí
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
CPRESS

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

124 hodnotení

114
7
1
1
1

Kristina Bocková
23.11.2017
jedna z najlepších cvičebníc logopédie v slovenčine
Overený nákup
Cvičebníc logopédie je na Slovensku stále málo oproti našim českým susedom, no pokiaľ si aj z toho mála neviete vybrať toto je jednoznačne kniha, ktorá Vám nemôže chýbať. Kniha obsahuje krásne návody na vyvodenie jednotlivých hlások, zábavné cvičenia na uvedomovanie a určovanie hlások a taktiež básničky na upevnenie výslovnosti. Určite odporúčam. Čítaj viac
Petra
28.12.2015
hry s rečou
Veľmi dobre spracovaná knižka, mame problém s r, behom týždňa vďaka návodu ako precvičovať slova , mi dcéra uz sama sa snaží používať r. Vrelo odporúčam. Čítaj viac
Anita
20.2.2015
Názor čitateľa
Knizka je uzitocna pre rodicou,ktorych deti maju problem s vyslovnostou.Mozem odporucat,je tam kopec basniciek,typou,hier,obrazkou.
Napriklad tam je sluchove rozlišovanie,sluchove rozlišovanie v slovach,sluchove rozlišovanie hlasok C a Č v podobných slovách .Napr.Ocko -očko
Čítaj viac
Zuzana
4.4.2013
Názor čitateľa
Dobre spravená knižka. Veľa rád a návodov pre rodičov. Formou hier a básničiek sa precvičujú jednotlivé písmená. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Spisovateľ sa musí rozhodnúť buď pre talent, alebo pre peniaze. Keď vám talent dopomôže k peniazom, v tej chvíli vám peniaze odpomôžu od talentu.“

J. Steinbeck