Knihy
E-knihy
10,17 €

Bežná cena Bežne 10,70 €

Zľava 5%
platí do 14. 10. 2019

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Predkladané skriptá sú určené predovšetkým študentom Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, ale môžu poslúžiť aj všetkým, ktorí chcú zvládnuť základné štatistické metódy. Skriptá pokrývajú osnovy predmetu pravdepodobnosť a štatistika, ktorý nadväzuje na predmet diskrétna pravdepodobnosť vyučovaný v prvom ročníku študijného programu informatika. U študentov iných študijných programov sa predpokladajú aspoň základné vedomosti z teórie pravdepodobnosti.

Text je členený do piatich kapitol, ktoré svojim obsahom a usporiadaním zodpovedajú aktuálnym prednáškam z tohto predmetu. Prvá kapitola je najobsiahlejšia a venovaná je teórii pravdepodobnosti. Dôraz je kladený (v duchu osnov predmetu) na spojitú náhodnú premennú, jej charaketristiky a rozdelenia pravdepodobnosti. Pre ucelený pohľad súbežne uvádzame definície zásadných pojmov tak pre spojitú ako aj pre diskrétnu náhodnú premennú. Nasledujúce kapitoly sú venované základom štatistiky.

Teoretický výklad v kapitolách je doplnený riešenými príkladmi. V každom riešenom príklade je aj stručne zhrnutá teória, potrebná k riešeniu príkladu. V kapitolách venovaných štatistickým metódam spracovania údajov, ukážeme ako sa riešia príklady "dosadením do vzorca", ale aj s využitím možností, ktoré ponúka Excel. Tabuľkový editor Excel sme zvolili na výučbu štatistiky preto, lebo je dostupný každému užívateľovi M i k r o s o f t O f f i c c e a od študenta, resp. čitateľa skrípt, sa vyžadujú iba základné zručnosti pri práci s ním.

Každá kapitola končí príkladmi, ktoré sú určené čitateľovi na vlastné precvičovanie. Koniec kapitoly obsahuje výsledky neriešených príkladov. Na podporu samostatnej práce študentov pri štúdiu štatistiky na webovej stránke https://frcatel.fri.uniza.sk/ PaS sú v elektronickej podobe umiestnené zadania úloh a súbory dát potrebných na ich vyriešenie, ako aj podrobné riešenia.

Ďakujem všetkým, ktorí mi akýmkoľvek spôsobom pomohli pri realizácii týchto skript. Predovšetkým kolegom Mgr. Michalovi Kaukičovi, CSc. za grafické spracovanie obrázkov, RNDr. Rudolfovi Blaškovi, PhD. za neoceniteľné rady a pomoc pri práci s programom LATEX a tiež aj Ing. Tomášovi Majerovi, PhD. za pomoc pri práci s výpočtovou technikou.

Moje poďakovanie patrí aj čitateľom, ktorí ma upozornia na prípadné chyby a nedostatky, ktoré sa aj napriek všetkej snahe vyhnúť sa im, v skriptách vyskytnú.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy štatistiky pre inžinierov - Ida Stankovianska
Jedného dňa v decembri - Josie Silver
23,69 €
Ušetríte 0,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Hmotnosť
552 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788055414201
Naše katalógové číslo
454245

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy štatistiky pre inžinierov - Ida Stankovianska
Jedného dňa v decembri - Josie Silver
23,69 €
Ušetríte 0,91 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka