Knihy
E-knihy

Zberateľ

Príbeh bez konca

Vydavateľstvo
Ivan Melicherčík, 2018

Čo do obsahu ide o ojedinelú publikáciu určenú nielen pre zberateľov umenia, ale všetkých, ktorí majú radi výtvarné umenie. Je voľným pokračovaním úspešného titulu Zberateľ alebo Zmluvy s diablom (Artforum, 2012). Autor v nej p?

Čítaj viac

33,36 €

Bežná cena Bežne 35,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Čo do obsahu ide o ojedinelú publikáciu určenú nielen pre zberateľov umenia, ale všetkých, ktorí majú radi výtvarné umenie. Je voľným pokračovaním úspešného titulu Zberateľ alebo Zmluvy s diablom (Artforum, 2012).

Autor v nej píše o všetkom, čomu sa zberateľ umenia nemôže vyhnúť. V jednotlivých kapitolách bohato ilustrovanej knihy sa zaoberá otázkami budovania zbierky, svetlými i tmavými stránkami zberateľstva, rozpitváva zberateľa z rôznych uhlov, píše o obchode s umením, falzifikátoch, manipuláciách médií, o otáznikoch spojených s výtvarnou kritikou, teóriou či s trhom...

Všíma si aj situáciu na domácej výtvarnej scéne. Vychádza pritom z vlastných skúsenosti nadobudnutých počas štyroch desaťročí zberateľskej a publicistickej aktivity.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zberateľ - Ivan Melicherčík
Sapiens - Yuval Noah Harari
48,63 €
Ušetríte 4,27 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
358
Hmotnosť
1500 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ivan Melicherčík
Rozmer
220×200 mm
ISBN
9788097147471
Naše katalógové číslo
451599

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

Dubeny Lubo
21.1.2019
Zbieka esejí
Kniha je zbierkou esejí na tému zberateľstva výtvarného umenia. Kniha prekvapí svojou vysokou grafickou kvalitou. Kto však čaká, že sa dozvie nejaké užitočné informácie, ktoré by mu pomohli začať budovať zbierku umenia, bude asi sklamaný.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zberateľ - Ivan Melicherčík
Sapiens - Yuval Noah Harari
48,63 €
Ušetríte 4,27 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“