Knihy
E-knihy

Žiadosť o priateľstvo

Maria vás žiada o priateľstvo. Maria je však mŕtva. Alebo nie je?

Tatran, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2018

Pútavá psychodráma zo života paranoidnej ženy konfrontovanej s neuveriteľným činom, ktorého sa dopustila ako zúfalá tínedžerka. Píše sa rok 1989. V poslednom ročníku strednej školy prestúpi do Louisinej triedy nová žiačka...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Pútavá psychodráma zo života paranoidnej ženy konfrontovanej s neuveriteľným činom, ktorého sa dopustila ako zúfalá tínedžerka.
Píše sa rok 1989. V poslednom ročníku strednej školy prestúpi do Louisinej triedy nová žiačka Maria. Je celkom iná ako ostatné dievčatá, s ktorými sa Louise kamaráti - autentická, zábavná, zdravo bezočivá. Už zakrátko sa z tejto dvojice stanú nerozlučné priateľky. Rok 2016. Louise dostane e-mail. Keď si ho prečíta stuhne jej krv v žilách: Maria Westonová ju žiada na Facebooku o priateľstvo. Na povrch rýchlo vyplávajú dávno pochované spomienky: na začiatky ich kamarátskeho vzťahu, na kruté rozhodnutie a temné tajomstvá, na noc, ktorá navždy zmenila životy všetkých zúčastnených. Louise vždy vedela, že ak raz vyjde pravda najavo, môže prísť o všetko. O zamestnanie, svojho syna aj o slobodu.

Mariino náhle objavenie Louise ohrozuje a prinúti ju obnoviť staré kontakty, ktoré dávno v snahe utiecť pred minulosťou prerušila. No keď sa pokúša poskladať mozaiku udalostí, aby zistila, čo sa tú osudnú noc naozaj stalo, zistí, že ani zďaleka nevie všetko. Aby si mohla uchovať svoje tajomstvo, musí odhaliť úplnú pravdu, skôr ako sa to, čo vie Maria – alebo osoba, ktorá predstiera, že ňou je – dozvedia všetci.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Žiadosť o priateľstvo - Laura Marshall
Spolubydlící - Christina Lauren
17,80 €
Ušetríte 12,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Friend Request
Rok vydania
2018
Počet strán
304
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
450963

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,9 / 5

7 hodnotení

4
0
1
2
0

Natália
6.1.2019
Recenzia z Beautiful books (nathalys-reading)
Mám zmiešané pocity. Spisovateľka vie, ako nechať človeka na pochybách a ako mu odmietať prezradiť pravdu. To jej ide úžasne. Vie, ako niečo zatajiť. Nie a nie sa dopátrať k situácii, ktorá hýbe celým dejom. Nedáva si však pozor, keď sa jedná o zápletku – tá je totižto príliš zrejmá. Alebo nie? To musíte posúdiť sami. Ja som z knihy zmätená, pretože sa mi veľmi páčila, ale viem, že má chybičky, ktoré sa podarilo skryť, aby si ich čitateľ nevšimol. No mne neunikli, a preto neviem, ako ju mám celkovo hodnotiť.
Čítaj viac
Danica Michalčíková
5.1.2019
napinavy thriller, zhltnuty na dve posedenia..
ale davam dve hviezdy co je podla goodreads OK...ja ich davam kvoli prekladu..prekladatelka pouzila asi 200x "'Či'" ..original nemam k dispozicii takze neviem posudit ake slovicko Angelovicova prekladala
Čítaj viac
Zuzana Angelovičová
16.1.2019
Dobrý deň,

mrzí ma, že Vás môj preklad rušil, určite to nebolo zámerné, nabudúce sa budem snažiť používať menej "či", aby sa Vám lepšie čítalo. Keďže však píšete, že kniha bola napínavá a zhltli ste ju na dve posedenia, asi to s tým mojím textom nebude až také zúfalé :)

Len pre zaujímavosť som to spočítala a slovo "či" má na 277 normostranách 184 výskytov.
Toto číslo som porovnala aj s inými slovami - je tam 142 "alebo", 2938 "a", 419 "aj", 102 "no" a 164 "však".

Tak Vám v budúcnosti prajem príjemné čitateľské zážitky.

Zuzana Angelovičová
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Žiadosť o priateľstvo - Laura Marshall
Spolubydlící - Christina Lauren
17,80 €
Ušetríte 12,46 €

„Sú dva druhy geniálnych spisovateľov: tí, čo myslia, a tí, ktorí nútia premýšľať ostatných.“

Roux