Tatove odkryté dejiny - Barbora Dvořáková Hatráková
Tatove odkryté dejiny
15,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Knižný rok uzatvára Vydavateľstvo RAK originálnym zväzkom Barbory Dvořákovej-Hatrákovej, Tatove Odkryté dejiny. Sú to spomienky dcéry, ktorá prežila podstatnú časť života vedľa svojho otca. Opisujú všetko podstatné, vysvetľujú českosť mena slovenského historika i okolnosti, ako sa prihodilo, že sa stal jedným z najznámejších slovenských historikov, spisovateľov, televíznych scenáristov a moderátorov.

Prológ
Vždy, keď som niekde s mojím tatom, jedno, či ideme po Bratislave, či sme na výlete, na lyžiarskom svahu (áno, aj po osemdesiatke je vášnivým lyžiarom), alebo keď pred cintorínmi kupujeme na Dušičky sviečky (je to náš každoročný rituál, bohužiaľ, z roka na rok sviečok pribúda), som svedkom toho, ako sa k nemu ľudia hlásia: Pán Dvořák, čítali sme vaše knihy, videli vaše filmy, boli sme na vašej besede... Až ma udivuje, koľko Slovákov sa zaujíma o históriu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tatove odkryté dejiny - Barbora Dvořáková Hatráková
Kým nie je neskoro - Lojek Barnabáš
23,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
14 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Rak
Rozmer
150×206 mm
ISBN
9788085501728
Naše katalógové číslo
440965

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Elena Ťapajová
9.1.2019
Je to pôsobivá kniha. Vďaka za ňu. Odhaľuje totiž nielen históriu známej rodiny významného človeka, ale núti čitateľa zamýšľať sa tak akosi nad svojou vlastnou životnou cestou. V každom prípade je to viac ako záslužný čin. Oceniť treba nielen obsah, ale celkovú kompozíciu -prelínanie rozprávania Pavla Dvořáka s autorkinym rozprávaním o posledných dňoch jej brata. Výborná grafická úprava, výber fotografií, starostlivosť pri ich textovaní ap. Ďakujem za čitateľský i ľudský zážitok. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tatove odkryté dejiny - Barbora Dvořáková Hatráková
Kým nie je neskoro - Lojek Barnabáš
23,90 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia