Knihy
E-knihy

Plienenie sveta

Ako finančné elity plánujú naše vyvlastnenie

Citadella, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Citadella, 2017

Ďalšie formáty

Kniha
13,50 €

Medzinárodná skupinka politikov, lobistov, bankárov a manažérov plieni svet verejnosti za chrbtom. Vzniká globálny feudalizmus: Bohatstvo sveta putuje k malej skupinke, ktorá sa nachádza v centre finančného systému. Vlády sa chcú...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

9,49 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Medzinárodná skupinka politikov, lobistov, bankárov a manažérov plieni svet verejnosti za chrbtom. Vzniká globálny feudalizmus: Bohatstvo sveta putuje k malej skupinke, ktorá sa nachádza v centre finančného systému. Vlády sa chcú zaradiť k prospechárom a nútia svojich občanov prinášať obete.

Vlády podporované silnými a diskrétnymi organizáciami ako Svetová banka, MMF, Banka pre medzinárodné zúčtovanie a Centrálne banky, plienia osobné vlastníctvo a odmietajú solidárnosť s núdznymi. Oceány falošných peňazí zaplavujú celý svet, zatiaľ čo sa globálny finančný tok vyhýba demokratickej kontrole. Právo sa porušuje podľa ich ľubovôle. Novou ideológiou je svojvôľa. Slušnosť je cudzím slovom.

Vlády a finančný priemysel bezohľadne plienia svet, len aby si zachránili vlastnú kožu.

Aký to má dopad na jednotlivca?
Je možné sa nejako brániť?
Existuje možnosť revolúcie?

Michael Maier je editorom Nemeckých hospodárskych novín. Po ukončení právnického štúdia na vysokej škole v Grazi bol finančným riaditeľom Afroázijského inštitútu v Grazi, potom šéfredaktorom viedenského denníka Presse a kolumnista vo viedenskom denníku Standard, ako aj šéfredaktor Berlínkych novín a internetových novín Stern a Netzeitung. Bol spolupracovníkom v Shorenstein Centre v Harvard Kennedy School for Government (vedecká téma: Ochrana životného prostredia a občiansky žurnalizmus), ako aj hosťom v Koebnerovom inštitúte Novej nemeckej histórie Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme (profesor Mose Zimmerman), kde skúmal antisemitizmus v bývalej NDR.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

13,50 €

Posielame do šiestich dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
9,49 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Plienenie sveta - Michael Maier
Výpověď - Whitney G.
18,39 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Vydavateľstvo
Citadella
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
440521
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Plienenie sveta - Michael Maier
Výpověď - Whitney G.
18,39 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton