Leonardo Da Vinci - David Hawcock
Leonardo Da Vinci
17,66 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Leonardo Da Vinci

Fantastické vynálezy (s 6 skvělými prostorovými obrázky)

Slovart CZ, 2018
Akcia
Vydavateľstvo
Slovart CZ, 2018
Preklad

Ďalšie formáty

Kniha
12,76 €

Nejpozoruhodnější vynálezy renesančního génia Leonarda da Vinciho ožívají na stránkách knihy díky mistrovským dílům papírového inženýrství. Publikace představuje šest z nich...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nejpozoruhodnější vynálezy renesančního génia Leonarda da Vinciho ožívají na stránkách knihy díky mistrovským dílům papírového inženýrství. Publikace představuje šest z nich: ornitoptéru, obrněný bojový vůz, samohybný vozík, mechanického rytíře, lva a ptáka. Trojrozměrné papírové modely vznikly na základě dochovaných Leonardových kreseb a poznámek. Publikace vychází u příležitosti 500-letého výročí narození tohoto pozoruhodného umělce a vědce.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Slovenský jazyk, Slovart, 2019
-25 %
12,76 €

Posielame do 9 dní

Kniha Český jazyk, Slovart CZ, 2018
-25 %
17,66 €

Posielame do šiestich dní

Ďalšie
Kúpte spolu
Leonardo Da Vinci - David Hawcock
Dobrých 100 - Renáta Fučíková a kolektiv
35,32 €
Ušetríte 11,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
25
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Slovart CZ
Rozmer
236×215 mm
ISBN
9788075296184
Naše katalógové číslo
440457

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

1
2
0
0
0

8

Ku knihám ma priviedli rodičia. Do dnešných dní spomínam na veselé večerné čítania s ocinom. Ako veľkáčka som brigádovala v antikvariáte s knihami. Čítam najmä v autobuse cestou do a z práce, ale občas sa mi podarí ukradnúť si chvíľku aj doma. Po narodení dcérky Mišky som začala opäť objavovať svet detských kníh, ktoré som si zamilovala pre ich nádherné ilustrácie a posolstvo. Večerné zaspávanie bez spoločného čítania si už nevie predstaviť ani Miška ani ja. Píšem blog o pekných detských knihách Mimi malá knihomilka.

Zdenka Waradzinová
28.6.2019
Leonardo da Vinci, Fantastické vynálezy
Ide o tzv. pop-up knihu, obsahuje šesť 3D modelov najznámejších vynálezov Leonarda da Vinci s náčrtkami a popiskami. Páči sa mi, že autor David Hawcock niektoré myšlienky Leonarda da Vinci zobrazil spôsobom akoby sme čítali zápisník slávneho umelca.
Samotné 3D modely sú efektné avšak jemné, vyžadujú šetrné zaobchádzanie.
V knihe nájdete model hádam najznámejšieho vynálezu Leonarda da Vinci - ornitoptéra, čiže lietajúceho stroja, potom obrnený voz určený na boj, mechanického rytiera (pri ktorého konštruovaní sa prejavila Leonardova znalosť ľudského tela), mechanického leva (pri jeho zostrojení zas využil vedomosti z pozorovania prírody), mechanického vtáka (jeho najsilnejšia túžba bola lietať) a samohyb (akýsi vozík,ktorý sa dokázal hýbať sám).
Čítaj viac
Slavka
3.6.2019
Pekná ale dosť stručná
Je to zaujímavá kniha - základné upútanie dieťaťa na dielo Da Vinciho, nie je tam veľa čítania. Obsahuje len zopár strán, 3d modely sú prilepené ku knihe a rozložia sa samé do priestoru po otvorení každej strany. Pravudpovediac, myslela som pred kúpou knihy, že modely sa budú dať zložiť ako klasický samostatný papierový model, že sa s nimi dieťa trochu potrápi. Ale nie, model sa rozloží sám. Napriek tmu to je pekne spracovaná kniha. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Leonardo Da Vinci - David Hawcock
Dobrých 100 - Renáta Fučíková a kolektiv
35,32 €
Ušetríte 11,58 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev