Kniha nepokoja - Fernando Pessoa
Kniha nepokoja
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kniha nepokoja

Ikar, 2018
Vydavateľstvo
Ikar, 2018
Edícia
Odeon
Preklad

Ďalšie formáty

E-kniha
9,00 €

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej smrti (1982), keď sa našla truhlica plná jeho textov...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

12,90 €

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Literatúra je najpríjemnejší spôsob, ako ignorovať život.“

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej smrti (1982), keď sa našla truhlica plná jeho textov. Odvtedy bola v rôznych edičných vydaniach preložená do všetkých veľkých svetových jazykov, ale aj do češtiny, nórčiny alebo japončiny.
Táto autobiografia či denník patrí rozhodne medzi najvýznamnejšie diela portugalskej literatúry a Pessoa jej autorstvo doprial dvom zo svojich fiktívnych spisovateľov – Vicentemu Gedesovi a Bernardovi Soaresovi. Predstavuje existencializmus v rýdzej podobe – melancholické pozorovania striedajú stoické zistenia, poetické obrazy či vtipné sebareflexie.
Pessoa máloktoré svoje dielo dokončil, sám seba považoval za „majstra fragmentov“, preto neprekvapí, že ani Kniha nepokoja nie je úplná. Zápisky nemajú jasné časové usporiadanie, chýba dej, zápletka, rozuzlenie. Každý zápis je príbeh sám osebe a jediným spojivom je azda téma absurdnosti bytia. Je preto veľkou výzvou pre vydavateľov, redaktorov, prekladateľov aj čitateľov.
Kniha nepokoja je všetko možné, ale predovšetkým je to bludisko myšlienok, do ktorého môžete vojsť aj z neho vyjsť na ktorejkoľvek strane. Je pesimistická aj optimistická, poetická aj prozaická, hlboká i plytká. Je skrátka iná ako čokoľvek, čo ste doteraz čítali. A pritom obsahuje všetko, čo vám hoci len vo sne preletelo hlavou.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Slovenský jazyk, Ikar, 2018

Vypredané

Kniha Český jazyk, Argo, 2007
-5 %

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha Slovenský jazyk, Ikar, 2019
EPUB
MOBI
9,00 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
12 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055164243
Naše katalógové číslo
438359

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

5
2.1.2019
Pre všetky umelecké, nepochopené a stratené duše
Pre všetky umelecké duše... Už teraz vidím, že túto knihu budem všade odporúčať, aj keď veľmi veľa ľudom nesadne. Nevadí. Pre mňa číre pohladenie, pochopenie a umelecká dokonalosť. Neskutočné myšlienky, ktoré mi úsekmi, až nedali dýchať. A to majstrovstvo písania autora... pričom sám seba kritizuje a svoje dielo vidí, ako nedokonalé... Nemám slov. Čítaj viac
Adela M.
4.12.2018
Pre náročného
Máte radi Kafku? Čítali ste Rilkeho Duinské elégie? Kto vám je bližší Faust či Mefistofeles?
Možno vás tieto otázka navedú k tomu, že táto kniha nie je jednoduché čítanie. Pessoa - jedno z mien, ktoré autor vo svojej bohatej literárnej minulosti použil - píše ponuré texty filozofického charakteru - osobné zamyslenia, úvahy.
Ťažko ju čítať ešte ťažšie o nej písať. Skúste sami.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka