Vianoce
Kniha nepokoja - Fernando Pessoa
Kniha nepokoja

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kniha nepokoja - Fernando Pessoa
Kniha nepokoja - Fernando Pessoa

Kniha nepokoja

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Odeon, 2018
Počet strán
288

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej smrti (1982), keď sa našla truhlica plná jeho textov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Kniha neklidu - Fernando Pessoa
Pevná väzba
Čeština, 2007
Vypredané

13,56 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

„Literatúra je najpríjemnejší spôsob, ako ignorovať život.“

Kniha nepokoja je zbierkou denníkových zápiskov, listov a filozofických reflexií, ktoré vznikali v rozmedzí viac ako dvadsiatich rokov, a prvýkrát vyšla až 47 rokov po autorovej smrti (1982), keď sa našla truhlica plná jeho textov. Odvtedy bola v rôznych edičných vydaniach preložená do všetkých veľkých svetových jazykov, ale aj do češtiny, nórčiny alebo japončiny.
Táto autobiografia či denník patrí rozhodne medzi najvýznamnejšie diela portugalskej literatúry a Pessoa jej autorstvo doprial dvom zo svojich fiktívnych spisovateľov – Vicentemu Gedesovi a Bernardovi Soaresovi. Predstavuje existencializmus v rýdzej podobe – melancholické pozorovania striedajú stoické zistenia, poetické obrazy či vtipné sebareflexie.
Pessoa máloktoré svoje dielo dokončil, sám seba považoval za „majstra fragmentov“, preto neprekvapí, že ani Kniha nepokoja nie je úplná. Zápisky nemajú jasné časové usporiadanie, chýba dej, zápletka, rozuzlenie. Každý zápis je príbeh sám osebe a jediným spojivom je azda téma absurdnosti bytia. Je preto veľkou výzvou pre vydavateľov, redaktorov, prekladateľov aj čitateľov.
Kniha nepokoja je všetko možné, ale predovšetkým je to bludisko myšlienok, do ktorého môžete vojsť aj z neho vyjsť na ktorejkoľvek strane. Je pesimistická aj optimistická, poetická aj prozaická, hlboká i plytká. Je skrátka iná ako čokoľvek, čo ste doteraz čítali. A pritom obsahuje všetko, čo vám hoci len vo sne preletelo hlavou.
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
12 g
ISBN
9788055164243
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
438359
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Vydavateľstvo
Odeon
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

7 hodnotení

6
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

8
2.1.2019
Pre všetky umelecké, nepochopené a stratené duše
Pre všetky umelecké duše... Už teraz vidím, že túto knihu budem všade odporúčať, aj keď veľmi veľa ľudom nesadne. Nevadí. Pre mňa číre pohladenie, pochopenie a umelecká dokonalosť. Neskutočné myšlienky, ktoré mi úsekmi, až nedali dýchať. A to majstrovstvo písania autora... pričom sám seba kritizuje a svoje dielo vidí, ako nedokonalé... Nemám slov. Čítať viac
Adela M.
4.12.2018
Pre náročného
Máte radi Kafku? Čítali ste Rilkeho Duinské elégie? Kto vám je bližší Faust či Mefistofeles?
Možno vás tieto otázka navedú k tomu, že táto kniha nie je jednoduché čítanie. Pessoa - jedno z mien, ktoré autor vo svojej bohatej literárnej minulosti použil - píše ponuré texty filozofického charakteru - osobné zamyslenia, úvahy.
Ťažko ju čítať ešte ťažšie o nej písať. Skúste sami.
Čítať viac

Čítať viac

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“