Knihy
E-knihy

Fall of Giants

Ken Follett

Ken Follett mal dvadsaťsedem rokov, keď napísal román Oko ihly. Tento triler získal ocenenie a stal sa medzinárodným bestsellerom. Po niekoľkých úspešných trileroch prekvapil svojich priaznivcov románom Piliere zeme, v ktorom zachytáva stavbu stredovekej katedrály. Kniha upútala milióny čitateľov...

Vydavateľstvo
Pan Macmillan, 2018

The first in Ken Follett's bestselling Century Trilogy, Fall of Giants is a captivating novel that follows five families through the world-shaking dramas of the First World War, the Russian Revolution, and the struggle for votes for women...

Čítaj viac

12,54 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 3%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

The first in Ken Follett's bestselling Century Trilogy, Fall of Giants is a captivating novel that follows five families through the world-shaking dramas of the First World War, the Russian Revolution, and the struggle for votes for women.

A WORLD IN CHAOS
1911, a thirteen-year-old boy, Billy Williams, begins working down the mines as George V is crowned king. The escalating arms race between the empire nations will put not only the king but this young boy in grave danger.

A TERRIBLE WAR
Billy’s family is inextricably linked with the Fitzherberts, the aristocratic owners of the coal mine where he works. And when Maud Fitzherbert falls in love with Walter von Ulrich, a spy at the German embassy in London, their destiny also becomes entangled with that of Gus Dewar, an ambitious young aide to Woodrow Wilson, and two orphaned Russian brothers, the Peshkovs, whose plan to emigrate to America falls foul of conscription, revolution and imminent war.

A REVOLUTION THAT WILL CHANGE EVERYTHING
When Russia convulses in bloody revolution and the Great War unfolds, the five families’ futures are entwined forever, love bringing them closer even as conflict takes them further apart. What seeds will be sown for further tragedy in the twentieth century and what role will each play in what is to come?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fall of Giants - Ken Follett
Bridge of Clay - Markus Zusak
31,32 €
Ušetríte 1,13 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
864
Hmotnosť
608 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Pan Macmillan
Rozmer
130×195 mm
ISBN
9781509848515
Naše katalógové číslo
436569

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

19 hodnotení

14
5
0
0
0

8
19.3.2019
Áno, toto je kniha podľa môjho gusta - na pozadí skutočných udalostí, ktoré autor dostatočne objasňuje aj neznalcom dejín, sa odohrávajú osudy niekoľkých, navzájom poprepletaných ľudí z celého sveta. Nebyť v texte toľko detailných opisov sexu, mala by byť kniha povinným čítaním. Ale zase ju to urobilo aj uveriteľnejšou.
Čítaj viac
Jana Bašteková
11.5.2012
úžasná kniha
Kenn Follet je naozaj úžasný spisovateľ. Trochu som sa zo začiatku obávala tejto knihy, nakoľko jeho Piliere zeme a Na Veky vekov, boli absolútne super. Ale musím povedať že nesklamala ani táto kniha, je perfektná už sa teším na ďalšie vydania tejto trilógie. Odporúčam
Čítaj viac
Max Steuer
2.9.2011
20. storočie v jednej trilógii
Tento cieľ si stanovil Ken Follett, keď sa rozhodol zhrnúť udalosti sto rokov v monumentálnej trilógii Storočie (Century). Jej prvá časť popisuje udalosti prvých dvadsiatich rokov minulého storočia, pričom stredobodom deja je 1. svetová vojna. Tak, ako to poznáme už z Pilierov zeme či Na veky vekov, autor opäť výborne pracuje s veľkým množstvom postáv z rôznych krajín sveta, ktorých osudy sa postupne prepletajú. Vďaka prehľadnej kompozícii, kde každá kapitola predstavuje istý časový úsek (od jedného dňa po niekoľko rokov) a dôrazu na detaily sa však v spleti udalostí a charakterov nestratíme. Román predstavuje aj sondu do politického zákulisia tohto obdobia, nechýbajú príčiny vypuknutia Veľkej vojny či rozhodnutí historických osobností, ktoré tu vystupujú zarovno s imaginárnymi hrdinami. Dielo dokáže zaujať a jeho rozsah sa na konci stáva skôr výhodou. Maximálne hodnotenie nedávam z čisto subjektívneho dôvodu - dve autorove "stredoveké" diela sú pre mňa jedinečné a predsa len o čosi zaujímavejšie, keďže obdobie stredoveku má svoje zvláštne čaro. Napriek tomu oceňujem úsilie autora a teším sa na ďalšie časti trilógie, ktoré by mali vyjsť v rokoch 2012 (2. časť popisujúca etapu 2. svetovej vojny) a 2014 (3. časť týkajúca sa studenej vojny). Ak autor udrží úroveň Pádu velikánov (pod týmto názvom by dielo malo vyjsť na budúci rok v slovenskom preklade), táto trilógia sa isto zapíše do histórie modernej literatúry.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Fall of Giants - Ken Follett
Bridge of Clay - Markus Zusak
31,32 €
Ušetríte 1,13 €

„Kto sa chce stať vzdelaným, musí nad zlato vážiť si knihy.“

Komenský