Knihy
E-knihy

Chlapec bez mena

Skutočný príbeh

Motýľ, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Motýľ, 2018

Výnimočný príbeh židovského chlapca z Bratislavy inšpirovaný skutočnými spomienkami starého muža, ktoré boli zamknuté v tajných zákutiach jeho pamäte viac ako sedemdesiat rokov. Malý David so svojimi rodičmi...

Čítaj viac

7,70 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Výnimočný príbeh židovského chlapca z Bratislavy inšpirovaný skutočnými spomienkami starého muža, ktoré boli zamknuté v tajných zákutiach jeho pamäte viac ako sedemdesiat rokov.... až neskôr som si uvedomil, že keď som mamu videl zahnúť za roh dlhej chodby a keď som posledný raz sledoval jej zvesené a plačom otriasajúce sa plecia, bol to posledný pohľad na dlhý a neurčitý čas...Malý David so svojimi rodičmi len o vlások unikne transportu do koncentračného tábora. Po tom, čo jeho otec zahynie pri pokuse nájsť im nový bezpečný domov vo Švajčiarsku, sa vydajú s mamou na nebezpečný útek cez hranicu do Budapešti, dúfajúc, že im pomôže bohatý strýko. Keď sa im aj ten otočí chrbtom, zostáva im jediný spôsob, ako si zachrániť holý život, a to ich vzájomné odlúčenie.David najprv putuje do opatery k starej žene, ale tá ho zo strachu vyženie. Ťažko chorý Dávid sa nakoniec dostane do sirotinca a o svojej mame nepočuje viac ako dva roky. Keď sa napokon ocitá v osvienčimskom pekle, má pocit, že všetka ich snaha o záchranu života bola zbytočná a vzájomné odlúčenie úplne nezmyselné.... v tých časoch vyplávali na povrch skutočné charaktery ľudí. Vtedy sa rodili hrdinovia, no tiež sa ukazovali zbabelci a sebci...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chlapec bez mena - Marta Fartelová
Rozhodnutie - Michaela Zamari
16,69 €
Ušetríte 7,36 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Vydavateľstvo
Motýľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
435351
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

10 hodnotení

8
2
0
0
0

tatiana
21.1.2019
výborná
Prečítala som všetky knihy od p. Fartelovej. Niektoré sa mi páčili viac, niektoré menej. Trochu som mala obavy z tejto knihy, ako sa ju podarí spisovateľke napísať, keďže píše úplne iné knihy, a preto som si ju nekúpila, ale požičala z knižnice. Musím napísať, že kniha je perfektná, prečítaná za jeden deň. Som veľmi milo prekvapená a želám spisovateľke veľa nápadov na ďalšie knihy.
Čítaj viac
10.1.2019
Len otvoriť, čítať a nechať sa písmenkami unášať.
Myslím, že nikto sa tejto tématiky opisovanej v knižke z našich slovenských spisovateliek nemohol zhostiť lepšie ako práve táto pani autorka. Túto výzvu zvládla na výbornú. Aspoň mne jej štýl písania veľmi vyhovoval. Žiadne nepotrebné opisy, šla priamo k veci. Obdivujem aj pána, že bol ochotný sa po toľkých rokoch otvoriť. Určite to nebolo ľahké. Nečudujem sa, že to tak dlho v sebe držal. Na niektoré lekcie je treba dozrieť, aby mali ten efekt, ktorý si zaslúžia. Chválim!
Čítaj viac
Marian
25.12.2018
Pani Fartelová , Ďakujem ...
veľmi pekne napísané . Silný a dojímavý príbeh . Neubránil som sa myšlienke , či by v dnešnej dobe deti v tom veku , boli schopné niečo podobné zvládnuť ....
Čítaj viac
Petronela Ľachová
5.12.2018
Silná a dôležitá téma
V prvom rade verím, že o téme holokaustu je a vždy bude potrebné hovoriť. Kniha Chlapec bez mena bola pre mňa z mnohých kníh z obdobia 2 sv. vojny najcitlivejšia, keďže ide o príbeh 6 ročného chlapca a jeho vnímanie udalostí. Nie len, že vám príbeh priblíži fakty z tohto obdobia dejín, taktiež opisuje situácie, kedy je ťažké odhadnúť, čo znamená rozhodnúť sa správne v krajných situáciách, kde môžete voliť medzi životom a smrťou. Je to krásne napísaný príbeh hrozných časov a vrelo odporúčam každému čitateľovi zájsť do roku 1942 a nahliadnuť na ťažké časy, ktoré našťastie nepoznáme na vlastnej koži.
Čítaj viac
Janka Grznárová
21.11.2018
recenzia

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Krásna a smutná kniha zároveň. Mám prečítané všetky knihy od tejto autorky veľmi pútavo napísaný dej. Skutočný príbeh malého chlapca ktorý musel okúsiť trápenie vojny, musel zaprieť vlastnú mamu aby prežil, ocitol sa v sirotinci napriek tomu, že nebol sirota. Naozaj by som tiež odporúčala túto knihu ako povinné čítanie pre žiakov posledných ročníkov základnej školy. Odporúčam prečítať si knihu pretože si podľa mnňa často neuvedomujeme v akej dobe blahobytu žijeme....
Čítaj viac
Dana
29.10.2018
Pekný príbeh
Práve som dočítala ďalší z príbehov známej slovenskej autorky. Je to smutný príbeh z ťažkých čias, ktoré sme my už našťastie nemuseli prežívať. Príbeh je opäť spracovaný na vysokej úrovni, kde citlivými opismi postáv a rôznych situácií sa čitateľ automaticky ocitá uprostred príbehu a môže prenesene prežívať tento ťažký príbeh hlavného hrdinu. Doporučujem pridať tento príbeh do zoznamu povinného čítania pre žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ pred "povinnou" exkurziou do Osvienčimu, aby si dnešné deti vedeli uvedomiť hodnotu slova "mier" a vedeli si vážiť život, aký dnes môžu žiť.
Čítaj viac
Maroš K.
18.10.2018
Som dojatý ...
Tá kniha je, ak nájdem správne slová, mimoriadna, dojímavá, úchvatná z pohladu uveritelnosti a posolstva, ktoré prináša. Obdivujem odvahu mnohých ludí tej doby a pýtam sa sám seba, či by som jej v takých podmienkach bol schopný. Aj keď ide o príbeh chlapca, každému čitatelovi je jasné, že režim na Slovensku bol krutejší ako napr. v Maďarsku, kde začali židov tak prenasledovať až po obsadení krajiny nacistami.
Gratulujem autorke k mimoriadne vydarenej knihe a odporúčam ju každému čitatelovi, aby si uvedomil v akej dobe má teraz možnosť žiť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chlapec bez mena - Marta Fartelová
Rozhodnutie - Michaela Zamari
16,69 €
Ušetríte 7,36 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka