Knihy
E-knihy
11,43 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Na statku uprostred prírody žije mačka Malvína, ktorá má zázračné schopnosti: dokáže liečiť svojím dotykom. Všetci - ľudia i zvieratká vyhľadávajú jej upokojujúcu spoločnosť. Jedného večera ju príde o pomoc pre svojho chorého synčeka poprosiť zajačica. Je tmavá noc a Liečimačke sa za snežnej búrky do hlbokého lesa vôbec nechce, nakoniec sa však prekoná a ide. Po ceste na ne striehnu rôzne nebezpečenstvá a musia čeliť aj zúrivému vlkovi. Nádherný príbeh fínskej autorky Tuula Pere o našich strachoch, ktoré zmiznú, až keď ich pomenujeme a odvážime sa im čeliť, zdôrazňuje láskavosť a silu dobrých skutkov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Liečimačka Malvína - Tuula Pere
Hanka a Adam - Petra Nagyová-Džerengová
21,82 €
Ušetríte 1,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
38
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Verbarium
Rozmer
207×258 mm
ISBN
9788089956241
Naše katalógové číslo
434577

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Zuzana Dodoková
29.11.2018
Liečimačka

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Túžili ste niekedy po priateľovi, prítulnom roztomilom zvieratku, ktorý by vás mal rád bez výhrad? No a čo ak by to bolo dokonca zvieratko, ktoré pomáha a lieči? Nečudujem sa, že práve mačky sa stávajú obľúbeným knižným námetom.

Fínska spisovateľka Tuula Pere vstupuje na slovenský knižný trh s novinkou “Liečimačka Malvína”. Autorka napísala vyše 30 kníh pre deti, ktorých hlavnými hrdinami sú zväčša zvieratá.

V tejto knihe si môžete prečítať príbeh o mačke Malvíne, ktorá má výnimočné schopnosti. Jej vrodená empatia, intuícia a liečivá energia dokáže robiť zázraky: sňať z človeka bolesť, pomáha mu prekonať pocit osamotenia, sklamanie, napomáha schopnosti prejaviť city. A hoci sú mačky nezávislé tvory, vôbec nie sú sebecké.

Malvína pomáha nielen “svojim domácim”, s ktorými žije, ale aj zvieratkám. Zvesť o jej schopnostiach sa rozniesla lesom a na návštevu prichádzajú so žiadosťou o pomoc zvieratká zblízka i zďaleka. Jedného večera v mrazivej zime príde prosiť o pomoc utrápená a vyčerpaná zajačica.
Hoci sa Malvíne z teplučkého domova do fujavice veľmi nechce, /veď napokon, mačky robia len to, čo samé chcú/ nakoniec sa nechá prehovoriť a s obetavou mamkou-zajačicou sa vyberie - i keď nie po vlastných - za chorým zajačikom. No po ceste na obe zvieratká číha nebezpečenstvo. Podarí sa im zachrániť si vlastnú kožu a doraziť k malému pacientovi včas?
Príbeh je príbehom o vzájomnej pomoci, materinskej láske, o sebaprekonávaní a o boji s vlastnými obavami a strachom. Ukazuje, ako čeliť strachu, ako vôbec rozpoznať naše strachy a prekonať ich- tu sa zhmotňuje v podobe vlka, ale liečimačkina vnútorná sila sa ukáže byť väčšia ako jej strach (možno to odjakživa vedela, len na to zabudla, lebo nevykročila zo svojej komfortnej zóny a v tom momente si na to spomenie, a práve touto silou sa jej podarí odohnať vlka). Kniha je aj o priateľstve a čistom nezištnom cite. Sprostredkúva deťom hodnoty, ktoré nie sú merateľné zrakom, či hmatom.
Autorka si tento príbeh aj sama ilustrovala, čo je veľmi milé, nakoľko pracovala v úplne odlišnej sfére. Myslím, že ilustrácie sú celkom vydarené a vhodne dopĺňajú text. Teplé farby podčiarkujú atmosféru domova a jeho bezpečia, chladné farby naproti tomu zobrazujú svet tam vonku - ako plný chladu, nástrah a neistoty. No vždy zvíťazí to “ľudské”, pretože my všetci dokážeme svojim prístupom ovplyvňovať veci okolo seba, i keď len malým, na pohľad zanedbateľným skutkom. Skutkom, presahujúcim seba samého, takým, čo rozjasní deň aj ostatným navôkol. A aj keď nečakáme odplatu, aj tak istú odmenu dostávame: dobrý pocit a spokojnosť, že sme dokázali vykročiť zo svojej škrupiny a nezištne pomohli tým, ktorí to potrebujú. Verím, že liečimačka drieme v každom z nás. Nebojme sa ju niekedy pustiť von, na prechádzku?
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Liečimačka Malvína - Tuula Pere
Hanka a Adam - Petra Nagyová-Džerengová
21,82 €
Ušetríte 1,07 €

„Najprv sa treba naučiť to, o čom píšeš, potom sa treba naučiť písať. Na jedno aj druhé padne celý život.“

Ernest Hemingway