Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Počúvaj pieseň vetra, Pinball 1973 - Haruki Murakami, Slovart, 2019

13,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Počúvaj pieseň vetra, Pinball 1973

Haruki Murakami si na jar v roku 1978 sadol za kuchynský stôl a začal písať. Napísal dve pozoruhodné novely Počúvaj pieseň vetra a Pinball 1973, ktorými sa začala kariéra... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2019
208 strán
3 hodiny čítania

Haruki Murakami si na jar v roku 1978 sadol za kuchynský stôl a začal písať. Napísal dve pozoruhodné novely Počúvaj pieseň vetra a Pinball 1973, ktorými sa začala kariéra jedného z najuznávanejších súčasných spisovateľov... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

13,95 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 25 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Fitness diár® 2024 - Fitshaker, 2023

Viac o knihe

Haruki Murakami si na jar v roku 1978 sadol za kuchynský stôl a začal písať. Napísal dve pozoruhodné novely Počúvaj pieseň vetra a Pinball 1973, ktorými sa začala kariéra jedného z najuznávanejších súčasných spisovateľov. Hrdinovia oboch príbehov o osamelosti, posadnutosti a erotike sú bezmenný rozprávač a jeho priateľ Krysa, stojaci na prahu dospelosti.

Aj pre tieto autorove rané prózy sú typické charakteristické znaky jeho neskorších kníh, ktoré sa vyznačujú až surrealistickým vnímaním reality.

Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorí majú radi Harukiho Murakamiho a radi sa vrátia k jeho raným prózam.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
345 g
ISBN
9788055622682
Rok vydania
2019
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
434073
Štýl
psychologický, duchovný, filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

13 hodnotení

4
6
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18.4.2023
počúvaj pieseň vetra/pinball 1973
Iné žánre ako fantasy som osobne nikdy moc nemusela, takže by som nikdy nepovedala že ma Murakamiho knihy uchvátili tak, že sa do nich úplne zamilujem. Milujem štýl jeho písania, jeho diela sa čítajú s ľahkosťou a rozhodne mám v pláne prečítať si čo najviac z jeho tvorby. Túto knihu som čítala z jeho tvorby ako prvú a myslím si že je to skvelé uvedenie do jeho diel a pohľadu na svet. Môžem len odporúčať! Čítať viac
6.3.2023
Napriek tomu, že kníh od Murakamiho mám doma viacej, tak toto bolo moje prvé stretnutie s jeho tvorbou. Doteraz som mala pred jeho dielami akýsi rešpekt. Neviem kde tento rešpekt pramení, ale po dočítaní musím povedať, že moje obavy boli úplne zbytočné.
Kniha obsahuje dve novely: Počúvaj pieseň vetra a Pinball 1973. Obe novely boli originálne a čítanie mi ubiehalo jedna radosť, teda aspoň v prvom prípade. Pinball 1973 mi až tak neučarila, ale záver to zachránil - mysteriózny sklad vyvolávajúci zimomriavky a tandemové čistenie uší ma dostalo. V oboch príbehoch je rozprávačom osoba bez mena, čo som si uvedomila až kdesi ku koncu knihy a je to škoda, lebo to bola celkom zaujímavá postava a rada by som vedela ako sa volá.
Podľa recenzií táto kniha vraj nepatrí k najvydarenejším Murakamiho počinom a tak je asi len dobré, že som začala práve touto. Napriek všetkému ma čítanie celkom bavilo, čoskoro sa teda môžem pustiť do skladových zásob alebo rovno do ešte voňavej Murakamiho novinky Slepá vŕba a spiaca žena.
Čítať viac
Nina
Neoverený nákup
11.2.2021
Originálne plynutie deja, fantastické výjavy - proste Murakami. Túto knihu som čítala z knižnice a kúpila som si ju až následne, lebo viem, že sa do nej chcem ukryť znova. Čítať viac
18.1.2021
Moja prvá skúsenosť s Murakamim je prostredníctvom jeho prvotiny a musím povedať, že som dostal takmer všetko, čo mi recenzie na autora sľúbili. Neviem porovnať iné jeho diela, alebo preklady jeho diel. V tomto prípade vyzdvihujem jednoduchý, svieži jazyk, ktorý opisuje zaujímavý príbeh samoty a melanchólie. Prekvapila ma téma príbehov a tá je tak jednoduchá, že sa mi zdá, že to môže zažívať každý. Žiadne zložité zápletky alebo mnoho postáv...úplná jednoduchosť, ktorá je charakteristicky príťažlivá a núti knihu prečítať na jeden dych. Pinball sa mi tak priamočiari nezdal a čítal sa mi ťažšie. Rozhodne ale odporúčam. Čítať viac
Taeyeon
Neoverený nákup
30.11.2020
Je cítiť že toto sú Murakamiho prvotiny. Sám autor povedal že s jeho prvými dielami nie je absolútne spokojný a že by ich dokonca najradsej prepísal. V Japonsku dokonca neexistujú žiadne nové dotlače.
No i tak som si tie príbehy užil. Pieseň vetra o niečo viac ako Pinball. Ak by som ich mal hodnotiť jednotlivo tak:

Pieseň vetra = 4 hviezdy

Pinball = 3 hviezdy

Avšak výsledné hodnotenie zaokruhlim k lepšiemu. Svojmu obľúbenemu autorovi dokážem odpustiť všetko :)

Veľmi oceňujem slovenský preklad! Mojim najväčším prianím je aby sa prekladalo do nášho jazyka, viac Murakamiho kníh. Dúfam že časom pribudnú ďalšie do tohto zoznamu.
Postupne vykupujem všetko čo v slovencine vyšlo.
Ak ste aj vy veľkí Murakamiho fanúšikovia. Určite tak správne aj vy! :)
Dotlace tak skoro nebudú.
Čítať viac
21.4.2020
Počúvaj spev vetra/pinball
Tieto diela som čítal keď vyšli v angličtine. Veľmi oceňujem slovenský preklad. Z nejakého zvláštneho dôvodu mi slovenčina rezonuje v rámci imaginácie viac ako český preklad Murakamiho textov. Ale to len taká subjektívna vsuvka. Tieto prvé dva romány sú predzvesťou motívov, symbolov a príbehov, aké budú fanúšikov obohacovať vždy, keď začnú čítať Murakamiho román. Diela, ktoré vyústia v tretej časti s názvom Hon na ovcu, a ktoré sa nostalgicky vrátia k myšlienkam na život v Tancuj,tancuj, tancuj, sú ešte v tomto prípade plné neistých úvah a hodnoverných pocitov. Skvelá ukážka ako začínal jeden z najvýznamnejších japonských autorov. Čítať viac
16
Na okraji - Elena Ferrante, 2022
Práve čítam
Na okraji

Milujem knihy. Milujem žiť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Simona Pikusová
Overený zákazník
11.2.2020
Jedna kniha, dva zážitky
Dve novely, dva výnimočné čitateľské zážitky.
V prvej z próz „Počúvaj pieseň vetra“ sa síce v jednoduchej línii deja čitateľ rozhodne nestratí, no očarí ho prostý, svižný a inovatívny písomný prejav, ktorý sa stal v ďalšej tvorbe autora jeho poznávacím znamením.
Druhá novela „Pinball 1973“ je venovaná pocitom straty a nostalgii, ktorým čelia mnohí bez rozdielu veku či príslušnosti ku konkrétnej sociálnej vrstve. Kľučkovanie hrdinov knihy nástrahami sveta je sprevádzané humornými situáciami, ktoré tak vnášajú iskričky svetla do ich ciest temnotou. A ak sa pýtate, či je možné zmeniť smerovanie svojej životnej púte, i keď sa už všetko pokazilo, nuž... hlavná postava tohto príbehu to už vie.
Čítať viac

Haruki Murakami

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Samozrejme že sa to odohráva v tvojej hlave, Harry, ale prečo preboha by to nemohlo znamenať, že je to skutočné?“