Knihy
E-knihy

Jitřenka

Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2018

Jitřenčina zahrádka je pro ni a pro její kamarády kočičku Lízu a pejska Titiho to nejkrásnější místo na světě. Celé dny si zde hrají, objevují všechna zákoutí a poznávají její obyvatele: krtečka, ježka, pilné mravenečky, užitečné netopýry nebo...

Čítaj viac

11,43 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do 15 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Inspirativní příběh pro malé čtenáře s nádhernými ilustracemi Evy Chupíkové vás zavede do nádherné zahrady.

Jitřenčina zahrádka je pro ni a pro její kamarády kočičku Lízu a pejska Titiho to nejkrásnější místo na světě. Celé dny si zde hrají, objevují všechna zákoutí a poznávají její obyvatele: krtečka, ježka, pilné mravenečky, užitečné netopýry nebo droboučké pavoučky. Pokud se chcete do Jitřenčina království podívat a dozvědět se, jak to bylo s maličkými housátky, protivnou vosou nebo zahrádkou v pokojíčku, otevřete tuto knížku plnou překrásných ilustrací a přeneste se tam…

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jitřenka - Zuzana Štelbaská, Eva Chupíková (ilustrácie)
Zvířátka s barevnými kabátky - Silvie Sanža, Edit Sliacka (ilustrácie)
18,29 €
Ušetríte 0,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Zornička
Rozmer
176×215 mm
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
430475
Počet strán
76
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Ilustrácie
Väzba
pevná väzba
ISBN
9788025339305
Vekové odporúčanie
5+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Lucia Hlubeňová
9.11.2015
Tajomná záhrada
Každý z nás má svoju „tajomnú záhradu“, kam sa s láskou v spomienkach na detstvo vracia na slnkom zaliate miesto, kde sa pre vás s očami dieťaťa diali zázraky.
Zornička, hlavná hrdinka knižky s rovnomenným názvom, má taktiež svoju „tajomnú záhradu“, kde trávi všetok svoj voľný čas zvedavého a bezstarostného dieťaťa, ktorého veselé kroky merajú piaty rok života. Jej vernými spoločníkmi sú mačka Líza a psík Titi. V proporčne veľmi dobre rozdelených kapitolách môžeme sledovať jej dobrodružstvá od jari až do jesene, v ktorých objavuje nielen silu a krásu prírody, ale taktiež sa naučí, aké sú dôležité dobré susedské vzťahy, ako a kedy sa pestuje zelenina či ako vdýchnuť život starým veciam. Knižka je tak nielen príjemným čítaním, dôležitý je aj jej environmentálny a morálny presah, ktorý zaiste ocenia nielen rodičia, ale aj pedagógovia.
Knižka Zornička je druhou knižkou talentovanej spisovateľky Zuzany Štelbaskej, v ktorej cítiť istú ruku autora, ľahkosť a hravosť dieťaťa, ale aj osobnú skúsenosť, lásku i nehu rodiča. Pod nádherné ilustrácie sa podpísala skúsená česká ilustrátorka Eva Chupíková, ktorá sa ukázala byť výbornou voľbou. Ilustrácie citlivo a trefne dopĺňajú text, čím autorka a ilustrátorka tvoria kvalitatívne veľmi vyvážený a kompatibilný celok.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jitřenka - Zuzana Štelbaská, Eva Chupíková (ilustrácie)
Zvířátka s barevnými kabátky - Silvie Sanža, Edit Sliacka (ilustrácie)
18,29 €
Ušetríte 0,69 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka