Komu se dá věřit? - Rachel Botsman
Komu se dá věřit?
16,39 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Komu se dá věřit?

Jak nás technologie sblížily a proč by nás mohly zase rozeštvat

Host, 2018
Vydavateľstvo
Host, 2018

Ďalšie formáty

E-kniha
9,50 €

Každý den nasednou miliony lidí do aut neznámých řidičů nebo přespí u naprostých cizinců. To vše pouze na základě online hodnocení na té či oné platformě. Stejné miliony lidí současně přestávají věřit všem a všemu, čemu doposud svěřovali svůj život...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

16,39 €

Bežná cena Bežne 16,40 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nové autority už nemají svatozář nebo diplom, ale důmyslné algoritmy.
Každý den nasednou miliony lidí do aut neznámých řidičů nebo přespí u naprostých cizinců. To vše pouze na základě online hodnocení na té či oné platformě. Stejné miliony lidí současně přestávají věřit všem a všemu, čemu doposud svěřovali svůj život, peníze nebo bezpečí. Vlády, zavedené obchodní značky, banky, média a další instituce přicházejí o důvěru občanů, zákazníků a diváků. A popularitu naopak získávají různá protisystémová hnutí a technologické platformy.
Podle Rachel Botsmanové, expertky na vliv nových technologií na lidské chování, vstupujeme do věku distribuované důvěry: Naši důvěru stále více formují online nástroje, a to na úkor tradičních společenských vazeb. Co to však znamená pro politiku a pro lidskou společnost obecně?
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
16,39 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
9,50 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Komu se dá věřit? - Rachel Botsman
Neodolatelné - Adam Alter
32,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Who Can You Trust?
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788075775993
Naše katalógové číslo
429893
Počet strán
367
Hmotnosť
387 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Host

300-stranový paperback je venovaný jedinej téme a tou je dôvera. Nie je to žiadne všeobecné filozofovanie o medziľudských vzťahoch, ale veľmi pútavé čítanie o moderných technológiách, službách typu Uber alebo Airbnb, samoriadiacich autách, robotoch či o kryptomenách. Známe aj menej známe príbehy dopĺňa autorka svojimi postrehmi či príhodami z vlastného života.
Samotná téma je veľmi aktuálna a kniha je napísaná tak jednoducho a pútavo, že by sa mohla páčiť aj ľuďom mimo IT & social media okruhu. Autorka nerobí bububu, skôr vývoj technológií so záujmom pozoruje. Snaží sa ukázať, ako vďaka nim zrazu dôverujeme úplne cudzím ľuďom, platformám a nástrojom. Kam sa môžu uberať pokusy podobné sociálnemu skóre, ktoré testujú v Číne (a ktoré sme videli aj v jednej časti Black Mirror). Ak vás tieto témy zaujímajú, kúpte si ju spolu s QualityLandom.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Lucia Jamrišková
1.2.2019
Ach, tie poznamky
Kniha je výborne napísaná, ale škoda, že vydavateľstvo e-knihy tak odfláklo poznámky pod čiarou. Obyčajne sa v e-knihách na poznámku dá dostať jednoduchým kliknutím na číslo poznámky, no v tejto knihe odkazy nefungovali, čo robilo problémy pri čítaní knihy, keďže poznámky tvorili 20% z knihy. Niekedy v nich boli len odkazy na zdroje, ale dosť často aj doplňujúce info k čítanému textu. Písala som kvôli aj vydavateľstvu, no odozva nebola žiadna. Prelistovávať sa v poznámkach v e-knihe bez fungujúcich odkazov je náročné, v takomto prípade radšej papierovú knihu. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Komu se dá věřit? - Rachel Botsman
Neodolatelné - Adam Alter
32,79 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka