Otočiť Chíramovým kľúčom - Robert Lomas
Otočiť Chíramovým kľúčom
13,24 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Otočiť Chíramovým kľúčom

Aby bolo vidieť, čo sa skrýva v tme

Robert Lomas

Dr. Robert Lomas promoval ako inžinier elektrotechniky. Doktorát získal za výskumy z oblasti fyziky tuhého skupenstva. Neskôr pracoval v oblasti elektronických zbraňových systémov a na veliteľských a kontrolných systémoch včasnej výstrahy. Vypracoval sa na poprednú svetovú autoritu histórie...

Remedium, 2007
Vydavateľstvo
Remedium, 2007

Táto kniha otrasie tajným svetom slobodomurárstva a pomôže pochopiť samotné jeho jadro. Dozvieme sa skutočné tajomstvá slobodmurárstva? Robert Lomas (spoluautor Chíramovho kľúča) nastolil veľké a dosiaľ nezodpovedané otázky o Bratstve...

Čítaj viac

13,24 €

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto kniha otrasie tajným svetom slobodomurárstva a pomôže pochopiť samotné jeho jadro. Dozvieme sa skutočné tajomstvá slobodmurárstva? Robert Lomas (spoluautor Chíramovho kľúča) nastolil veľké a dosiaľ nezodpovedané otázky o Bratstve.

Preklad: Ján Kamenistý

O slobodomurárstve sa publikovalo už viacero škandalóznych odhalení. Všetko sa začalo v roku 1730 knihou Samuela Pricharda Rozpitvané slobodomurárstvo. V roku 1952 vyšla kniha Waltona Hannaha Viditeľná tma. Potom, v roku 1984, Steven King napísal knihu Bratstvo. Dokopy môžeme narátať viac ako šesťdesiat opisov slobodomurárskych rituálov, ktoré však majú jednu spoločnú črtu. Napísali ich so zámerom opísať imaginárne zlo, ktoré sa údajne nachádza v samom srdci slobodomurárstva. V tomto prípade však po prvý raz za 275 rokov odhaľovania slobodomurárstva sa ozval presvedčený slobodomurár. Robert Lomas vysvetľuje, prečo dospel k názoru, že je dobré byť slobodomurárom.

Lomas má dlhoročnú skúsenosť s písaním o slobodomurárstve. Je spoluautorom štyroch bestsellerov zo série o Chíramovom kľúči a je aj autorom štúdie o vplyve slobodomurárskych zásad na modernú vedu. V tejto knihe presne vysvetľuje fungovanie slobodomurárstva ako vedy o duchovnom sebazlepšovaní. Približuje všetko, čo sa dozvedel o rituáloch, o tom, ako k nim pristupoval z vedeckej stránky a publikuje aj neznáme materiály o filozofickom pozadí hnutia.

Slobodomurárstvo zdedilo celý systém starodávnych vedomostí, vyslovených ako alegórie, ktoré vyučuje prostredníctvom symbolov. Kniha sprostredkuje možnosť zažiť tajomstvá týchto rituálov z vlastných skúseností autora. Ukazuje, ako sa mýty, symbolika a novoobjavené funkcie mozgu spájajú, aby vytvorili celkom nový svetonázor. V konečnom dôsledku spája vedu s pocitovým svetom. Výsledkom tohto spojenia má byť, že duch sa oslobodí a dosiahne nové, netušené výšky.

K stráženým tajomstvám slobodomurárstva patrí aj nanajvýš tolerantný spôsob, ako dosiahnuť kultivovanosť ducha, v ktorom niet ani za mak povier, politických podtónov a dogiem, ktoré obklopujú náboženstvá.

Prečo zaujímať k tejto duchovnej ceste nepriateľský postoj? Slobodomurárstvo je západná duchovná tradícia, ktorej práve svitlo na lepšie časy. Táto kniha vysvetľuje, akým spôsobom funguje.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Otočiť Chíramovým kľúčom - Robert Lomas
Templári a Asasíni - James Wasserman
26,48 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Turning the Hiram Key
Rozmer
155×215 mm
ISBN
8089230235
Naše katalógové číslo
41886
Počet strán
400
Hmotnosť
581 g
Rok vydania
2007
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Remedium

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

6 hodnotení

4
1
1
0
0

Ondrej Zincak
19.5.2015
Názor čitateľa
super, velmi pekne citanie. Nebudem prezradzat obsah knihy. Kto ma chut sa zahlbit do myslienok ohladom historie Chirama a dalsich historickych veci, odporucam. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Otočiť Chíramovým kľúčom - Robert Lomas
Templári a Asasíni - James Wasserman
26,48 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green