Neurálna terapia - Milan Beňo
Neurálna terapia
8,11 €
Knihy
E-knihy
8,11 €

Bežná cena Bežne 8,30 €

Ušetríte 2%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V osemdesiatych rokoch 20. stor. bola v bývalom Československu ofi­ciálne uznaná a uve­de­ná do praxe nová liečebná metóda – neurálna tera­pia. Aktom tohoto jej uznania a súčas­ne „inštitucionalizovania“ bo­lo schválenie založenia Komisie pre neurálnu tera­piu pri Slo­ven­skej fyziatrickej spo­ločnosti (predsedom Komisie bol autor tejto kni­hy).

Neurálna terapia síce používa lokálne anestetiká, ale nie je lokálnou anestéziou. Lokálna anestézia pominie po 30 – 60 minútach, účinok neurálnej terapie však pretrváva dni, týždne, mesiace, roky, poprípade je trvalý; niekedy dôjde k náhle­mu vy­miz­nutiu všet­­kých prejavov chro­nického ochorenia („sekundový fenomén“) už po jedinej injekcii (ak sa ňou vyradení tzv. „zdroj iritácie“).

V prvej časti tejto knihy nájdete vysvetlenie základov etiopato­gené­zy veľkej skupiny chronických chorôb (vrátane tzv. „pa­to­­lo­gickej bolesti“), spôsobených zlyhaním biologickej negatívnej spätnej väz­by (t.j. vytvorením „pa­tologických reflexov“), ako i me­chanizmu účinku neu­rálnej terapie (a iných metód reflexnej liečby)

V ďalšej časti knihy sú uvedené indikácie a podrobne je opísaná technika injekcií pri dvoch odlišných, ale vzájom­ne sa do­plňujúcich pos­tu­poch neurálnej terapie: pri „segmentovej liečbe“ (čo je typická forma „reflexnej terapie“) a pri „liečbe sekun­­dovým fenoménom“ (čo je eliminovanie zdroja dlhodobej iritácie, ktorá viedla k dysfunkcii neurovegetatívneho systému a k ná­­sled­nému vzniku ochorenia, často na mieste veľmi vzdialenom od „zdroja iritácie“).

Účinok a bezpečnosť neurálnej terapie sú závislé nielen od jej správneho indikovania, od pozorného zhod­note­nia klinic­­kého stavu pacienta, ale aj, ba najmä, od precíznosti vykonania liečby – teda od toho, či sú injekcie (niekto­ré z nich sú pomer­ne „ne­obvyklé“) aplikované lege artis (t.j. presne a bezpečne).

Táto veľmi účinná, a pritom nie finančne náročná liečebná metóda je dostupná prakticky každému lekárovi. Bez „sprievodcu“ by to však bolo ťažko možné. Stať sa takým sprievodcom má ambíciu táto kniha: záujemcovi by mala poskytnúť najprv nezbytné teo­retické základy neurálnej terapie, a potom by sa mala stať jeho „manuálom“ – praktickým návodom a radcom, ktorý by mu po­mohol dosiahnuť vyššie spomínanú nezbytnú presnosť a bezpečnosť; k tomu má poslúžiť jednak podrobný opis všet­kých základ­ných postupov, jednak viac ako stovka názorných obrázkov (kresieb a fotografií).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Neurálna terapia - Milan Beňo
Jsi tam, brácho? - Marek Herman, Jiří Halda
18,09 €
Ušetríte 1,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
222 g
Rok vydania
2007
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Benjan
Rozmer
146×205 mm
ISBN
8089241018
Naše katalógové číslo
37085

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Neurálna terapia - Milan Beňo
Jsi tam, brácho? - Marek Herman, Jiří Halda
18,09 €
Ušetríte 1,91 €

„Kniha človeka buď vytvorí, alebo ho zničí.“

Lev Nikolajevič Tolstoj