Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Atlas mýtov - Thiago de Moraes
Atlas mýtov
18,30 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Atlas mýtov

Hrdinovia, bohovia a príšery na mapách dvanástich tajuplných mytologických svetov

Ella & Max, 2018
Vydavateľstvo
Ella & Max, 2018

Ďalšie formáty

Kniha
15,25 €

Vydajte sa s nami na cestu za poznaním sveta – a vezmeme to pekne „od podlahy“! Atlas mýtov vám totiž priblíži hneď niekoľko úžasných kultúr našej planéty a ich predstavy o stvorení..

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vydajte sa s nami na cestu za poznaním sveta – a vezmeme to pekne „od podlahy“! Atlas mýtov vám totiž priblíži hneď niekoľko úžasných kultúr našej planéty a ich predstavy o stvorení sveta a všetkých existujúcich bytostí. Tieto predstavy sú základom každej z dvanástich máp v knihe. Je teda zrejmé, že nejde o hocijaké mapy. Naše mapy sú zvláštne: ukazujú, ako videlo svet dvanásť prastarých kultúr – pre niektorú bol obrovským stromom, pre inú horou obrátenou hore nohami a príslušníci ďalšej kultúry verili, že zem spočíva na chrbte obrovskej korytnačky. Všetky tieto pohľady sú fascinujúce!

Keď si budete mapy prehliadať a čítať príbehy, ktoré ich sprevádzajú, precestujete zemeguľu krížom krážom. Zistíte, aké legendy si rozprávali pôvodní obyvatelia Ameriky, ako nazerali na svet a jeho stvorenie príslušníci úžasnej civilizácie Aztékov alebo domorodý kmeň Janomamov v Amazónii. Hlbšie sa zoznámite s gréckymi mýtami, dobre známymi prinajmenšom v celej Európe, ale preniknete aj do magického sveta írskych, severských, či slovanských bohov. V Afrike vás pohltí prízračný jorubský svet alebo tiež svetoznáme mýty starých Egypťanov. V Ázii vás potom očaria hinduistické a japonské legendy a v Oceánii svet polynézskych domorodých kultúr.

Pri svojom putovaní spoznáte nepreberné množstvo bohov, fantastických zvierat, hrdinov, ale aj darebákov a príšer. Na cestách je zvlášť potrebné dávať si pozor napríklad na vlkolakov, desivých morských netvorov alebo zlovestné ženy zvané bánší! A určite budete potrebovať mapu!

Nájdite si svoju vlastnú cestu na úžasné miesta vo všetkých kútoch sveta, zoznámte sa so stovkami pozoruhodných postáv a spoznajte pritom niečo z ich príbehov! Cestujte dlho a ďaleko, bavte sa, nechajte sa uniesť, ale zbytočne sa nebojte. Vždy nájdete cestu nazad – stačí nasadnúť na chrbát vtáka ohniváka alebo preplávať oblohu v bárke, ktorá vozí slnečný kotúč…
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Slovenský jazyk
18,30 €

Posielame do týždňa

Kniha Český jazyk
-5%
15,25 €

Posielame do týždňa

Ďalšie
Kúpte spolu
Atlas mýtov - Thiago de Moraes
Príbeh včiel - Maja Lunde
33,25 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
86
Hmotnosť
1099 g
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
316255
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ella & Max
Rozmer
280×330 mm
ISBN
9788087034873
Vekové odporúčanie
7+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Lucia
24.2.2019
Kniha je poučná ako pre deti tak pre dospelých. Krásne ilustrácie a zaujímavé príbehy. Svojím kvalitným prevedením je vhodná ako cenný darček do knižnice pre všetky vekové kategórie, ktoré sa zaujímajú o mýty z každého kúta sveta. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Atlas mýtov - Thiago de Moraes
Príbeh včiel - Maja Lunde
33,25 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia