Knihy
E-knihy

Terchová

Monografia obce

Vydavateľstvo
Matica slovenská, 2018

Obec Terchová má v rámci Slovenska výnimočné postavenie. Je rodiskom národného hrdinu Juraja Jánošíka, radcu a knihovníka cisárovnej Márie Terézie Adama Františka Kollára a ďalších osobností. Prvok Terchovská muzika bol pred piatimi rokmi zapísaný do...

Čítaj viac

19,31 €

Bežná cena Bežne 19,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Obec Terchová má v rámci Slovenska výnimočné postavenie. Je rodiskom národného hrdinu Juraja Jánošíka, radcu a knihovníka cisárovnej Márie Terézie Adama Františka Kollára a ďalších osobností. Prvok Terchovská muzika bol pred piatimi rokmi zapísaný do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Terchová je vďaka nádhernej prírodnej scenérii a širokej ponuke služieb renomovaným strediskom cestového ruchu, turistiky a zimných športov. Počas celého roka sa tu organizuje množstvo kultúrnych, duchovných, športových a iných podujatí. Monografia obce pútavo zrkadlí z rôznych uhlov pohľadu nielen bohatú minulosť a tradície obce, ale i dynamicky pulzujúcu súčasnosť.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Terchová - Peter Cabadaj a kolektív
Juraj Jánošík -
27,21 €
Ušetríte 0,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
176
Hmotnosť
1380 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Matica slovenská
Rozmer
230×300 mm
ISBN
9788081282188
Naše katalógové číslo
315183

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Anna Žiakova
22.2.2019
Terchova
Fantázia, fantázia. Dlho sa mi nedostala tak perfektne spracovaná kniha. Doporučujem všetkým si ju prečítať a hlavne tým, ktorým je blízka Terchova, ale aj ostatným, ktorí sa zaujímajú o históriu našej krásnej krajiny.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Terchová - Peter Cabadaj a kolektív
Juraj Jánošík -
27,21 €
Ušetríte 0,59 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia